Ešte sa môžeš vrátiť

• Slovensko U-Turn (viac)

Svědomí hazardního hráče Bobbyho Coopera sice není sněhobíle čisté, ale takovou smůlu si přece jen nezasloužil. Za opomenutí dluhu ze hry už přišel o dva prsty a nyní, když si to napříč vyprahlou Arizonou šine do Las Vegas, aby pohledávky vyrovnal, prasknul jeho kabrioletu chladič. Bobby se svým milovaným Fordem Mustang sotva dohrkal do nebližšího městečka jménem Superior. Řetěz absurdních situací poprvé zarachotil ve chvíli, kdy Bobby svěřil svůj vůz krajně podezřelému, leč jedinému automechanikovi ve městě. O pár chvil později se pak seznámil s půvabnou Grace nabitou sexappealem, jako nebe před bouřkou elektřinou. Akceptovat její pozvání k společnému věšení záclon ovšem Bobby neměl. Dívka je totiž ve skutečnosti provdaná žena a její buranský manžel McKenna rozrazil dveře právě ve chvíli, kdy se jeden druhému snažili vycucnout mozek z hlavy. Banální situaci vypointoval skoro podvedený manžel, když dohnal Bobbyho na silnici a nabídl mu 50 000 dolarů za vraždu své krásné manželky. Už ho prý přestala bavit. Bobby je sice gauner, ale není nájemný vrah. Zatím. Během několika hodin totiž přijde o své auto a o všechny peníze, které potřebuje k zaplacení dluhu a záchraně zbývajících prstů. Navíc dostane zajímavý protinávrh. Grace nabídne za vraždu svého manžela daleko vyšší sumu - polovinu toho, co po vraždě najdou v McKennaově trezoru. Jenže Bobby na ženský nikdy neměl štěstí... (oficiálny text distribútora)

Radiq

Tak tohle je přesně ten Stone, kterýho mám ze všeho nejraději. Je to jiný, než cokoliv jinýho od Stona (i když trochu jsem tam cítil i atmošku Takovejch normálních zabijáků). Jennifer Lopez je sexy šukatelná a taky to tam předvádí a nebojí se nejednoho mrdu. Nolte je zas skvělej slizkej úchyl a Sean Penn v jedné z jeho nejlepších rolí. A to nemluvím o B.B. Thorntonovi, kterej je coby automechanik Darrell k nepoznání. I ostatní vedlejší postavy mě pobavily, stejně jako děj, mrtvoly a krevní destičky z těla ven. Taky chválím dobře vybranou hudbu, ten OST je fakt kvalitní, minimálně jako podkres k tomuhle filmu (sám o sobě bych si to asi nepustil). Prostě dobrej filmek, kterej baví hned od začátku a jak se blíží konec, tak baví pořád, i když malinko míň. Přesto furt dost. ()

Deyw

kurva takova dira !!! :D a ty lidi tam..thorton totalni krypl umastenej a phoenix retardovanej ublizenej debilek co furt prudil... :D:D mesto plny sracek a hoven a slepej indian na verande ktomu totalne hot jak z jinyho sveta jennifer lopez a corkar penn :D zkurveny nahody,zkurveny lidi,zkurveny mesto...a ten konec..ten konec doprdele ! :DDD ()

peteq

Oliver Stone musel být v mládí bud znalec lsd nebo je prostě geniální(a to asi je:)Bobbymu prostě nepřeje štěstí a to až do konce.Neskutečně nádherná Jennifer,která vyráží dech,s kontrastem děsivě hnusného otčíma,se kterého číší zlo.Kamera,střih i hudba neskutečně propracované.Tolik detailů v 1 filmu sem snad nikdy nepostřehl.Psychedelická exploze v arizoně! ()

