Keď nováčik Taylor dorazí do pekla vietnamskej vojny, veľmi rýchlo zistí, že príslušníci jeho čaty nebojujú len proti príslušníkom Vietkongu, ale aj medzi sebou. Na jednej strane stojí nekompromisný a brutálny seržant Barnes, na druhej seržant Elias, ktorý sa napriek podmienkam, ktoré ho obklopujú, snaží uchovať si aspoň zvyšky ľudskosti. Taylorovi sa viac pozdáva Elias, spory však už čoskoro začnú nadobúdať nebezpečnú intenzitu...Oliver Stone vo svojom filme, ktorý bolo ocenený štyrmi Oscarmi, zúročil vlastné skúsenosti z vojny vo Vietname, v ktorej sám bojoval. (STV)

Dexter666

Tento film mi do "vietnamskej zbierky" dlho chybal. Dlho som sa pripravoval na to, aby som Charlieho Sheena zhliadol vo vaznej role (mimochodm, pripada mi, ze najlepsie kusy tocil prave v 80-tych rokoch). Plejada znamych hercov, z ktorych sa neskor stali zname osobnosti fimoveho platna sa navzajom skvelo doplnaju. Film je kruty a prazdny - taky, aky bol asi v skutocnosti Vietnam samotny. Na sceny v dedine sa mi naozaj tazko pozeralo. Priznam vsak, ze vo mne nezanechal az taky silny dojem. V tomto zostane u mna jednotoku Deer Hunter a Full Metal Jakcet. Akcenejsim povaham, ktore radi zostavaju na filozofickych strednych vlnovych dlzkach vsak vrelo odporucam. Urcite sa nikto nebude nudit. ()

bugnini

Tento film na mňa veľmi zapôsobil. Pred prvým zhliadnutím som očakával, že bude Vietnamskú vojmu dokumentovať skôr z historického pohľadu, ale ostal som veľmi zaskočený. Pre mňa je to prvý film, ktorý hovorí aj o temných stránkach tejto vojny a hlavne o kontroverzných situáciách, situáciách, kedy americkí vojaci viedli vojnu v prvom rade medzi sebou. Americkí diváci asi museli byť zhrození. Pre mňa je to jedem z klenotov vojnovej kinematografie. ()

dG!

Krutý pohled amerického vojáka na válku ve Vietnamu. Ztráta iluzí, mládí, zdraví - to je válka. Rozhodně jeden z nejuvěřitelnějších pohledů na válku vůbec - osobní zkušenost režiséra je znát. No a nakonec (pravdivé) poselství, nejde o boj proti nepříteli na frontě, ale toho nepřítele v nás. 90% ()

superzurda

Život nováčka nemá příliš velkou cenu, protože nic nezná a neumí. Život Čety však bude žít dlouho, protože to je velice hodnotné dílo, které má co říct. Nicméně mi v tom filmu něco málo chybí. To málo mi brání, abych dal pět hvězd. Rozhodně to není tím, že největšího borce zabijou již v půlce. ()

Zeddi

Jeden čas jsem hodně srovnával Kubrickovu Olověnou vestu se Stoneovou Četou ve smyslu, který snímek je lepší. Dospěl jsem k závěru, že oba dva filmy jsou výborné, ale každý svým vlatním způsobem. Četa ukazuje krutost Vietnamské války ve smyslu života vojáků, kteří ve válce bojovali. Četa je o o tom co vojáci ve Vietnamu dělali, aby se s krutostí a zvěrstvi vyrovnali každý po svém vlastním způsobu a hlavně jak nejen tento konflikt, ale válka jako taková dokáže člověka změnit k nepoznání. ()

Fosgo

Válka probíhá nejen proti nepříteli, ale i uvnitř čety, je to krutý a nemilosrdný boj o moc, takřka civilizační svár dvou přístupů ke světu – životního idealismu a protřelého relativismu. V pralese denně pochodující, bojující i trpící vojáci jsou konfrontování se smrtí, plni nenávisti a strachu vypalují vesnici, jsou pohlcení prostředím, touží po návratu domů ... Idealistický hrdina prožívá několikrát nekontrolované opojení bojem, situace zvládá jen s vypětím, boj se stal takřka drogou a dovede Taylora (Charlie Sheen) až k zabití…. O. Stone vystavěl příběh na věčném zápase dobra a zla a do filmu vložil poznání o tom, že nejsme imunní vůči extrémnímu chování. Všechny nás může popadnout válečný a násilnický amok, a to nejen ve vietnamské válce. Film není obrazově velmi působivý, není ani originální bojovými scénami, je však jedinečný příběhem proměny idealisty v realistu, svým vyzněním je podobný Tenké červené linii Terrence Malicka či filmu Země a svoboda Kena Loache.. Stoneovo působivé vyrovnání se s prožitou válku. Strach vojáků je přímo hmotný... válečné šílenství výrazně mění a někdy i ničí lidské charaktery. ()

