Ešte sa môžeš vrátiť

• Slovensko U-Turn (viac)

Svědomí hazardního hráče Bobbyho Coopera sice není sněhobíle čisté, ale takovou smůlu si přece jen nezasloužil. Za opomenutí dluhu ze hry už přišel o dva prsty a nyní, když si to napříč vyprahlou Arizonou šine do Las Vegas, aby pohledávky vyrovnal, prasknul jeho kabrioletu chladič. Bobby se svým milovaným Fordem Mustang sotva dohrkal do nebližšího městečka jménem Superior. Řetěz absurdních situací poprvé zarachotil ve chvíli, kdy Bobby svěřil svůj vůz krajně podezřelému, leč jedinému automechanikovi ve městě. O pár chvil později se pak seznámil s půvabnou Grace nabitou sexappealem, jako nebe před bouřkou elektřinou. Akceptovat její pozvání k společnému věšení záclon ovšem Bobby neměl. Dívka je totiž ve skutečnosti provdaná žena a její buranský manžel McKenna rozrazil dveře právě ve chvíli, kdy se jeden druhému snažili vycucnout mozek z hlavy. Banální situaci vypointoval skoro podvedený manžel, když dohnal Bobbyho na silnici a nabídl mu 50 000 dolarů za vraždu své krásné manželky. Už ho prý přestala bavit. Bobby je sice gauner, ale není nájemný vrah. Zatím. Během několika hodin totiž přijde o své auto a o všechny peníze, které potřebuje k zaplacení dluhu a záchraně zbývajících prstů. Navíc dostane zajímavý protinávrh. Grace nabídne za vraždu svého manžela daleko vyšší sumu - polovinu toho, co po vraždě najdou v McKennaově trezoru. Jenže Bobby na ženský nikdy neměl štěstí... (oficiálny text distribútora)

easaque

prý kultovní snímek, tak proč to nezkusit, že? Drsné prostředí uprostřed pouště a stepů bylo nadmíru zajímavé a po filmu můžu zhodnotit, že to bylo to jediné, co mě zaujalo. Nesympatičtí hrdinové, kteří za celý film neřeknou jedinou pravdu a stále podvádějí ... jejich vzájemné potyčky a tahanice o prachy mi nepřišly moc smysluplné a k dokoukání jsem se musel nutit, proto to nízké hodnocení. Ke zvýšení nepomáhá ani spoustu nepředvídatelných zvratů a překvapení, které mi přišly stejně nesmyslné a ani občasný humor, který je však drsný a sprostý. Tudíž jen tak tak 2hvězdy za zajímavou kameru a střih [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

TheDon

Sean má prostě den blbec s velkým "B", ale to B je velký jako BARÁK. Billy Bob je jako mekánik k nepoznání a zbytek roztomilejch redneck lidí je vykástovanej na jedničku. Tupá bloncka a její psychofrajer, DžejLou s manžílkem a senor detectivo v závěsu se slepým indiánem. No nemám jedinou výtku, jeden z mých nejoblíbenějších a myslím hodně málo doceněnej film. Plná palba ! 100% ()

MartinNDL

Soy un perdedor. I’m a loser baby, so why don’t you kill me? Pokud má někdo štěstí asi jako když na vás spadnou výkaly z letadla zaparkovaného v hangáru, je to super pro nás ostatní. Nikdo nemá rád klikaře. Americký venkov je nádherný, ale zároveň děsně vypatlaný, tak jako zubní pasta po roce každodenního užívání. Sean Penn má v tomhle filmu jenom o dva prsty víc než já oblíbených herců a i se svým handicapem hraje pekelně dobře. Jen si to zkuste v takovým vedru, když se ani nemůžete napít. A režie Stonea? Ta je vymazlená jako postel třicetiletý pornohvězdy. Tolik perfektních nápadů sem neviděl od smrti Harryho Houdiniho. ()

Martin741

Film o nestastnej zhode nahod natoceny Oliver Stone-om, ktory uz asi nezopakuje svoj novodoby Salvador. Skoda, ludi ako Sean Penn a Lopez nemam rad. Ale film je to dobry. 69 % ()

