Pre rodinu s dvoma malými deťmi to mala byť dokonalá dovolenka. Luxusný hotel v tropickom raji a hotelierov tip na tajnú pláž nasvedčujú tomu, že rodinná dovolenka bude podľa ich predstáv. Aj keď deti, by určite ocenili aspoň malé dobrodružstvo. Na prvý pohľad pláž naozaj nemá chybu - je nádherne piesčitá, obklopená skalami a blankytne modré more láka k tomu, aby ste do neho okamžite skočili. Na druhý pohľad už to také ideálne nie je, pretože z prítomnosti ďalších opaľujúcich sa turistov je jasné, že podobný "tajný" tip dostalo omnoho viac ľudí, aj keď stále nejde o nič, čo by malo rekreantov znepokojovať. Problémy v raji sa prejavia až vo chvíli, keď deti na pláži nájdu opustené veci patriace iným hosťom hotela a z mora vytiahnu mŕtvolu. Než sa z prvotného šoku spamätajú, čaká ich oveľa väčší šok - všetci náhle, nevysvetliteľne, rapídne starnú, čo vidno najmä na deťoch. Tam, kde pred chvíľou stáli dvaja drobci, sú teraz vydesení tínedžeri na prahu dospelosti. Všetkým na pláži je vzápätí jasné, že ak sa chcú dožiť večera, musia okamžite vypadnúť. Lenže to nebude také jednoduché.. (Cinemart SK)

iz67 odpad!

Tak tohle je totální hlína. To by si měl dát každý, kdo miluje Béčka. Protože tohle je Ečko. Takhle si představuju delší scénku u táboráku, když by dostali jednovety zadání. Naprosto neskutečný dialogy, děj. Ale je to tak blbý, až v tom člověk nachází message. Schopnost investovat do té největší sračky je nekonečná. SPOILER: Doktor si zapomněl včas pichnout pravidelnou tetanovku. Chucpe! ()

kubas369

7/10. Já mám pro Shymalana a jeho nápady prostě slabost. Pořád mě dokáže zaujmout a držet až do konce. Tady mám tři výtky: 1) nemusel by být ten rádoby šťastný konec, není to dobře udělaný, klidně se mohly utopit. 2) kamera se chová divně, chvilku je moc frenetická za chvíli zase zbytečně statická. 3) asi už nezvládá kočirovat herce, kromě Rufuse všichni přehrávají a nebo jsou naprosto duchem jinde, i díky tomu mi na těch postavách vůbec nezáleží. Více mě zajímá, co se jim děje než co to pro ně znamená. ()

PlysovyMacko

Skupina dovolenkárov sa rozhodne stráviť deň na súkromnej pláži,  kde sa začnú diať zvláštne veci. Z detí sa v priebehu pár hodín stanú dospeláci, z čoho všetci usúdia, že na pláži plynie čas rýchlejšie a všetci starnú. Pokusy o útek nevyjdu a mŕtvoly pribúdajú. Niektoré situácie sú vyeskalované do extrému (tehotenstvo, hrdza, vápnik). Pointa má hlavu aj pätu. Dobrý horor. ()

Hyperbolic

Myšlenka a potenciál byly opravdu skvělé, v první půlce dokonce i dobře naplněné, potom se to ale trošku zlomilo a nějak mi to přestalo dávat smysl a záměr se nejspíš odchýlil směrem, který jsem nečekal a ani po něm netoužil. Pár scén bylo ale dobře děsivých, tak jak to Shyamalan umí. ()

J.Mayen

Pro mě osobně nejočekávanější film roku, ale o to víc přišlo zklamání. Tak je to ale skoro pokaždé. Z mého pohledu tam ani jeden herec neměl co dělat. Tak amaterské představení snad umí v českém podání předvést už jen Kotek s Mádlem. Od detailech ani asi nemá raději cenu se rozepisovat ale to by bylo asi to nejmenší. Kromě jedné scény, která opravdu stála za to stojí celý film za starou belu. Možná bych ještě podotknul, že bych se velmi rád podíval na ta místa kde se film točil. Zbytek filmu máme možnost vidět nesmyslné, nezáživné a nelogické dialogy a hádky. ()

jokino

Neskutočne mi liezla na nervy celá kamera, budovanie atmosféry = 0 bodov a keď už sa niekto pustí do takéhoto projektu, mal by si fakt premyslieť, čo od toho vlastne chce (?), isté logickosti, čo by z toho mali plynúť a nie len tak hala-bala niečo sa možno pokúsiť dodržať a ostatné proste "spláchnuť do oceánu".. Nezáživné a už myšlienkou neraz videné napr. v seriáloch, takže nič nové. Pre mňa, slabota.. ()

