Rozhodne sa v nedeľu

• Slovensko Víťazi a porazení (viac)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

Tomulka

Je vidět, že americký fotbal je výborné téma na film sic není příběh až tak silný, ale je perfektně natočený akce střídá akci, pořád se něco děje pořád je nějáký konflikt. Dívák se defakto pořád baví, nejsou hluchá místa. Jak bylo již řečeno Al Pacino a Cameron Diaz předvedli bezchybné výkony, stejně jako reřisér. Na tento film se dá koukat i opakovaně a proto jsem ho již viděl mnohokráte a všem jej doporučuji. ()

sidthekid

Asi nejlepší film se sportovní tématikou. Al Pacino exceluje a Cameron Diazová také nezaostává. Nadupaný akční děj doplněný kvalitním soundtrackem. ()

pavont

Kombinacia Stonea a Americkeho futbalu mi nerezala a vysledok to potvrdil. Hoci rezie nieje moc co vytknut. Prehnany rozmach a velke mnozstvo postav mi uberalo z potrebneho naboja a dlzka 150min je prehnana. A sportove sceny mi prisli zle zostrihane a bez naboja. ()

kejmy

Výborný Al Pacino a Jamie Foxx i překvapivě dobrá Cameron Diaz. Any Given Sunday je slušná psychologická sonda do duše týmového hráče. Jen Oliver Stone by místy možná mohl šetřit filmovým pásem a rychlými střihy. Více jak dvě hodiny filmu, z valné část nacpaného rychlými sestřihy fotbalových utkání, jsou sice dostatečně akční podívaná, ale místy se akční tempo přejí a výsledná gradace k závěru již tolik nevyzní, protože podobným stylem je řešená většina scén ze zápasů ve filmu. Když to sečtu díval jsem se čistého času hodinu a půl na americký fotbal a celkem dobře se u toho bavil, což je vzhledem k mé osobní antipatii k pasivnímu sledování sportů pro Stonea velmi silná pochvala. Slabší čtyři hvězdy. ()

Svadbos

Ukričaný a monotónny film, hlučný od prvej minúty. Veľa športovcov hrá samých seba.Režisér Stone sa vo filme objaví ako hlásateľ. ()

Max40

Výbornej Al Pacino,který zde hraje trenéra týmu amerického fotbalu Miami Sharks.Ale není jen skvělej trenér,zároveň je to výborný kuchař.Jamie Foxx je pozván na jeho proslulé rizoto.Právě J.Foxxe jsem si poprvé zde všiml.I když nemám rád filmy z prostředí amerického fotbalu,tak tenhle je opravdu vyjmečný."Metallica je nejlepší-Hetfield je bůh a my ho žerem" ()

nydahl

Spicka v dannem zanru a to jak po sportovni tak i po umelecke strance. Stone nam nabidnul pruzer ciste americkou hrou a to se vsemi atributy jako jsou spickove sportovni vykony , zrozeni legend , slava ale i penize , nasili , kontrolovany doping a proste vsechno co dela tenhle "spinavej sport" americkym sportem cislo 2 nekde cislo 1. Stone si neodpustil jemne zakomponovane vstupy ukazujici na podstatu tehle hry a tou je proste nasili avsak vedle toho rozehral velice dobry pribeh odstupujici legendy a zrovna vychazejici nove hvezdy pod dozorem mentora nejenom teamu ale celeho tohoto sportu.Koncert pro Al Pacina v roli trenera , ale stejne tak i pro vsechny ostatni - vyborny Foxx , to same Quiad ale treba i Woods je v pomerne male roli skvelej no a prekvapeni filmu Diazova umi i slusne hrat - to bych fakt necekal.Mihne se i mytus v podobe Hestona - herecky velice precizne provedeny film snad ode vsech hercu na platne.Sportovni sceny velice realisticke , sekvence strihu v soubojich fantasticka no a k tomu kvalitni vyber muziky - skvele dilo. Davam 4 hvezdy - jedno z nejlepsich sportovnich dramat vsech dob. ()

ta*jemna*

Nesnáším americký fotbal a filmy se sportovní tematikou vůbec. Ani nevím, jak jsem se k tomuto filmu dostala, ale po jeho zhlednutí jsem seděla chvíli jako opařená a poté stiskla znovu play... Jednoznačně jeden z aboslutních filmových zážitků! ()

hanzi_111

Film začal vysokým tempem, které před finální 30ti minutovkou ztratil, ale po Al Pacinově legendárním speechi se už vše vrátilo do normálu. Myslím si, že klasickému evropanovi film řekne méně než obyvateli Severní Ameriky, jednoduše kvůli neznalosti tohoto sportu. Kvůli hluché části dávám 4* a cca 83%. PS: Kombinace Pacino+Foxx+Diaz byla nepředstavitelná, ale funguje! ()

