Jan Svěrák vás ve fantastické, žánrově těžko definovatelné podívané zve do světa za televizní obrazovkou, kde se to hemží lidskými obrazy žijícími z naší energie. Nesmělý outsider Olda je jednou z obětí. Celková ztráta energie se nedá léčit aspirinem, a tak Oldovi posílenému energií ze stromů a nečekanou první láskou nezbývá jiné východisko, než tasit ovladač, zavěšený proklatě nízko u boku. Po vzoru amerických Terminátorů, Likvidátorů a Predátorů se pouští do boje s neporazitelnou televizní hydrou. (Magic Box)

milous11

Jako popravdě jsem tady ten film viděl poprvé a to je na světě už 20let :-) a docela dost mě překvapil, celou dobu jsem si říkal že to bude nějaká blbost, ale co jsem ho nedávno zhlédl, tak jsem byl moc překvapený, jak byl dobře udělaný, a ty triky, na tu dobu jako ohromující ... zajimavý příběh a děj celého filmu, dobře prostě napsaný a zfilmovaný děj... ()

Vernissage

Právě teď (9.2.2015) na ČT2 Akumulátor 1 - parádní záležitost! Oproti neskutečnému paskvilu Tři bratři, je tento film Honzy Svěráka z roku 1994 nabitý takovou invencí, až je to neuvěřitelné... ()

joffreydepeyrac

Jeden z nejoriginálnějších filmů, co jsem kdy viděl. Humor pana Svěráka staršího buď milujete, nebo vás nebere, pokud napíšete, že je fajn, jen vám už někdy leze krkem, tak patříte do druhé skupiny. A já jsem holt z té první. Krásná kamera. Při scéně z opery proudila energie opravdu z pódia až do obýváku. "Otoč se na mě, jinak jsi hrozně nečitelnej." A dodnes, když mi někdo nabídne cokoli z pytlíku, nedokážu neříct "já si vezmu tři" :-D ()

starr64

Skvělý film a v době natočení naprosto převratný. Něco pro ty, kteří v té době byli ještě dětmi - tehdy se tento snímek natočil pouze z toho důvodu, že si chtěli tvůrci udělat srandu z léčitelů. Což je obrovská chyba. Pan Svěrák o léčitelství nemá ani páru a také to ve filmu vyznívá - v podstatě si z energií dělá srandu. Kdyby tak už tenkrát věděl, anebo se zeptal někoho kdo s energií umí pracovat, že toto je reálné. Možná pro materiálně založené lidi, kteří o vycucávání energie nic neví je tento snímek pouze sci-fi. Ale sami tito co o tom nic neví určitě zažili a zažívají v dnešní době úbytek energie. Jojo ve světě je až moc elektroniky - vycucává jak TV tak internet o městech, kde je hodně reklam na ulicích a světla v obchodních řetězcích ani nemluvě. Ale to se dostávám trošku na jiné téma. Zkrátka film je to skvělý a má můj obdiv i dnes po tolika letech. ()

Ehrmantraut

Trochu méně známý, a maličko nedoceněný film Honzy Svěráka je mojí srdcovkou mladšího z rodu Svěráků. Absolutně neopakovatelná atmosféra mladých porevolučních let, starší z rodu Svěráků v plné formě, navíc první setkání s Petrem Formanem. Svítící žárovka v ruce mi zvedá chlupy na rukou ještě dnes při možná sedmém, osmém přehrání. Film někdy působí maličko naivně, až na hraně jakési parodie sama sebe, ale věřím, že je to úmysl a proto to vnímám jako přednost. Je to prostě jiné, odvážné, necítím v tom žádný kalkul jak vydělat peníze, jen touhu filmařů a herců si hrát, chuťovka ()

james47

Úžasný film.. Je vidět, že si s tím Jan Svěrák dost pohrál.. O zábavu je postaráno, rozhodně nemůžu říct, že bych se u toho nudil.. Originální nápad. ()

Zikfryd

Osobně si myslím, že toto je nedoceněný film. Nápad se ztrátou energie, kterou z nás vysává televize, je skvělý. A zpracování tématu perfektní. ()