LeoH

Nejvíc zvratů na metr čtvereční rozlohy místního zapadákova od dob nedoceněného Red Rock West, což je míněno jako pochvala. Nechápu, co tu všichni mají proti tomu krásně dekadentně ulítlému scénáři – mně tyhle zašmodrchance, ve kterých má svou vlastní motivaci pro zásah do děje i obecní pumpa na návsi, způsobují čirou diváckou rozkoš. Typický Stoneův rukopis se zrychlenými záběry oblohy a jinými halucinogenními prostřihy se skvěle hodí k tropické atmosféře, Sean Penn je naprosto k sežrání, obligátní slepý Indián upomene na Jarmusche (ale hloubku Jarmuschových taškařic to nemá), ke konci to trochu ztrácí lehkost a švih a úplný závěr a celkové vyznění se mi tedy mnohem víc zamlouvaly ve výše zmíněném Dahlovi. Labužnicky přizvrhlá škodolibá zábava se stoneovskou lehkou přemírou násilí, kterou si určitě ještě někdy zopáknu. ()

Doudis19

Oliver Stone, Ennio Morricone a Sean Penn. Tři největší hvězdy filmu, kde právě hlavní hrdina Seana Penna jako chlápek, který jde z průseru do průseru geniálně ztrácí nervy, cinicky glosuje absurdně vzniklé situace a naprosto neodolatelně se psychycky hroutí, podává tak uvěřitelný výkon, že je vám ho upřímně líto :-). Příběh je v podstatě jen slepencem nepříjemných situací a snahou hlavní postavy jakýmkoli způsobem vypadnout z Arizony. Zábava více než dobrá, že by se ale jednalo o nějak vyjímečný kousek, co by snad delší dobu vydržel v podvědomí, to se říct nedá. ()

Mona07

Zajímavá práce s kamerou, hutná atmosféra, "divný" prostředí plný "divných" lidí. Film je plný situací, které se každou chvíli strhnou jiným směrem, že nakonec nevíte, čemu věřit. A ten konec....... no... ()

Kamkon

Prachy jedny mizerný a smůla jedna zatracená, to je prostě někdy den, kterej se jen tak nevidí, ale film, nabitý takovou hromadou hvězd, taky ne. ()

Gothar

Po slabšom úvode veľmi príjemné prekvapenie. Najprv mi tie prestrihy trochu vadili, ale po vygradovani atmosfery mi pripadali ako skvelé oživenie. K tomu treba pridať dej plný zvratov, zaujímavú hudbu a skvelý Seanov výkon. Obyčajne nemám rád groteskné scény a postavy, ale v U-Turn mi to nevadilo. Viac nemám čo dodať, film sa mi páčil ako celok a nemám mu veľmi čo vytknúť. 90% ()

Ryuuhei

Jako film o týpkovi, který se nešťastnou náhodou dostane do poněkud vyšinutého městečka, odkud není shodou dalších nešťastných okolností úniku, docela dobré. Jen škoda, že se strašně táhl a působil nekonečným dojmem. Za to finále, které ale dokázalo nejen stále napínat, ale i dost překvapit, to stálo. 70% ()

Endyis

Mistrovské dílo, které dokazuje Stonovu režisérskou kvalitu!!! Nejlepší role Jennifer, Penna + výborní byli i ostatní... 90% ()

LadyDevil

Musim říct, že jsem často s hlavní postavou Bobbyho soucítila a říkala jsem si, že jsem se mockrát v životě cítila podobně:-D Jeho smůla je až tragikomická a v případě s potrhlým automechanikem přímo dokonalá..jediný, co mi nesedělo, byl fakt, že tuhle roli přiklepli zrovna Seanu Pennovi...mám ho zafixovanýho hlavně z 21 gramů a celkově z jiných rolí..takže jsem celou dobu měla zvláštní pocit, že není na svým místě. Navíc dabing v podobě Trojana to ještě podtrhoval - nějak mi to do sebe nezapadalo. Nicméně skličující pocit, že je nemožný se ze zavšivenýho smolnýho maloměstečka dostat, se přenesl i na mě, potom oplítačky okolo prapodivnýho manželství indiánky a slizouna taky neměly chybu. No a konec, ten mě odrovnal:-D ()

