Keď nováčik Taylor dorazí do pekla vietnamskej vojny, veľmi rýchlo zistí, že príslušníci jeho čaty nebojujú len proti príslušníkom Vietkongu, ale aj medzi sebou. Na jednej strane stojí nekompromisný a brutálny seržant Barnes, na druhej seržant Elias, ktorý sa napriek podmienkam, ktoré ho obklopujú, snaží uchovať si aspoň zvyšky ľudskosti. Taylorovi sa viac pozdáva Elias, spory však už čoskoro začnú nadobúdať nebezpečnú intenzitu...Oliver Stone vo svojom filme, ktorý bolo ocenený štyrmi Oscarmi, zúročil vlastné skúsenosti z vojny vo Vietname, v ktorej sám bojoval. (STV)

Ragnar

Jeden z nejlepších válečných filmů, co jsem kdy měl možnost spatřit. Oproštěný od jinak běžné glorifikace "těch hodných" vojáků, velmi věrně popisuje, jak se neustálý stres a strach podepisuje na psychice lidí, kteří jsou poté schopni věcí, o nichž většina ostatních ani neuvažuje. Film dává za pravdu myšlence, že až ty nějtěžší životní zkoušky doopravdy ukáží, co v člověku je. Obětavý a spravedlivý muž, který bere válku jako nutné zlo nebo psychopatický a zákeřný zabiják, který si pomocí konfliktu jen snaží ukojit své temné touhy. Četa je komplexní válečný příběh, který ukazuje hrdinství a sebeobětování stejně jako sobectví a zášť jednotlivých vojáků. ()

Ware

Najlepší vojnový film všetkých čias. A asi aj najbrutálnejší. A pritom v ňom nepretieklo toľko krvi (aj keď jej rozhodne nebolo málo) ako v mnohých iných vojnových filmoch... Čata však útočí na psychiku diváka a verne vykresľuje, čo tá vojna vlastne v skutočnosti je, a čo v nej ľudia prežívali. A v tom je najväčšia surovosť a zároveň aj "krása" tohto snímku Olivera Stonea. Tom Berenger by si za seržanta Barnesa právom zaslúžil Oscara. ()

JerryPilsen

Válečné peklo pěkně za syrova.Sheen jen jako vypravěč,hlavní role hrají jiní.Spíš je kladen důraz na zvrácenost lidských povah,než na vykreslovaní boje. ()

maggio1221

Skvelý film o vetnamskej vojne. Užil som si to, všetko ako má byť. Myslím si, že to je naj film Charlieho Sheena. Možno to je miestami prehnané, ale myslím si, že o tom čo bolo vo vojne môžu naozaj hovoriť len tí, čo to zažili. ()

jiri88

Kultovní klasika, která mě v při prvním zhlédnutí na VHS v deseti letech přikovala k televizi. Žádný zbytečný kudrliny, ale tvrdý vtáhnutí do děje jedný z nejhorších válek moderních dějin. Charlie Sheen (asi ještě střízlivý) podává nadprůměrný výkony, který se mu už později mockrát nepovedly. Děsivost finální fight scény si asi zapamatuju navždy. I když se s tímhle filmem potkám v současnosti, neodolám touze ho opět dokoukat. ()

pqj1971

Tak tohle je pro mne můj kultovní film. Psal se rok 1989 a poprvé jsem ho viděl v tehdy proslulém kině 64 U hradeb (a i si pamatuji s kým :-) ) Je jasné, že takto stvárněný boj dobra se zlem musel tehdejším papalášům vyhovovat. Ne nadarmo se ale na tenhle kousek stály fronty. Scéna Eliase (William Dafoe) běžícího po zradě seržanta Barnese (Tom Berenger) vstříc se smrti, kdy ho kulky provrtávají „jak řešeto" je neopakovatelná. :-) Stejně jako noční hlídka nebo přílet Taylora (Charlie Sheen), který nás seznamuje s životem v táboře, výslechy ve vesnici a řada dalších scén. Americký happy end se dá očekávat, i když v reálném životě by na celé čáře přežil věčně opilý a zdrogovaný seržant Barnes. Za zmínku pak stojí i nádherně odporně skvělý John C. McGinley v roli Barnesova pochlebovače... ()

pekkanik

Ono podľa rôznych iných informácií to vo Vietname vyzeralo oveľa horšie ako v tomto filme, musím však Stoneovi uznať, že to namiešal a urobil perfektne. ()

mr_radek

"Somebody once wrote: 'Hell is the impossibility of reason.' That's what this place feels like. Hell. I hate it already and it's only been a week." ... Naprosto strhující snímek od začátku až do konce a ani po několikátém shlédnutí neztrácí nic na své kvalitě. Vypisovat jednotlivé klady nemá smysl. Za nejsilnější pasáž filmu považuji návštěvu ve vesničce civilistů, záběry, které vyrazí dech. Nejhorší na tom je, že se tam tohle opravdu dělo... ()

zimi

Pro mě nadhodnocenej film a to hodně, nuda nuda nejradši bych dal 2*, ale své fanoušky což nechápu, to má a hlavně již ani nevím o čem to bylo, nebo co se mi na tom nelíbilo(hlavně líbilo), pro mě ztráta času a nedoporučuji!!!! ()

bloks

Tento film patrí určite k najlepším vojnovým filmom. Drsné, otrasné... Neviem, neviem, či to nie je lepšie ako Coppolova Apokalypsa, ktorá sa kladie vyššie. Možno je to preto také autentické, lebo režisér sa zúčastnil bojov vo Vietname. ()

Sadova302b50

Jiný pohled a přístup k Vietnamu, než jaký poskytuje Olověná vesta. Přeze všechno Četa působí velmi reálně, je skvěle natočená s výbornými hereckými výkony. 90% ()