Keď nováčik Taylor dorazí do pekla vietnamskej vojny, veľmi rýchlo zistí, že príslušníci jeho čaty nebojujú len proti príslušníkom Vietkongu, ale aj medzi sebou. Na jednej strane stojí nekompromisný a brutálny seržant Barnes, na druhej seržant Elias, ktorý sa napriek podmienkam, ktoré ho obklopujú, snaží uchovať si aspoň zvyšky ľudskosti. Taylorovi sa viac pozdáva Elias, spory však už čoskoro začnú nadobúdať nebezpečnú intenzitu...Oliver Stone vo svojom filme, ktorý bolo ocenený štyrmi Oscarmi, zúročil vlastné skúsenosti z vojny vo Vietname, v ktorej sám bojoval. (STV)

gudlak1

Bezpochyby nejlépe natočený film y prostředí války ve Vietnamu. Výborné herecké obsazení a hlavně příběh nováčka, který se do této války přihlásí dobrovolně. Až tady poznává co doopravdy tento boj obnáší, není to hra na vojáčky, je zde vše co válka obnáší šikana ze strany starších, boj mezi jednotkama z vlastních řad. Musí být vždy na pozoru, aby neskončil jako většina v igelitovém pytli. ()

Mr.Roman

Po Tunnel rats druhý film v mojom tematickom týždni s názvom "Vojna vo Vietname". Tentokrát klasickejší film, ktorý mi však dlho unikal. Čo bola škoda, lebo vďaka nádhernej hudbe, výborne obsadeným postavám (hlavne Willen Dafoe bol geniálny) do ktorých sa dokáže človek vžiť, akcii (najmä záverečná) a scénam (samozrejme tá z plagátu, ale nielen ona), na ktoré sa nezabúda, stál určite za pozretie a ak naň niekedy náhodou narazím znova myslím, že rád si ho pozriem aj znovu. Tak ako v minulom snímku išlo o zobrazenie najväčšej výhody Vietcongu, tuná sa Oliver Stone snažil (úspešne) zobraziť vzťahy medzi vojakmi Americkej armády, ich kamarátstva, ideály, no hlavne súboje a rozdielne uhly pohľadu nielen na vojnu, ale aj na samotnú cenu života. Tak ako som sa pri minulom snímku rozhodoval medzi troj a štvorhviezdičkovým hodnotením, tak som teraz váham či dať maximálne. Avšak napokon to až tak dokonalý film nebol (chvíľami hlavne zo začiatku som sa trocha nudil) a niečo tomu stále chýbalo, možno je to mojou nepríliš veľkou obľubou vojnových filmov ako celku, možno tým, že som nič podobné v živote (našťastie) nezažil a preto ma nedokážu tak dostať.. Tak či tak, každopádne som zvedavý na ďalší snímok, ktorý je myslím rovnako legendárny - Apokalypsa.. ()

Soubi

Klasika, co více k tomu dodat...už jen minimálně za charakteristickou hudební linku, kterou znají i ti, kteří s Četou nikdy neměli tu čest. ()

Mykhaluu

Tak už nevím, zda to bylo před listopadem 89´nebo těsně po něm, kdy jsme byli v kině malého města, kde jsem vyrůstal s tatínkem, sestrou v plném kinosálu na film Četa. Na filmu, u kterého jsem umřel nejmíň dvakrát... Prvně, když jsem zůstal jediný vzhůru na hlídce uprostřed noci v džungli za deště a podruhé, když jsem viděl sgt. Eliase, jak padá naposledy k zemi za zvuků hudby, kterou nezapomenu... Že jsem tam nebyl?? Že jsem seděl v kině v teploučku a suchoučku?!?! No, to mi klidně povídejte, ale tehdy jsem na to úplně zapomněl a film Četa se mi zaryl hluboko do duše!! Nejsem jeho objektivním hodnotitelem, ale obdivovatelem!!! Válka prostě není hezká věc... a nezmění to ani to, že jsme se smáli "třem československým kulometům"... Těším se, že mě čeká teď repríza s kamarádem, který filmeček ještě neviděl... a já opět věřím, že uvidí něco podobného jako já! 2009-06-26 ()

bonekill

Už když sem slyšel úvodní melodiitak sem čekal filmovej zážitek. A ten se dostavil v obrovské zaplavi emocí, krve, hrůzy a strachu. Stone zase jednou přiblížil utrpení Am. vojáků ve Vietnamu, a to i po psychické stránce ()

Korbelka

Jeden z nejemotivnějších válečných filmů, které jsem viděla, blíž se člověk k válce ve Vietnamu už dostat nemůže. Skvělé realistické herecké výkony. ()

takytabornik

Takový vietnamský "Hodný, zlý a ten uprostřed" a pro mne film č.1! Co neodmyslitelně k tomuto filmu patří a zaslouží si také zmínku, je ústřední melodie Adagio for Strings která vytváří ten pocit zmaru a nakonec filmu i trochu té nostalgie. Adagio for Strings složil Samuel Barber již v roce 1936. Skladba je použitá do této chvíle zhruba v 23 filmech (např. Sloní muž, Klub sráčů..) a seriálech ( např.Červený trpaslík, South Park, Simpsonovi). V poslední době ji také použil Tiësto nebo William Orbit. ()

Bendiys

Neustale se clovek presvedcuje, ze toto je nejlepsi snimek o Vietnamu. Deziluze hlavniho hrdiny, fetacke doupe, silenstvi ve vesnici. Scena pralesa, z ktereho vybiha Elias za doprovodu te uzasne znelky, jejedna z mych oblibenych... ()

rob_troy

Ohromný herecký výkon Charliho Sheena, Willema Dafoeho a dalších mistrů, kteří se do Vietnamské války vžili se srdcem a procítěností, která je na místě. 120 min dokonalosti a emocí. Opravdově vystižený Vietnam a peklo jeho války. Díky bohu, že už je to minulostí. ()

WolfIssen

Válka ve Vietnamu začala pro nic za nic, nic nevyřešila, jen spoustu lidí pohřbila a ještě více lidem zničila životy. Američani prohráli, mají z toho komplex, proto vznikají takovéto srdceryvné, ubrečené filmy... Pro mě typický válečný průměr. ()

Forsetino

Vždycky, když vidím film s námětem z Vietnamu, tak si říkám, zda vůbec Američanům mohli Vietnamci někdy odpustit... Každopádně si taky říkám, co tam asi sakra v tý džungli chtěli ty burani dělat?! Každopádně film dokumentuje, že ani morálka v US Army nebyla vždy vynikající a vnitřní nepřítel jí rozkládal zevnitř. Olověná vesta je pro mě ale o něco víc. "Tuhle válku prohrajeme...Dělali jsme to dost dlouho, tak nastal čas, aby nakopal někdo prdel nám.", třeba se bude historie opakovat... ()