SwejaS

Skvela ceska komedie u ktere se nesmeje pod zavalem gegu ci pitomych padu, spis se smejete te neuveritelne a zaroven uveritelne absurdite. Skoda, ze takovych filmu nemame vic. Krasna prace. Hlavu vzhuru, zit se musi! Vid(t)i. ()

pantokrator

Zásadní (a nezaviněný) problém Akumulátora je v tom, že reflektuje krátké porevoluční období, kdy se přes naše hranice jako příval přihrnula záplava dosud zapovězených a veskrze bizarních filozofií. Já si naopak až příliš dobře vybavuju svoje dočasné okouzlení vegetariánstvím, východními nábožensvími, bioenergiemi, proutkařstvím, paralelními světy, léčitelstvím, psychotronikou, čínskými a indickými horoskopy ("k vám se nehodí slonice ale gazela"), numerologií a celým tímhle propleteným a skoro systematickým panoptikem jiného porozumění světu. Koho tyhle věci minuly, ten sotva pochopí, jak informovaně, dobromyslně a chápavě si z nich Svěráci utahují. A proto se vůbec nedivím, že ne každého Akumulátor osloví. ()

PavolJay odpad!

Toľko úžasných hercov dokázalo natočiť takú nehoraznu sprostosť. Myšlienka filmu je fajn a tým to hasne. Ten čas strávený pri sledovaní tohto monštra mi už nikto nevráti. Film mi dokonale vysal všetku energiu. ()

ferika

Cital som prispevky, kde autor film oznacuje ako odpad. K tomu mam len jednu poznamku - kamo, potrebujes slovnik! Tento film nie je natoceny v cestine, ale v "cimrmancine" ! A pozri si ho minimalne 2-3 krat, pretoze inak ti to jednoducho nedojde ! No jo, na cimrmancinu clovek musi dozriet. To mas, ako pozerat silvestrovsky program v cudzej reci. Ako komentar na podobne hodnotenia, mozem citovat skupinu Kabat: " ... s IQ to tam nebude moc horky! ... " ("Ale tatinkovi to nebudeme co? Rikat !") Niektori nepochopili, ze spustac celeho deja je nahravanie protagonistu do prieskumu verejnej mienky a ani samotne pozeranie televizie! ()

DserCom

Osobně nejsem příliš fanouškem filmů, jako je právě zmiňovaný Terminátor, Predátor, atd. Proto se mi líbilo, že si z nich Akumulátor tak trochu utahuje. Mám ráda, když se ve filmech kombinují různé výtvarné techniky – jako třeba v Sedmikráskách. V Akumulátoru bylo krásně výtvarně pojato např. návštěva u zubaře, těžké dýchání při běhu,… Cítila jsme tak více fyzické pocity postavy, než kdyby to tam bylo prostě jen jednoduše natočeno. Film je neuvěřitelně čistě střižený. Můj oblíbený Svěrák. ()

TylerD.

Mnoho dobrých nápadů, baviči Svěrák a Smoljak, nejodpornější Polívka, a Forman mi taky lezl krkem. Všechno to tak ale bylo zřejmě záměrně. Edit: vidím v popisku Terezka Pergnerová. Já jí vůbec nepoznal :O ()

Grays

Jak teď napsal Jindřich Šídlo, také za mne nedoceněný a zároveň nejlepší film dua Svěrák. Film má skvělou originální zápletku, mimochodem, kam se hrabe Matrix, naprosto se vymyká české tvorbě poloviny 90. let. Herecké obsazení je špičkové, není tak prvoplánové, jak můžeme vidět u některých českých řežisérů, kdy máte pocit, že Prachař nebo Hřebíčková hrají naprosto ve všem. Film je vtipný, ale také obsahuje Svěrákovskou erotiku, kde hlavní ženská hrdinka působí velmi atraktivně. Dialogy jsou věrohodné, herecké výkony také. Pan Polívka dokázal na malém prostoru vytvořit ukázkovou kreaturu, včetně "pantomimického" kopání do dveří. Co se týče Petra Formana škoda, že nehrál v tomto období častěji, jeho decentní projev je skvělý. Není moc filmů, na které se dá dívat opakovaně, ale tento mezi ně rozhodně patří. ()

leafroller

Téma samotné a především jeho zpracování je na české poměry velmi netradiční a originální. To je dobře. Petra Formana jako dokonalého antihrdinu sqěle doplňuje Edita Brychtová jako dokonalá krasavice. Navíc mě tento film samozřejmě chytl krzevá úvahy o energii, jedinou to magii, kterou jsem ochoten se zabývat. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)