Takí normálni zabijaci

• Česko Takoví normální zabijáci (viac)
USA, 1994, 118 min (Director's Cut: 122 min, Alternatívna 114 min)

Mallory nemala mnoho dôvodov, aby bola šťastná. Otec ju tyranizoval a sexuálne obťažoval a matka nepodnikala nič na jej obranu. Keď sa dievča náhodne stretlo s  Mickeym, bola z toho láska na prvý pohľad. Ešte v ten istý večer si tajne požičali auto Malloryinho otca, ten však nahlásil krádež na polícii a Mickey putoval za mreže.  Podarilo sa mu však ujsť a tak sa onedlho znovu objavil u Mallory. Jeho stretnutie s jej rodičmi malo hrôzostrašný priebeh a skončilo sa smrťou oboch z nich. Mladí milenci sa dávajú na útek a nechávajú za sebou ďalších mŕtvych. V médiách získavajú čoraz väčší priestor a polícia im je na stope...Film, ktorý vzbudil kontroverzné reakcie je predovšetkým satirou na súčasné mediálne praktiky a všadeprítomnosť násilia v spoločnosti. (RTVS)

chuckie

film skončil pred dvomi minútami,záverečné titulky a moja huba dokorán otvorená.....neviem čo si mám o tomto filme myslieť,brutalita a surovosť mi vyrazili dych,ale to bolo asi všetko,velmi efektné avšak aj velmi zmetené....woody bol skvelý ako vždy tak preto 3 a pol ()

Vartoooza

Ked som videl tento film po prvy krat,tak som ho ani nedopozeral do konca (mal som vtedy asi 14 a bavili ma skor prostoduchejsie akcne filmy ala Rambo =)) no a ked som si ho pozrel neskor s odstupom cca 5-6 rokov tak som svoj nazor musel radikalne prehodnoit!Pre vsetkych ktori su otvoreni nekonvencnej filmarcine a nevadi im "trochu" nasilia vrelo odporucam!Toto je jedna z mojich srdcoviek =). ()

radostR

Takový normální úletový drsný film prošpikovaný tarantinovskými dialogy, brutalitou, kupou mrtvol a dvěma masovými vrahy. Tradičně zaujme Stoneova režie, brilantní jsou herecké výkony W. Harrelsona a J. Lewis. Film rozhodně šokuje a je na vás, jestli budete fandit, nebo zhnuseně zavírat oči. Já jsem fandila. ()

PRASÁK

Autorem námětu k filmu "Takoví normální zabijáci" je Quentin Tarantino a to, si myslím, hovoří za vše. Sledujeme velkou diváckou odezvu na reportáže a rozhovory s masovými vrahy, z nichž se působením televizního média staly slavné a někdy i oblíbené osobnosti. Jaký to "zvrácený" svět lidí, že? Zdá se však, že slovo "zvrácený" našlo novou podobu, která se vytvarovala do označení "normální". Sledujeme příběh mladé dvojice Mallory (Juliette Lewis) a Mickey (Woody Harrelson), fascinované jakýmkoliv projevem zla. Oba to jsou amorální zabijáci, kteří prchají před zákonem a na své zběsilé cestě vraždí takřka vše živé. Oba herci předvádějí to nejlepší, co v nich je - brutalita Mickeyho a Mallory je z různých důvodů jejich přirozeností. Velice legrační je i postava ředitele věznice Dwighta McCluskyho, kterou svým geniálním ksichtem i grimasami ztvárnil Tommy Lee Jones. Značně specifický je i ochránce zákona, detektiv Jack Scagnetti (Tom Sizemore), který pro své úchylky (sex a psaní románů) zapomíná na výkon svého povolání. A ještě bych rád zmínil jednu postavičku. Je to televizní reportér Wayne Gale (Robert Downey Jr.), který ač zpočátku zapálen pro své reportáže o masových vrazích, nakonec ukáže své pravé brutální "já" poté, co je přímo fascinován vražděním milenecké dvojice. Celý film je nutné brát nejen seriózně, ale také s nadhledem, i když jeden masakr stíhá druhý. Já osobně jsem se při jeho sledování velmi dobře bavil a mnohdy i nahlas smál! Hlavně tomu, co předváděli Tommy Lee Jones a Robert Downey Jr.! Oliver Stone nám divákům nastavuje zrcadlo, ukazující poněkud pokřivený obraz toho, jaká lidská společnost ve skutečnosti je. Kanadský zpěvák a básník Leonard Cohen udělá za vším elegantní tečku, když při závěrečných titulcích zpívá píseň "The Future", z jejíhož textu vybírám: "...Vraťte mi Berlínskou zeď/Darujte mi Stalina a Svatého Pavla/Věnujte mi Krista/Nebo mě obdarujte Hirošimou/Ihned zničte další zárodek/Děti stejně nemáme rádi/Holka, viděl jsem budoucnost/Je to vražda..." ()

