Keď nováčik Taylor dorazí do pekla vietnamskej vojny, veľmi rýchlo zistí, že príslušníci jeho čaty nebojujú len proti príslušníkom Vietkongu, ale aj medzi sebou. Na jednej strane stojí nekompromisný a brutálny seržant Barnes, na druhej seržant Elias, ktorý sa napriek podmienkam, ktoré ho obklopujú, snaží uchovať si aspoň zvyšky ľudskosti. Taylorovi sa viac pozdáva Elias, spory však už čoskoro začnú nadobúdať nebezpečnú intenzitu...Oliver Stone vo svojom filme, ktorý bolo ocenený štyrmi Oscarmi, zúročil vlastné skúsenosti z vojny vo Vietname, v ktorej sám bojoval. (STV)

phoenix9

Priemer , ale vojenské filmy plné strielačiek a bojov nie su moje kafe. 15 minút ,ktoré sa odohravajú v dedinke u vietnamov bola najlepšia 5 * hviezdičková časť tohto filmu , ale 15 minút je málo aby som dal vyššie hodnotenie...60 % ()

Horn

Spolu s Apocalypsa Now a Full Metall Jacket bezesporu nejzásadnější film o vietnamské válce. Oliver Stone se v něm vyrovnává ze svou vlastní účastí v tomto konfliktu a sporu s dalšími jeho díly, jako např, Narozen 4. července nebo The Doors patří do jeho volného cyklu o šedesátých letech. Bezesporu nejlepší role Charlie Sheena, naprosto vynikající Willem Dafoe a démonický Tom Berenger. Za naprosto úžasnou považuji ústřední melodii - Adagio for strings od Samuela Barbera. ()

kuba08

Vůbec nejlepší válečný film o vietnamské válce. Ukazují i stinné stránky americké armády kteří znásilnovali bezbranné obyvatelstvo. Životní role Charlieho Scheena do které se vžil úplně nejlíp ze všech herců z filmu. ()

bobo81

Pre mna velke sklamanie, par velkyych sceen tam urcite je, ale cakal som od toho podstatne viac...mladyy sheen nemaa na to aby potiahol takyyto film...v porovnani s apokalypsou absolutne nema sancu i ked Beregner a Dafoe hrali ako o zivot...urcite nadpriemer ale legenda pre mna nie. ()

prasjanko

Oliver Stone veľa hulí. Minimálne vo Vietname a pri písaní scenára určite dával džona miesto marlborky. Dialógy vyhulencov boli snáď najlepšie na celom filme. A ešte tá snaha o vykreslenie celého vojnového svinstva. A dobré herecké výkony, snáď okrem Charlieho, ten sa mi veľmi nepozdával. Len keby tie postavy neboli tak naivne ľavičiarsky čiernobielo vykreslené. Či možno vhodnejšie by bolo napísať, že hnedo-červeno. Tak na úrovni Winnetoua. Nuž, s tým kanabisom opatrne, brácho! ()

radim633

Surový pohled na válku ve Vietnamu očima vojáka. Peklo na zemi, kde si ti nejsilnější vytváří svá pravidla. Jelikož Stone sám ve Vietnamu byl, film je super-realistický až se nestačím divit co za svinstva se v té době děly a čím si musel člověk projít. Není to válka, ale boj o přežití. Jeden z nejlepších válečných filmů. ()

burg

Tak vlastně ani moc nevím, jak hodnotit - na jednu stranu trio hlavních herců, co hraje jako z partesu, na druhé straně vesměs všechny ostatní postavy, co jsou naprosto nezapamatovatelné. Pár scén, které člověku utkví v paměti oproti další hodině naprosto nudného posouvání děje někam. Takže tak - neříkám, že se mi to nelíbilo, ale znovu si to dobrovolně nepustím. A když se koukám na seznam Stoneových filmů, tak z toho usuzuji, že prostě nejsem cílovka tohohle chlapíka - jeho filmy zkrátna nejsou pro mě vůbec koukatelné. Přesto jsem rád, že mám další film z TOP200 za sebou. ()

