Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Feacher

Poměrně dobrý životopisný film o rodinné firmě, jemuž ale opravdu přecejen k dokonalosti trošičku něco chybí. Možná to je nedostatek zajímavého materiálu na 2 a půl hodiny nebo mně ne úplně sednouci obsazení, kde mi ve výjimečných případech nesedl ani styl hraní... Každopádně to nebylo vůbec špatné, líbilo se mi zajímavé pojetí přeskakování času v příběhu a obecně jsem zase o kus chytřejší v obecném přehledu. Jinak po tomto filmu je mi Lady Gaga o kus méně sympatičtější:)). S postavou si totiž poradila výborně! ()

Bragi66

U všech plantážníků, když jsem se na to díval, nevěděl jsem, že to režíroval velký Ridley Scott a odsoudil jsem ten film za prostřednost a plochou učesanost popíkového příběhu. Dokonce to chvílemi vypadalo jako neplacená reklama na značku Gucci. Je to bezzubé, a ani s průměrnými mafiánskými filmy se to svoubezzubostí nemůže rovnat. Lady Gaga jsem vůbec nepoznal, ale předvádět zavilou manipulátorku jí docela sedělo. Třeba bude něco pravdy na tom, že v civilu je mimozemšťanským ještěrem, podobně jako třeba Michael Jackson nebo Angela Merkelová. ()

Dupac

... a sošku za casting si zaslouží - Klan Gucci! Na Ridleyho Scotta poměrně nečekaná volba scénáře, ale možná od dob Thelmy a Louisy nenatočil film tolik postavený na hereckých výkonech. Mj. se ukazuje, že Jared Leto je nejzábavnější, když není k poznání. Zhruba půl hodinky po začátku začne tempo trochu váznout, ale čím je Lady Jaga odulejší, osmdesátkovější a nesnesitelnější, tím víc nabírá Klan Gucci na dynamice. Nevím, čím se starý pan režisér při natáčení v době pandemie nechal naočkovat, ale podle takhle profesionálního výkonu bych sázel na živou vodu. ()

kodwin

Ale jo. Ne že by to byla vyloženě pecka, ale Klan Gucci je zajímavý film, obzvláště pro toho, kdo neví, jak to skončí. Opravdu podažená plejáda top herců... ()

mia.com

Tezko se mi hodnoti, ale film me nejak vubec nebavil, neudrzela jsem pozornost a po hodine a pul uz vypla a radsi jsem si skutecny konec vygooglila... ()

Koreangirl

Plný počet hvězd za výkon Lady Gaga, Adama Drivera a Salmy Hayek. Jejich role byly geniální a jejich výkony tomu plně odpovídaly. Film byl založen na skutečných událostech a projevila se v nich inkliminace všech italských rodinných podniků k mafiánské struktuře. Důvod, proč film vznikl byl, že v roce natáčení byla propuštěna z věznice právě bývalá manželka zavražděného Maurizia Gucciho, Patrizia Reggiani. Filmu bylo souzeno se stát hitem právě díky tomu, že se odsouzená vražedkyně dostala na svobodu a lidé se tomu zas začali věnovat. ()

BarbarellaHa

Nebylo to špatný! Aleže by to byla nějaká pecka, to teda taky ne. Na mě to bylo děsně zdlouhavý a vlastně se tam ani nic moc nedělo. Špičková je maska Jareda Leta, ty slizáci mu prostě jdou (Zabijáci osamělých srdcí) a jako vlastně tam jde asi o ten přerod Lady Kaky z obyč holky na mrchu, který jde o prachy a moc, ale jako za mě nic moc, neotráví nepotěší a zapomene se na to rychle! Takže poje hodnocení: Klidně se na to vybodněte, vůbec nic se nestane🤷 ()

Rozmarýna

Téma zajímavé, ale bylo to utahané. Adam Driver šíleně přehrával, a někteří další také. Líbil se mi jen Al Pacino a Jeremy Irons. ()