Cenobita

jj já taky miluju Juliette Lewis - krásná scéna kdy je vysvobozena od rodičů řezníkem a výborná je ve filmu "Od soumraku do úsvitu" - film blbej ale scénka s blbečkem v autě "chtěl bys mi vy... ku.. ?" a taky ve filmu "Vyfič!" ... ()

vojtazz

Zvláštní film, nevím úplně jak hodnotit. Tak jen vyzdvihnu perfektně zrežírovanou vzpouru ve vězení a velice vtipného Tommy Lee Jonse. ()

Molerat

Nemastné, neslané, brutální, ubohé, krvavé, nudné.Nemůžu jinak a musím srovnávat s Kill Billem, který má hlubší filosofický smysl, narozdíl od tohohle.Tady se zabíjí jen pro zábavu, ale já jsem se tím nebavil.V Kill Bill Uma vyvraždí polovinu Yakuzy a já jsem se tak šíleně smál, strašně mě bavila ta krev všude kolem.TAkoví normální zabijáci jsou podle mě jedna taková velká ubohost.Dva zamilovaní magoři, média a pár dobrejch záběrů a efektu.Jo to je vlastně jedna z mála věci co se mi v zabijácích líbila, Záběry hrající barvami, sitcom z domova Mellory a ten indián s chřestýšema.To je tak vše co bylo super.Jinak k ničemu. Děkuji nechci, chtěl jsem dát 3 hvězdičky ale vzhledem k tomu, že jsem dlouho neměl z žádnýho filmu takovou pachuť v puse, nemohu jinak.Dle mě jsou celí zabijáci odporně slizcí.proto 2 ()

spunk

Film nemusí být reálný. Naopak, čím více vykrystalizované scény, tím opravdovější a živější zážitek přinese. Jo, je zde plno násilí. Ale není lepší jeden takový film než postupně otupět při koukání detektivek a televizních zpráv? Skvělá hudba, pravá americká jízda, vzepření se konvencím a odhalení svého já až na ryzí živočišnost. A kdo je pokrytec? Není náhodou zapotřebí takových filmů mnohem víc? Scéna na poušti s hadem je úžasná. Micky a Mallory si na nic nehrajou. Projeví se u nich naplno všechny emoce a činy, které ostatní zasunují hluboko do svého nitra a přikrývají je spoustou banálních předsudků. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

gerojmanus

Dlouho mi tenhle kultovní snímek unikal. Slyšel jsem o něm mnoho a byl jsem zvědavej, jakej bude ve skutečnosti..A musim uznat, že to předčilo veškerý mý očekávání..Tarantinovo rukopis (ač posléze dal od tohoto filmu ruce pryč) je tady vidět na každým kroku, ale brutalitou a chladnokrevním vražděním je tedy fakt na vrcholu. Přitom nepostrádá zajímavej děj a bohužel taky insiraci pro zvrhlíky, který si asi díky poměrně otevřenýmu konci myslely, že jim projde uplně všechno... ()

TeryCurly

Anarchie, násilí, krev, kulky, sex, alegorie, černý humor, mrtvoly...prostě Tarantino sice ve Stonově verzi, ale základní přísady tohohle koktejlu svýho otce nezapřou. ()

beerlover

Já tušil zradu. Možná taky proto jsem si film pustil až po pár letech od toho okamžiku, kdy mi všichni kamarádi říkali, jak je to super. Super na tomhle filmu rozhodně není nic. Je to nudný klípek o debilních amerických vidlákách co vraždí lidi. Jedna nudná scéna střídá druhou, psychedelické p.čoviny se začnou po chvíli opakovat. Jednu hvězdu tam nasolím. A rovnou pro všechny profesory říkám, ano, vím o čem ten film měl být. Ostatně pár reálně uskutečněných vražd je myslím dobrým příkladem toho, že poselství se nijak zvlášť nepovedlo. ()

Indio

Jžiši to byla řež!!! 3 nedavem za to maso tělesny ale za kritiku médii ktery se na lidech duchovně dopouštěji stejnyho masakru. Quentin by to ale dal stokrat líp. ()

nick.nz

Co vznikne když fušují do jednoho filmu Quentin Tarantino a Oliver Stone? Natural born killers,naprostá klasika,inteligentní film bohužel mnohými nepochopený,možná trochu náročnější pro některé diváky kteří jsou masírováni klasickou Hollywoodskou komerční projekcí. Tohle byla absolutní lahůdka na večer s trochou THC v krvy. Tommy Lee Jones a Robert Downey Jr. byly absolutně skvělí. 95% ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore