Ešte sa môžeš vrátiť

• Slovensko U-Turn (viac)

Svědomí hazardního hráče Bobbyho Coopera sice není sněhobíle čisté, ale takovou smůlu si přece jen nezasloužil. Za opomenutí dluhu ze hry už přišel o dva prsty a nyní, když si to napříč vyprahlou Arizonou šine do Las Vegas, aby pohledávky vyrovnal, prasknul jeho kabrioletu chladič. Bobby se svým milovaným Fordem Mustang sotva dohrkal do nebližšího městečka jménem Superior. Řetěz absurdních situací poprvé zarachotil ve chvíli, kdy Bobby svěřil svůj vůz krajně podezřelému, leč jedinému automechanikovi ve městě. O pár chvil později se pak seznámil s půvabnou Grace nabitou sexappealem, jako nebe před bouřkou elektřinou. Akceptovat její pozvání k společnému věšení záclon ovšem Bobby neměl. Dívka je totiž ve skutečnosti provdaná žena a její buranský manžel McKenna rozrazil dveře právě ve chvíli, kdy se jeden druhému snažili vycucnout mozek z hlavy. Banální situaci vypointoval skoro podvedený manžel, když dohnal Bobbyho na silnici a nabídl mu 50 000 dolarů za vraždu své krásné manželky. Už ho prý přestala bavit. Bobby je sice gauner, ale není nájemný vrah. Zatím. Během několika hodin totiž přijde o své auto a o všechny peníze, které potřebuje k zaplacení dluhu a záchraně zbývajících prstů. Navíc dostane zajímavý protinávrh. Grace nabídne za vraždu svého manžela daleko vyšší sumu - polovinu toho, co po vraždě najdou v McKennaově trezoru. Jenže Bobby na ženský nikdy neměl štěstí... (oficiálny text distribútora)

Hapretor

Sean Penn hraje dobře. Začíná se mi jako herec líbit. Jennifer v letech, když ještě neměla zadek jak vrata od chlíva, taky potěšila, ale spíš jen na pohled. Děj úsměvný a nenudící. Minimum hluchých míst. Velmi dobrý standard "road" thrillerů, s "Tarantinovským nádechem". ()

Akana

Jestli občas Oliveru Stoneovi vyčítám moralizování, v tomhle případě ho dovedně skrývá za strhující a rafinované vyprávění o jedné smůlovaté anabázi nepříliš charakterního podvodníčka, který se díky nedobrovolné zastávce v buranském pouštním městečku ocitá před rozhodováním co udělá se svým dalším životem. Především první dvě třetiny filmu jsou excelentní, ten den blbec, který hrdina prožívá, jeden průšvih za druhým, horko, vynucené kroky a volby, všechno to se divákovi zadírá pod kůži a zásluhu na tom mají všichni: režisér, kameraman, spolehlivě geniální Ennio Morricone a samozřejmě herci. Sean Penn, Nick Nolte, těžko poznatelný Jon Voight, dokonce i Jennifer Lopez, kterou jsem vždycky považoval za nudnou zpěvačku a ještě nudnější herečku, tady září. Vypíchnul bych ještě neodolatelně cashoidního (jestlipak tušil, koho za pár let bude hrát?) Joaquina Phoenixe a hlavně vykutáleného automechanika Billyho Boba Thorntona. Škoda natahovaného závěru, kde dosud pevně napjatá struna trochu ochabuje, ale jinak paráda. 90% ()

voresprut

Přesně mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami.Velké plus jsou herecké výkony,režie a hlavně kamera která dokonale pracuje se střihem.Naopak mínus je že film je aš příliš dlouhý a ke konci moc zamotaný(to že film končí jako řecká tragédie mi nevadí).Režie je dost podobná té co Stone dělal v Takovách normálních zabijácí.každopadně film byste měli vydět a nejen kvůli dokonalé postavě TNT. ()

agassi68

Lynchovsky šmrncnutá bizarná story odohrávajúca sa v prašnej Arizone. Nápadmi sršiaci Stone sa vyhral s detailami. Napr. fungujúci semafor v malom mestečku, kde auto prejde raz za dva dni. Legendy zamaskované na nepoznanie /Voight, Thornton/ a perfektný Penn v hlavnej roli neustáleho smoliara. Prekvapivo to uhrala aj Jennifer "krásny zadok" Lopez. A tak ani neviem prečo som nedal 5.. ()

Iwiiik

Dívat se na U-Turn je jako sledovat komorní koncert. Každý takt i každá nota, jsou precizně promyšleny a přesné načasování nenechává publikum na pochybách, že jde o mimořádný kus. I přes to, že prvním houslistou je prvotřídní virtuos Sean Penn, ostatní nástroje nezůstávají ani v nejmenším pozadu. Celý tento vynikající orchestr řídí pevnou rukou geniální dirigent Oliver Stone, který se doslova mazlí s každým tónem a je evidentní, že je to on, kdo tvoří partitury a je tělem i duší souboru. Náročnější posluchač se sice neubrání dojmu, že celá skladba je založená na jednoduchých, strohých liniích a chybí jí emoční rovina, však výsledek je velmi libozvučný. ()

char_t

Divnej film. Scénář nestál za nic, ale herecké výkony (hlavně Penn) a režie to vytáhly aspoň na ten lepší průměr... 65% ()

helloween93

Bobby Cooper je lehkovážný blb co dluží nesprávným lidem a ještě k tomu je věčný smolař. Má tu smůlu, že vjede do městečka Superior, kde neni snad jediná postava normální člověk. Billy Bob Thorntona ani Jona Voighta bych nepoznal. Film má velmi kvalitní obsazení a scénář taky není špatný, k pěti hvězdám tomu ale chybí tah na branku. Nicméně ten konec to vylepšil. Takže 4* ()