Firebull

Absolutní pecka. Válka ve Vietnamu přenesená do vašeho obýváku. Špičkové herecké výkony, výborná kamera. Klidné části se střídají s akcí, kdy se bojíte, že vám z telky vyleze rákosník a prošpikuje vás bajonetem. Kdybych se na to koukal několikrát v kuse, začal bych trpět "syndromem válečného veterána". Hodnocení: nepřekonatelná klasika. ()

Ajbell

Bolo to ako vybrať sa do pekla a tým málo, ktorým sa to podarilo aj späť, no bohužiaľ už ostanú navždy poznačení. Vojna proti nepriateľovi je zbytočná, keď sú aj medzi vlastnými zlé vzťahy. Rozprávanie do deja, vážna hudba a nádherná príroda hodne zblíži diváka s realitou vo Vietnamskej vojne. ()

andy60

Konečně taky film, kde Amíci připouští, že ani oni nejsou dokonalí, že jsou to stejní parchanti jako žlutí nebo kdokoliv jiný. Docela Stoneovi věřím, že takhle to opravdu bylo, tak to prožil a ty hrůzy přenesl na filmové plátno. ()

Rangifer

Joo válka ve Vietnamu nebyla procházka růžovým sadem. Jakožto fanouška válečné historie, tak miluju tu atmosféru téhle války a vše s ní spojené, jak tehdá namachrovaní Amíci dostali na frak od NVA a Vietkongu, mě tahle válka prostě hodně fascinuje. Když vás ve Vietnamu tehdy nesejmul Čárlý s Kalašníkovem, tak vás mohly dostat komáři, hadi, úplavice nebo jiné jim podobné breberky. A když už ani to, tak vás může někde v džungli vodkrádlovat váš velitel, když mu řeknete, že nebohou vesničku rejžožroutů nesmí jen tak vystřílet, a už vůbec ne její obyvatele znásilnit, to se prostě nedělá! Jinak to bonznete na velitelství. A když to náhodou tohle všechno přežijete, můžete si na základně vyhulit několik džojntů travky, a ožrat se jako dobytek, než na vás pak tam venku letectvo shodí omylem napalm na hlavu, pokud pošlete špatné souřadnice. Film zachycuje tu atmosféru parádně. Herecké obsazení je dobré, ale Charlie Sheen mi tam že začátku moc nepasoval, ale pak jsem si na něj postupně zvykl, a musím uznat, že se vyznamenal. Džungle, komáři, krev a rákosníci. ()

kacenkin

Mistrovské dílo o zkurwené válce, skláním se pře tvůrci. Možná bych připoměl, že Vietnamský masakr byl opět produktem zkurwených komunistů. ()

Gordy34

Četa je hrozně moc pěkný film, ale nějaké části jsou trošku brutální. Když ten hajzl střelil Eliase, byl jsem po chvilce překvapený, že přežil. Marně jsem se modlil, aby ho zbytek čety zachránil. Mrzelo mě, že umřel. ()

cidla99

Velmi silný filmový zážitek, který se v první řadě opírá o rozepře mezi dvěma druhy osobností. Jak Barnes (T. Berenger), tak Elias (Willem Dafoe) patří mezi jedny z nejlepších postav z válečných filmů. ()

R...

Chladné, drsné a daždivé zobrazenie režisérových spomienok z Vietnamu, ktoré diváka vtiahne už od začiatku a pustí až pár minút a možno hodín po filme! Doladené atmosferickým soundtrackom, ktorý pridáva na emotívnosti filmu. Ale v krátkosti, je to jeden z tých kultových filmov, ktorý si môžete pozrieť nespočetne krát a aj tak nestráca na kvalite, no práve naopak.. Najlepší vojnový film všetkych čias. ()