Rebel24

Ridley Scott si vybral slabšiu chvíľku, Klan Gucci stojí najmä v prvej hodine na zbytočnostiach a odrazu divák preletí 30 rokov tejto módnej dynastie v priebehu chvíle. Nevyvážený scenár s inak výbornými hereckými výkonmi na čele so speváčkou Lady Gaga, ktorej taliansky sexepíl prebíjal aj inak podstatne skúsenejších hereckých kolegov s výnimkou legendy Al Pacino. 67% ()

MoziMedve

Film je sice zahraný a režírovaný fakt dobře. Osobně mě hodně bavilo sledovat Jared Leta jak si užívá roli idiota. Bohužel je film až příliž dlouhý. Koncem filmu už nesoucítím s žádnou s postav a tudíž mi je závěr je relativně ukradený. Nejsilnější emocí byla radost, že je hotovo. Použití hudby je místy fakt zvláštní, kdy tam mrsknout modernější písníčku a ještě docela se nehodící k aktuální scéně. Zde vidím promrhaný potencíl použít hudbu vždy z daného období filmu a víc nás tím vtáhnout do děje. Film je taky točen stylem, jakoby počítal s tím, že každý ví kam vede. Není to špatné, ale nic co bych musel doporučovat. ()

Fibonacci

tak pred logdanom sme to ešte stihli. posledné kino za ostatňi čas a pravdepodobne na dlhy čas. a bola to správna volba, spravny film. sice nie som fanušiky mody, značiek, nepotrpim si čo mam na sebe, napriek tomu ma to bavilo. zasluhou je kasting, skvelo obsadení herci, bomby išiel Leto aj ked pravdepodobne nepravdivo vykreslil Paola Guči (vraj sa jeho dcéra sťažovala na jareda). anyway, je to inšpirované udalosťami a nie životopisný film. potlesk pre ridlyho skota že 164 min stopáž vyrobil záživnú a ani raz som sa nepristihol, že sa nudim. 🍿🍿🍿načosky so syrom a veľkou kolou tomu prispeli. ()

Naty94

Obsazení výborné, scénář už celkem pokulhává. Pohnutky postav někdy nejsou vůbec vysvětlené a paradoxně se tohle nejvíce týká jedné ze dvou hlavních postav, kterou hraje Adam Driver. Při takto dlouhé stopáži si tvůrci rozhodně mohli dovolit prozkoumat blíž obě postavy, nejen jednu. Chápu, že byla snaha, aby si divák domyslel, ale tohle nebyl zrovna šťastně zvolený postup. Jared Leto zase musel být extra - svou přítomností i přízvukem, což mi taky úplně nesedlo. Hudba byla v některých chvílích zvolená dosti zvláštně, což mě chvílemi dokázalo vytrhnout z dění. Další věcí, která mě často rozptylovala, bylo ladění záběrů ze slunné Itálie do modré a studených barev. ()

ttknezu

První hodina skvělá. Pak už to začalo být docela dlouhé a chvílemi i trochu nuda. 164 minut je opravdu moc, určitě by to šlo někde osekat. Jinak šlo o poměrně zajímavou podívanou, ale přesto jsem čekala něco víc. Italských přízvuků tam bylo tolik, že už to na konci bylo lehce otravné. Všechno zachraňuje perfektní Adam Driver. ()

caesar_sauce

Viděno v kině. Během jednoho týdne podruhé šukací scéna s AD v režii scottí. Ale je tam toho víc! O existenci LG jsem měl po všechny roky jakousi matnou tuchu coby interpretky mimořádně otravnýho popu v divokejch kostýmech, ani jsem nevěděl pořádně, jak vypadá. A hle, ona herečkou i, a ne ledajakou. Ostatně herectví všech veskrze ohodnotit míň než plnou palbou, lhal bych. Parádní drama, kino tomu možná dost přidalo na prožitku, na obrazovce by asi vzhledem k stopáži chvílema nudilo. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)