Osmnáctiletá Sarah (Julia Sarah Stone) je obyčejná dívka, která řeší své problémy. Z neznámých důvodů se za každou cenu vyhýbá kontaktu se svou matkou. Uteče z domova, potuluje se a spí na hřišti. To vše se dalo ještě spolknout, kdyby nebyly opakující se noční můry. Jakmile Sarah usne, začne ji pronásledovat děsivá vize nekonečně vlhké chodby plné dveří, zvláštností, ošklivých těl a blikajících světel. Nejhorší částí toho všeho je však tajemná postava utkaná ze stínů, děsivá silueta se zářícíma očima, která ji pokaždé stojí v cestě. Unavená Sarah se jednoho dne rozhodne přihlásit do experimentální studie spánku. Ale místo odpočinku má ještě více otázek. Ukázalo se, že záměry vědců jsou nejasné, začínají se odvíjet další noční můry a stav teenagera se stále zhoršuje. (LIVINGDEAD)

JimiH

Co se děje ve vašem podvědomí, když spíte? Androidi možná sní o elektronických ovečkách, ale lidstvo často trápí úplně jiné věci. Dívka s problematickými rodinnými vztahy se přihlásí do experimentálního programu, ve kterém vědci pozorují její chování při spánku. Vše pochopitelně spěje k několika překvapením a znejistění, co je pravda a co sen. Díky výborné atmosféře, zajímavému vizuálu i neokoukaným hercům se na tenhle komorní mysteriózní snímek velmi dobře kouká. Doporučuje 9 insomniaků z 10. ()

Likan7

Skvělá atmosféra, plíživé tempo a několik scén jak vystřižených se Silent Hillu. Jen škoda, že všechno zůstalo tak nějak na půlce cesty. Závěrečný twist jsem buď pořádně nepochopil, nebo mi prostě přišel jen navíc. Come True má v sobě spousty skvělých prvků a scén, které dokáží diváka znervóznět, ale ve finále to vlastně vyjde do ztracena. ()

Mngwa

Nejsem si jistá, proč má Come True tak nízké hodnocení. Jde o kvalitní mysteriózní zážitek s úžasnou atmosférou a zpracováním. I soundtrack je perfektní, dokonale podtrhuje náladu celého filmu. A tolik kritizovaný konec se mě osobně líbil, vyvolal ve mně nečekané a intenzivní pocity a postavil celé dosavadní dění do úplně jiného světla. Je to prostě jeden z těch filmů, které ve mně zanechaly silné dojmy a přemýšlela jsem o nich ještě dlouho po závěrečných titulcích. ()

DavidWebb

Slušný výplach, ale bavilo ma to. Tá holka, ja som najprv ozaj myslel, že má 10 možno 11 rokov, teda občas som nevedel či je holka alebo chlapec, či nosí plieny alebo už šukala. Neviem kde ju objavili, ale podala pôsobivý výkon, dlho ma takto nezaujala neznáma herečka. Filmík dobrej ()

Brooks

Mix raného Cronenberga a neskorého Refna. Divácky neprívetivý, náladovo úmorný film. Dejovo ma nechal viac-menej chladným, záverečná pointa ma nedostala adekvátne k očakávaniam. Atmosféricky je to ale lahôdka. Výborne zrežírované, obzvlášť scény "prebudenia mužských pacientov" a "prechádzky lesom", pri oboch mi nabehli zimomriavky. Famózny audiovizuál, soundtrack ako od Cliffa Martineza. Dievčina v hlavnej úlohe sympaticky netuctová a herecky výborná. Nie som nadšený, ale musím oceniť osobitosť a originalitu režisérovej vízie. ()

ŠpetaMarek

Nesnazim se to pochopit, protoze o tom to neni (snad). Skoda, ze se to trochu tahne a jednotlive snove sekvence pouzivaj tu stejnou scenu v after effects akorat s vymenou elementu. Jinak velmi originalni low-cost sci-fi. ()

Solverino

PECKA! Tak to hodnotím velmi pozitivně, dlouho jsem neviděl tak zajímavej film, perfektní atmosférické obrazy a hodně dobrá hudba... maličko to zabil konec, ale i tak velmi velmi dobré! ()