Alfonso198

Velmi, velmi... no prostě má nejoblíbenější válka (jsem si vědom toho, jak blbě to zní) ve Vietnamu podaná naprosto bez okolků, realisticky, se vší tou špínou, leskem, sračkama i dobrosrdenstvím. Nádhernej film o nepěknejch věcech. Zahraný dokonale, to musim zdůraznit. Všechny ty špatný bych bez mrknutí oka postřílel, všechny ty dobrý bych pozval v hospodě na panáka - tak moc mě ty postavy vtáhly do děje... ()

Czudas

Poprvé jsem jsem tenhle film vypnul, a to v momentě kdy došlo k „návštěvě“ čety v domorodé vesnici. Neměl jsem sílu se na to dívat. Nicméně po čase jsem film shlédl. Obdiv patří lidem, kteří i v těch nejstrašnějších podmínkách jsou pořád lidmi a svoje lidství někdy i za cenu života tvrdě prosazují a nenechají se strhnout hrůznými podmínkami. Možná autenticita tohoto snímku nám aspoň trošku přiblíží co se odehrává v hlavě vojáků v podobných misích, přiblíží okolnosti někdy jejich nepochopitelného chování. ()

erast

Tak jsem byl odvelen do Vietnamu, milá babi. Je to tady peklo, už teď to tady nenávidím a to jsem tady teprve týden. Vstáváme v pět, pak se celý den plahočíme, pak kopeme zákopy, pak máme hlídky. Už nevím co dělám, rákosník může být metr ode mě a já o tom nebudu ani vědět, tak jsem unavený. Už ani nevím, co je dobrý a co špatný. Někdo kdysi napsal, že "Peklo se vymyká zdravému rozumu". Peklo, tak mně to tady připadá. Myslím, že to tady ten rok nevydržím, myslím, že jsem udělal velkou chybu, že jsem sem šel, babi. Jsem kur....... rád, že jsem tam nebyl. Jo, tak proto má u mě film pět rákosníků. ()

ZAUME

Četa je jediný film s tématikou války ve Vietnamu, který naprosto reálně ukazuje, jak válka probíhala napovrch i zevnitř. Rozporů uvnitř čet muselo být nespočet a příběh, kterým oplývá tento snímek je opravdu jedinečný. Navíc - mlaďoučkého Johnnyho Deppa si nemůžete nechat ujít.. ()

m@tus

Skvělé herecké výkony a výtečná hudba v režii Olivera Stona. Scénář maličko snižuje celkový dojem. Naštěstí však nijak výrazně a nekazí tak celkový dojem z filmu. ()

Laci

Veľmi reálny, no trošku zdĺhavý pohľad na vojnu vo vietname. Američania ani tak nebojujú s nepriateľom, ako medzi sebou. Jednoduchý príbeh ale niektoré scény stoja za to. A herecké výkony taky tak. ()

Maiken Algren

Na to že ide o kult o vojne vo Vietname sa mi to teda zdalo byť málo expresívne a príliš jednoduché. Banálna pointa boja so samým sebou snáď ani nestojí za zmienku. Navyše, ale to už je môj osobný problém, vždy keď som zazrel ten priblblý psí výraz Charlieho Sheena mal som nutkanie pozerať sa všade len nie na obrazovku a myslieť na všetko len nie na film. Keď film o Vietname, volím Apokalypsu. ()

Curt

Kdosi kdysi napsal: „Peklo je tam, kde rozum není možný.‘‘ Právě tak mi tohle místo připadá - jako peklo. Syrový film o válce ve Vietnamu ()

DonFrolimo

Ne moc přesvědivé, což válečným filmům s choutkami na morální poselství, moc nepřispívá. Nebo spíš takhle, snaha o výpověď "válka je svinstvo", jenže postavená na nezvládnuté konstrukci "ti dobří hoši a ti špatní hoši". Ale jinak vcelku dobrý film. ()

Misterioso

Určitě jedno z nejrealističtějších ztvárnění válečného běsnění ve Vietnamu a možná válečného běsnění vůbec. Oliver Stone tam byl, takže věděl moc dobře, co točí, byť si možná někdy Oliver rád věci přibarví do barvy jeho pravdy, myslím si. To ale nebyl tenhle případ. Dostává naservírovanou syrovou podívanou, boj umírněnosti versus šílenství. Líbí se mi, že každý z těch nejslavnějších filmů o Vietnamu je úplně jiný, a nám se tak dostává do rukou (respektive před naše zraky) hned několik pohledů na událost, která změnila americké dějiny. Slova chvály si zaslouží především herci (kteří dost možná kvůli náročnosti režiséra nemuseli příliš hrát), hudba a samozřejmě sám Stone. Silné kafe. ()

sasabetak

Rozhodně řadím mezi jeden z nejlepších filmů z období vietnamu. Všechny vložené kruté pocity v tomto filmu z atmosférou a prostředím z vietnamu a i dokonce s napínavým scénářem dělají film dokonalým. Herci museli podávat opravdu skvělý výkon v takových podmínkách natáčet film. ()