xxmurphyxx

Nápad fajn, prevedenie už podstatne slabšie. Nemá zmysel sa ani nejako hlbšie pozastavovať nad tonou scenáristických dier a nelogickostí lebo by to bolo na dlho. Kým sa nepríde na kĺb veci a všetko je spočiatku obohnané hmlou nevedomosti a očakávania má film celkom slušnú atmosféru a tempo, akonáhle sa udeje zásadný zlom ide do dole z kopca a človek už len sedí a tlačí čas očami nech sa to dostane nejaké rozuzlenie a môže to skončiť. Shyalaman je za mňa neskutočne preceňovaný režisér, ktorý natočil asi dva nadpriemerné film a od vtedy už len žije zo zašlej slávy a ani tento jeho nový počin na tom nič nemení. Ako scenárista to nie je taká tragédia len by to chcelo dať natočiť niekomu inému, niekomu, kto má potrebný drive, gule a vie sa hlavne rozhodnúť či ide točiť nekompromisné mysteriózne R-ko alebo rodinnú PG-13 mystery detektívku lebo takto vznikol len taký mačkopes. ()

Mamutol

Ačkoliv je námět filmu velice zajímavý, tak bohužel nemohu odpustit velice hrubé chyby ve scénáři. Rozdílný proces stárnutí u jednotlivých postav, nepotřeba jídla u dospělých lidí, kde měli pitnou vodu atd. popírá nosnou myšlenku celého filmu. Nehledě na to, že pokud by skutečně běžel na pláži čas tak rychle, tak děti by na začátku filmu nepřetržitě pily, jedly a vylučovaly do díry v písku, takže na nějaké veselé pobíhání po pláži nebo rozhovory by jim během dospívání a zvětšování těla nezbyl čas. Chápu, že stárnutí se týkalo živých buněk v lidském těle, ale že by se to netýkalo i kůže, to je fakt divný, protože ti dospělí vypadali pořád stejně. PS: Totální úlet byla ta blondýna, co si lámala kosti v té jeskyni a oni ty kosti srůstaly stejně rychle jako řezné rány nebo jedno pohlazení po tváři (jedna postava totiž říká, ty jsi mě pohladil a právě uplynuly tři dny), no myslím, že kost za tři dny takhle rychle nesroste. Mrtvá dívka se během pár hodin změnila v kostru, ale proč se neměnil ten utopenej Ťaman, když ho vytáhli na břeh, nebo mrtvá matka, ti přeci museli hnít doslova před očima. ()

HanzoBureshi

Tenhle filmek jsem si užil, i když jsem očekával, že to bude na stejné kvalitě jako je třeba Znamení nebo Šestý smysl, ale teda nakonec nebylo... tak i tak jsem se ale do toho pořádně ponořil a bavil se... Dávám dobrých 65%. ()

husak_k

Kdyby měl film koherentní scénář, možná by měl potenciál. Takhle je to jen snůška dohromady zplácaných blbostí a předvídatelný závěr. Navíc většina herců kromě Sewella hráli těžký Béčko. 40% ()

Kinofil

|| PG-13 || Universal || Rozpočet: N/A || USA: $48 242 510 - ČR: N/A - Celkem: $90 112 510 || Takové hezké nic. Shyalaman si tradičně vybral lehce bizardní, ale zajímavou látku, kterou těžce nedokázal zpracovat. Začátek je, jako vždy u něj, dostatečně mysteriózní, aby diváka nalákal a aspoň na úvod i lehce šokoval. Bohužel i kdyby trailery neprozradily zápletku, každému by to došlo asi po 20 minutách. Problémem je, že postavám to dojde až někde v polovině a ani tehdy se neděje nic, aby se film posunul dál. Shyalaman celou dobu jen přidává další a další bizardní nápady na téma: co kdyby lidé za 1h zestrárli o 5 let. Nic víc. Nic coby posunulo příběh, nic coby dávalo smysl, nic coby vyvolávalo emoce. K postavá taky není, co napsat. Hezké, že víme, kdo kde pracuje, ale ve filmu to slouží jen, aby nám "odborníci" vysvětlili, co se děje a celé to mělo/chtělo mít nějakou "logiku". Navíc se na ně často zapomíná kvůli špatnému střihu a těžko se orientuje v tom, kdo žije a kdo ne. Byť si nedokážu v Hollywoodu představit jiné jméno, ke kterému tento námět slušel, měl to radši dostat někdo úplně jiný. Vůbec by mi nevadilo, kdy se z toho stala jistá ulítlá bláznivina jakou třeba předvedl Luc Besson v Lucy. Po necelých dvou hodinách už bude divák pouze doufat v nějaké rozuzlení, které sice přijde, ale je tak hrozně povrchní a neuspokojivé, že to radši mohlo celé skončit otevřeně. Shyalaman se bohužel už vyčerpal a bude mít problém mě v budoucnu přesvědčit o opaku. 50%. ()