Facerr

Skvělej nápad, kterej vyzní až na samotným konci. Geniální soundtrack, ale to je asi tak všechno. Dlouhý, nudný a neduživý záběry korespondovaly s vizáží hlavní hrdinky. Vizuál, který chvilkama dokázal lehce děsit, se navíc hodně brzy okoukal. ()

xxmurphyxx

Tie snové pasáže boli neskutočné delo! Fantastický hypnotický, temný až hororový feeling z každej jednej z nich. Do toho špičkovo namixovaný synthwave ambient, jednoducho mrazivo dokonalá symbióza obrazu a zvuku. Za mňa každá jedna bola highlight filmu. Vždy som čakal na ďalšiu a ďalšiu a zvyšok filmu som bral skoro ako len takú vatu naokolo. Aj keď to by som zas krivdil, keďže zvyšok filmu má tiež svoje čaro, ale tie pasáže boli to čo ma hnalo dopredu. Inak výraznejšie výhrady k zvyšku nemám. Jediné, čo mi trochu vadilo a nebavilo bola tak trochu zbytočne silená romantická linka s tým bradáčom, ten sex mi prišiel dosť na smiech a hudba do toho bol taký teen cringe. Ako päsť na oko, keď to porovnám so zvyškom filmu. Tak isto tam bolo pár divných nezrovnalostí ako napríklad tie staré monitory vo výskumnom centre, ktoré síce dodávali dobre na celkovom feelingu 80kového filmu ale zasadenie do doby mi prišlo mimo. Podobne divne pôsobila aj záverečná scéna s námesačnosťou na ulici, kde neprejde jeden živý človek či auto. NAŠŤASTIE úplný koniec filmu viac menej všetko vysvetlí a divákov dojem napraví. Veľmi silné tri, možno aj štyri. ()

Stumbleine

Výborná atmosférická hudba, podmanivé scény nočních můr. Kdo si někdy prošel spánkovou paralýzou, (kterou v tomto filmu vědci mimojiné studují) a setkal se s touto děsivou černou entitou, ten chápe, že realita je ještě mnohem děsivejší. ()

Nikolas__

Víc takových filmů! Tento horor mi svojí klidností a chladností připomněl skvělé It Follows, což rozhodně ukazuje že Anthony Scott Burns je talentovaný režisér a v Come True to plně ukázal. Tleskám. Jeden z nejvíce inteligentních hororů posledních let - skvělá hudba, skvělé herecké výkony, skvělá kamera. PS: Myslím že takový přitroublý mrdky, jako to co napsal uživatel LIVINGDEAD se tu jen tak nevidí. Příště pochopit o čem ten film je. ()

Tomate

Chcem oceniť, že konečne po čase som videl film ktorý sa ma nesnažil nalakať hlasným jumpscarom a odporným ksichtom. Miesto toho použil podmanivú hudbu a pekné vizuály. Vo výsledku som sa zlakol asi raz ale časti filmu som pozeral *ehm* spoza bezpečia perinky. Experiment mal zaujímavú premisu a sám seba som strašil spomínaním na podobný zážitok. A na záver posledné slovo. Finále bolo ako Schrödingerova mačka, zároveň mi udrbalo dekel lebo preto ale pritom pokazilo film lebo mi to prišlo ako lacný nevysvetlený pokus o záver. ()

Grázl83

Proč tam vědci mají malinké černobílé monitory na kterých nic není vidět a ještě to chtěli nahrávat ve 4k? 😀 Hlavní herečka strašně nesympaticka. Celkově slabé, chvílemi nudné a ani moc smysl to nedávalo. Hvězda navíc za výbornou titulní píseň ()

Kushina

Dobře, budu upřímný, ten konec a upíří zuby jsem jednoduše nepochopil. Takže budu hodnotit jen co jsem viděl a ne smysl filmu, protože tam fakt nevidím. Bylo to fajn mysteriózní, občas lehce strašidelný, zajímavý, na druhou stranu ne extra zábavný a pořád se to točilo kolem jednoho. 55% ()

stanyko

Je to taky zaujimavy mix zanrov tech sci-fi, mystery a pomenej hororu. V kazdom pripade je vyborne natocene so skvelou atmosfecriou hudbou a necakanou pointou na konci. ()