Raziel811

Když se na tento film podívám po letech, tak už mě nedokáže tak uhranout jako dřív. Snad mi vadí nepříliš silná příběhová linie, snad mentalita samotných "sportovců" ve filmu, vážně nevím. Zkrátka je to fajn film na sobotní odpoledne, ale to je tak vše. ()

gurmanfilmu

Stará škola Oliver Stone se pustil do filmu, kde hranice mezi vítězy a poraženými je zatraceně tenká. Může tohle dopadnout špatně? Ani náhodou, jen Stone točí, jako kdyby ze starý školy vůbec nebyl a díky bohu, že kvůli tomuhle paradoxu mohl vzniknout takhle dokonalý film!!!!!! ()

montel

Dlouholetý trenér miamských žraloků Tony D'Amato (Al Pacino) je postaven před nelehký úkol. Pár zápasů před play off se mu zraní jeho nejzkušenější hráč Jack 'Cap' Rooney (Dennsi Quaid). Rozhodne se jej nahradit nezkušeným nováčkem Willie Beamenem (Jamie Foxx) ze kterého se překvapivě vyklube talentovaný zadák. Bohužel mu ale sláva stoupne bleskurychle do hlavy a během zápasů se ani nesnaží dodržovat taktické pokyny trenérů. To velmi trápí nejen všechny spoluhráče, ale hlavně trenéra D´Amata. Ten se rozhodne v play off nasadit právě uzdravenou legendu Rooneyho, čímž nakrkne prezidentku klubu, chamtivou Christinu Pagniacci (Cameron Diaz). Na rozpory je ale minimum času, protože vyřazovací boje klepou na dveře...Vyníkající scénář, hudba i herecké výkony, dělají z tohoto filmu můj nejoblíbenější sportovní film. Oliver Stone dokázal zákulisní válku parádně přenést na plátno a samotnou hru natřískat pěkně drsnou akcí. Kdybych byl fanouškem amerického fotbalu, dal bych určitě ještě více procent. Ale to nic nemění na tom, že tento film je prostě pecka. 85% ()

raru

Réžia je fascinujúca,hudba adrenalínová a film je stále v pohybe.Nemám rád filmy zo športového zákulisia,ale toto bola pecka. ()

Dupac

Na ČSFD hluboce přeceněná záležitost. Fanoušky amerického fotbalu určitě potěší klipovitá režie, já jako fanoušek filmový jsem se musel usmívat nad tou nejklišovitější synopsí sportovních filmů (ano, včetně napraveného hříšníka a potrestané pýchy). Regulérní zápas špiček amerického fotbalu (nebo nápaditější Klapzubova jedenáctka) vydá za víc. Někde tady začíná Stoneův ústup z pozic. 65 % ()

nevergiveup

Podle mě jednoznačně nejlepší film o sportu, který byl kdy natočen. Neskutečný Al Pacino, výborná Cameron Diaz, skvělá režie. Výborný soundtrack, skvělé záběry při zápasech. Absolutně tomu nemám co vytknout. 150 minut čisté zábavy, kterou jsem hltal na jeden nádech. Edit - film jsem právě viděl po 4. a pořád nemám, co vytknout. 95% ()

SantaCruz

Možná ve svojí době a v silném obsazení v kočáře vezeným OLíkem, ale dnes už je to lépe zpracováno, Kriritiku musím také zmínit na konto přecukané kamery. ()

kodwin

Výborný film ze sportovního prostředí. Zpočátku jsem se trochu nechytal - střih byl příliš rychlý a jako neználek amerického fotbal jsem v tom měl trochu zmatek. Jakmile ale do hry vstoupil vlastní příběh, chytlo mě to. Al Pacinovi monology mě bavily, konfrontace zkušeného trochu vyhořelého stáří a tvrdohlavého trochu hloupého mládí byla fajn, stejně jako fakt, že postavy z ní uměly nakonec vytěžit to dobré. Skvělá hudba, skvělé natočeno, jenom ten násilný americký národní sport mě nějak nebavil, přestože jsem fanoušek fotbalu (ale toho pravého). Některé scény byly fakt cool - oko venku, penis venku a odpověď prostitutky ve smyslu bez peněz do bordelu nelez ... Lepší čtyři hvězdy. ()