GOREGASM

Oliver Stone je stylově jedinečný a v U Turn stejně jako například v Natural Born Killers řádí jako neřízená střela a jeho invence je na každém filmovém políčku téměř božská. Jen úvodní titulky musí i tomu největšímu filmovému redneckovi jasně zařvat do ksichtu, že tady se vařilo pro gurmány. Oliver dává intenzivně pocítit každou emoci svých hrdinů a jeho vizuální styl, který nenechá divákovo oko ani na vteřinu zahálet, skutečně bere dech. Co záběr, to skvost. Smůla, která se nezvratně lepí na paty hlavnímu hrdinovi, pak jen nabíjí veškeré bizarnosti a osudové ironii příběhu, kterou Oliver umí přetavit na plátno jako málokdo. Sean Penn v jedné ze svých nejlepších a zároveň nejopomíjenějších rolí, JLo ještě smyslnější než ve všech svých ostatních snímcích dohromady (možná se mnou nebudete souhlasit, ale ta ženská by asi udělala vola z každého hetero chlapa). Silný protipól tvoří vedlejší role hemžící se špinávými vidláky (Billy Bob Thornton), chlípně incestními otci (Nick Nolte), nebo těžce vyšinutými výrostky (Joaquin Phoenix). Asi už jste si dali dohromady o jak výstřední zážitek jde a právě to je a bylo na čtvrtém kvartálu 20. století. Jinými slovy i ti nejlepší režiséři točili ty nejprovokativnější a zároveň jedinečné a nezapomenutelné filmy. 100% P.S. Ennio Morricone a jeho "Grace" mi zní v uších ještě týden po projekci... ()

Folky

Pořádně zábavná braková historka. Stoneova efektivní režie dokáže hodně nahoru vyzdvihnout jen lehce nadprůměrný scénář a tak nemám problém dát plné hodnocení, i když s odřenýma ušima. ()

plagjoklas

Perfektný film. perfektná Stonova réžia, perfektné herecké výkony (Dokonca aj J Lo tu hrá perfektne), perfektný tarantinovský scenár. Krv prachy zrada žiadna morálka a čierny humor. presne tak to mám rád. výborný film ktorý má len maličkú vadu ktorou trpia asi všetky stonove filmy a tou je Stonov indiánsko-vietnamský komplex. nech si to už pán režisér odpustí začína s tým byť trápny. ()

Yomega

Scénář tohoto filmu je sice řídký jako polévka z pytlíku, ale je zároveň prošpikován jednak skvělým hereckým uměním většiny protagonistů a hlavně množstvím „frajeřinek“ a filmových libůstek, přesně jak jsme u Olivera Stonea zvyklý. Rozepisovat se o výkonu Seana Penna by bylo nošením dříví do lesa, ten zahrát špatně snad ani neumí. Ovšem kdo mě překvapil nejvíce byl Nick Nolte. Jeho postava byla tak hnusně odporná a slizká, až mě z něj běhal mráz po zádech, paráda. Ale i menší role jsou obsazeny výborně v čele s Billym Bobem Thorntonem a Jonem Voightem, kteří jsou zamaskováni tak dokonale, že jsem je do poloviny filmu vůbec nepoznal a pořád si říkal kdy už se ti dva objeví. Za zmínku stojí ještě Joaquin Phoenix, jako křupanský „frajer“ Toby N. Tucker přezdívaný TNT a jeho totálně tupá přítelkyně Jenny. A ke všem těmto bizardním postavám si přidejte výše zmíněné Stoneovi parádičky s kamerou, prostřihy, zpomalovačky, opakované černobílé záběry (škorpion na vodovodu) a další libůstky a máte parádní film o jednom opravdu blbém dni hazardního hráče Bobbyho Coopera. ()

savage3303

Na rok 1997 je to pohladný film. Ešte k tomu som tu vzhliadol prekrásneho Mustanga zo 60. rokov. Jennifer Lopez bola neuveritelne prekrásna a svodná. Ale ani zdaleka nezatienila herca menom Sean Penn. Jeho výkon vo filme bol perfektný a užíval som si scénky, keď už mal všetkého akurát tak dosť. Nebolo takmer chvilky aby som si bol istý kdo s kým spolupracuje a kdo koho chce len podraziť. Chudák Bobby Cooper, ktorý mal fakt, že smolu. Nie len na ženy. 4*. ()

Haide

A to mu jen praskla hadička. Kdo by to byl řekl, co se z toho vyvine. No došlo to tak daleko, že posledních 10 minut filmu dostala moje bránice pořádně zabrat, i když situace rozhodně k smíchu nebyla. :o) Mimořádně zajímavý film. ()