starbrejkr

Ten film je šáhlost! To je první, co musím napsat, protože poslední dobou jsem viděl spíš samé úplně vážné či hlubokomyslné filmy, takže něco jako U-Turn člověka naladí na úplně jinou vlnu. Kdybych si jen přečetl příběh, měl bych to za celkem obyčejný thriller s pár zajímavými zvraty hodně podobný Red Rock Westu, se kterým je alespoň těmi, kteří ho viděli (já taky, ale je to spíš ta základní osa a prostředí prérie) občas srovnáván. U-Turn má však svůj strašně osobitý ksicht, který spočívá nejen v až groteskní Pennově postavě smolaře, ale taky v pozoruhodných záběrech (indiáni, všudypřítomný smích, oblaka) spojených s neladící hudbou, čímž dostává až avantgardní nádech a také ve vedlejších postavách, z nichž vynikají indián Jona Voighta a šílený mechanik Billy Boba Thorntona - oba k nepoznání. Pokud se nepletu, film má určitý kultovní status a myslím, že u mě k tomu nemá taky daleko, už jen díky tomu, že úvodní a zároveň závěrečný song jsme měli na předtančení (pokud se tomu dalo v mém případě tedy tak říkat:-))) na maturiťáku. Prozatím dávám čtyři, ale víceméně jen z toho důvodu, že v poslední době těch pět sázím nějak často a až taková bomba to není (přeci jen jsem si místy při některých scénách říkal, že už to snad nemyslí vážně...i když otázka, jestli to nebrat spíš jako plus:-))....no prostě zatím čtyři a basta ()

C0r0ner

Místy se to pro mě trochu táhlo, ale musím říct, že pocta Tarantinovi to byla excelentní. Jedno místo, deset geniálních postav a jednoduchý děj. Zajímavé mi přišlo to, že vlastně každý charakter byl úplný idiot a člověk nefandil vůbec nikomu, ale zároveň tak nějak všem. 85% ()

zette

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu vubec. Vyborny herecky vykon Penna, jeho zoufalost na konci filmu je uzasna. Zaujme i Lopez, ktera v dobe vzniku jeste nebyla nijak slavna, jeji cervene saty ale nenechaji chladneho zadneho heterosexuala. Vyborna hudba, zajimave postavy, neopakovatelna atmosfera zapadleho mestecka a beznadej, to je U Turn. ()

Pajky3

Něco jiného je mít špatný den a něco jiného je prožít něco takhle šíleného. Chudák Sean Penn si ani na chvilku nevydechne a smůla se mu vysloveně lepí na paty. Přesto na mě moc divný film, ano divný to je přesně to slovo, které si z něho odnáším a taky to, že do Arizony bych se nevypravil. ()

Juto

Celkovo to je veľmi dobrý film, obsahuje veľa čierneho humoru, dobré herecké výkony a niekoľko veľmi pekných záberov. 7/10 ()

mortak

Skvěle šlapající hodinky. Jenže i když jsou luxusní, pořád jsou to jen obyčejné hodinky ukazující neodvratný sestup do pekla. Tikají s přesností, která vyráží dech (to Stone uměl vždycky), jenže mimo toho tikotu už tu není nic, k čemu by se divák vracel. ()

campix

S přibývajícím časem se ta špičková kvalita z filmů Olivera Stonea vytrácí. Neříkám že U-Turn je špatný film, to vůbec ne, jen že jich má ve své filmografii několik lepších. Soundtrack je skvělý, jak jinak když na něm pracoval sám slovutný Ennio Morricone. Dále je tu několik skvělých potrhlých vedlejších rolí (Phoenix,Voight) a gradace příběhu v zajímavý konec. Hold by měl občas Sean Penn poslouchat dopravní značení jinak na to doplatí. ()

Carrie_3

Když jsem si pročítala komentáře k tomuto filmu, přišly mi dost rozporuplné. Jedni ho vychvalovali do nebes, druzí zatracovali. A já se v konečném součtu stavím na obě strany. Od prvních minut sledování snímku, jsem byla jako opařená. Velice se mi líbila navozená atmosféra i postupující děj, který lemovala skvěle zvolená hudba a pevná režisérova ruka. Během prvních 60-ti minut jsem opravdu neměla co vytknout, jen jsem se přitrouble usmívala a užívala si příběh. Ale čeho je moc, toho je moc a to jsem poznala v druhé části snímku. Děj se začal neúměrně natahovat a zachránit jej nemohl ani vynikající výkon Seana Penna. Musím přiznat, že už dlouho se mi nestalo, abych každých pět minut sledovala hodiny a nemohla se dočkat konce. Opravdu škoda, zpočátku jsem skutečně měla pocit, že sleduji výjimečné dílo, které mi bylo doposud někde hluboko skryto. Teď bych nad tímto svým názorem již pochybovala. ()

Courtemanche

Jestli máte slabost pro Sean Penn, tak na tento film si nezapomeňte v budoucnu podívat. Nejde o herecký koncert, ale je to zajímavý příběh, dobrý Penn, brutální humusák Billy Bob Thornton (možná ho ani nepoznáte!) a další. Malinko toho krve a špíny. ()