Kennedy_R

Mně se to tedy celkem líbilo, napětí snímek měl. A hezky to zrcadlí co si dnes "jisté"(abych nevyzradil pointu) společnosti dovolují. Stejně jako v reálném světě. Potěšilo, že si pan režisér i zahrál :-) ()

Mikecat

Výborný Thriller. Jedna pláž, jedna skala, jeden koral. Krásna blondínka sa vyzlečie donaha a vojde do blankytnej vody. Deti začínajú rásť nejako podivne rýchlo, vládne tu strach, nervozita, napriek tomu sa niečo pokazené opraví a tento tlak nevydržia všetci. Záver nám rozuzlí skoro celú záhadu, čo by farmafirmy dali za takúto pláž. ws ()

blazma

za poslední rok, jsem se na tento film hodně těšil, protože v traileru to vypadalo sakra zajímavě a nakonec z toho zbyde naprosté nic. Jakože vyloženě nic. Neskutečně dobrý nápad, který pro mě osobně nedokázal být tak mysteriózní jako chtěl být a vlastně sám nevěděl kam se zařadit. Velká škoda. ()

blondboss

Shyamalan, Shyamalan, takto nás všetkých odrbať :) Tento snímok totiž začal tajuplnou, mysteriózne uveriteľnou, atmosfericky neodolateľnou prvou polovicou filmu, ktorá vás dokonalo vtiahne do deja. Čo však nasledovalo v tej druhej polovici, keď už bolo zhruba jasné, čo sa na pláži deje, to už bol doslova prepadák a už mi to miestami pripomínalo aj nepodarený sitcom. Škoda, lebo tento snímok mal obrovský potenciál, ktorý totálne zabila vykonštruovaná pointa v závere filmu s najviac klišé vyvrcholením, aké hádam vo filme môže byť. U Shyamalana som skôr zvyknutý na viac prepracované filmy. 60 % ()

Martanecek007

Já pro své plné uspokojení z filmu potřebuju pořádné vysvětlení, i když se jedná o něco "nadpřirozeného", a to mi tady chybělo. Konec drobet odbitý, námět nicméně moc zajímavý. Ale... Prostě odvedená jen půlka práce. ()

pafka

Vybral jsem si film, ze v nem hraje Gael García Bernal. Ovsem ani ten nezachranil film od beckoveho deje a prubehu. Sice na zacatku to nevypadalo zle, ale pak to bylo cely zkratkovity, nezajimavy a takova lacina vyvrazdovacka bez vrazd. ()

JannieMc

Hola Guys! =') Vždycky se na nového Shyamalana těším, je to taková klasika, na které jsem vyrůstala. :) I přestože poslední filmy nejsou přeplněny tím, čím režisér a scénárista vynikal dříve, přesto téměř vždy stojí za filmově strávené hodiny si jeho tvorbu pustit. Film Čas pak třebas pro nic jiného než nápaditost, zajímavé souvislosti a pádnou (pro někoho i trefnou) pointou. Shyamalan nabízí prostor k zamyšlení, kterým je stále dost výjimečný. Bylo to zajímavé, díky. ()

elanista1

Je to úplná blbosť, ale vážne sa mi to páčilo. Oceňujem originálny nápad a 4* dávam už len z princípu za celkovo neprimerané slabé hodnotenie. ()

CZRohlik

Konceptem vlastně i dobrej film, kterej kupodivu nabídne i pár dobrých myšlenek (pokud nad tím člověk trochu zapřemýšlí). Problém ale je, že film se hrozně táhne a většina věcí, která se tam stala (ne všechno, něco překvapilo) je tak nějak předvídatelná. Nehledě na to, že film ztrácí i po logistické stránce. V porovnání s jinýma Shyamalanovýma filmama bych si dovolil říct, že to nemělo až tak dobrou atmosféru. Samozřejmě tam byly silný scény, ale i ty nedosahovali takové úrovně jako v jiných filmech (čímž neříkám, že byly jakkoliv špatný). Jinak soundtrack fajn a herci taky nezklamali (tady to pro mě tahal Rufus)... Čekal jsem to vlastně i horší a nemůžu říct, že bych byl jakkoliv naštvanej, není to nejsilnější Shyamalanův počin, ale rozhodně se to dá... 6/10! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

Co nového chystá M. Night Shyamalan?

28.09.2020

Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Rozpolcený) si přes léto sehnal poměrně solidní obsazení pro svůj tehdy nepojmenovaný nový snímek. Nyní však slavný tvůrce konečně odhalil, o co vlastně v… (viac)