neoBlast

Ve Stoneovi ještě dokvétala nálada z Takových normálních zabijáků a hereckou smetánku (skutečně nádherné best of) přivedl do hnusné a špinavé díry někde v Arizoně. Hodně šílená kamera a divoký střih jsou prvotními příznaky Stoneova devadesátkového stylu (za kamerou opět stojí Robert Richardson, člověk s lahůdkovou filmografií). I když se jedná o pěkně zvrácenou jízdu, nebál bych se ji označit jako hodně černou komedii, tak zápletka není nejoriginálnější a neutáhne celé dvě hodiny. 65 % ()

geklon

Oliver Stone mě nikdy nebral. Jeho filmy mi přišly zkrátka neatraktivní. Taky mi v době aktuálnosti jeho nejzásadnějších děl, bylo tolik, co by želva Ninja na prstech jedný ruky napočítala. Až U-turn mě přesvědčil, že Stone je výborný režisér, se schopností z filmu bez jakkoliv originálního námětu a nezažívného scénáře, udělat vizuálně tak charakterní událost, že někdy by se chtělo už v průběhu filmu vstát ze sedačky, hlasitě tleskat a volat bravo.Ale mě baví sedět zaraženej i po závěrečnejch titulkách s hlavou v dlaních a mrazivou katarzí na duši. Zpátky k U-turnu. Děj je nuda. Poita o ničem, celkově scénář tak maximálně na 45%, ale ten Noltý, Penn a parádní epizodka Claire Danes a Joaquina v čele s tou mrazivou nicotou zapadákova bez soucitu Superior, vedený anti Hollywoďanem sedícího na režisérské židličce, je prostě moc silná kombinace na to aby mi tento snímek jen tak prolétl mezi hemisférami a nezanechal tam sobě stopy. takže 80%. ()

venison

Artový snímek nadupaný skvělými hereckými výkony.. Sean Penn s největší smůlou na světě, Jennifer Lopez zákeřná mrcha a nymfomanka, Nick Nolte násilnický a velmi bohatý manžel, Powers Boothe jeho nekalý šerif, mladičká Claire Danes nejblbější blondýnka pod sluncem, Joaquin Phoenix žárlivý psychopatický týpek (TNT), Jon Voight slepý žebravý indián, Billy Bob Thornton vyčůraný magor, atd. atd. Perfektní kostýmy, skvělá atmoška i hudba.. Opravdu bych nechtěla, aby mi tam v té pouštní díře klekl mustang z 64 :-D ()

lennyd

Bobby (Sean Penn) má blbej den. Hodně blbej den. Nejdřív přijde o dva prsty díky tomu, že včas nevrátil peníze - a nyní, když se je snaží vrátit, uvízne u malého městečka jménem Superior, když mu v autě praskne chladič. Mechanik se k opravě dvakrát nemá, a tak to vypadá, že Bobby ve městě na pár hodin uvízne. Pár hodin je ale věrno předchozím, a Bobby postupně přijde o zbytek peněz, je napaden manželem krásné Grace, které pomohl ze záclonami a jediná možnost jak se ze všeho dostat, je přijmout nabídku na vraždu Grace. Ale Grace, kromě toho, že se mu líbí, mu nabídne mnohem více peněz, pokud zabije manžela... Nejdříve jsem musel dvakrát zkontrolovat, kdo že sedí za režisérskou stoličkou - celý film jsem byl utvrzován, že tento film pochází z dílny bratrů Coenů, a ono heleme se, Oliver Stone. I jemu se podařilo vystřihnout suprovou krimi komedii z středoamerického zapadákova, plnou nevšedních situací, které se snad normálně ani stát nemohou. Navíc je vše podpořeno skvělým hereckým obsazením - kromě Seana Penna i Jennifer Lopez také Billy Bob Thorthon (v roli pološíleného mechanika), Nick Nolte (manžel na zabití) a nebo třeba podivná dvojice Joaquin Phoenix a Claire Danes. Bavil jsem se více než skvěle, a tento film vřele doporučuji... ()