Ted Lasso

• USA Ted Lasso
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2020–2023), 23 h 55 min (Minutáž: 29–78 min)

Jason Sudeikis, Brendan Hunt, Stephen Manas, Nick Mohammed, Bronson Webb, Juno Temple, Hannah Waddingham, Jeremy Swift, Teresa Mahoney, James Lance (viac)

Jason Sudeikis je Ted Lasso. Trenér amerického fotbalu. Přestože s evropským fotbalem nemá žádné zkušenosti, stěhuje se do Anglie, kde ho najali, aby trénoval fotbalový tým. Půjde to, „jako když Lassem mrská“, i když jsou hráči cyničtí a město nepřátelské? (Apple TV+)

BoXBe

Všechno, čím jsem nečekal, že seriál Ted Lasso bude, tím je a čím víc tím je, tím je lepší. Buduje charaktery, královsky baví a udržuje solidně vysokou laťku, přinejmenším po celou první sérii, kterou jsem teď dokoukal. Vryl se do paměti, zůstane určitě vryt na dlouho, tím jsem si jistý a určitě bude tím sitcomem, ke kterému se s chutí budu vracet. Takových není mnoho, času není nazbyt. Ale s touhle partičkou je to fakt do pohody. ()

neo93

Dlouho tady nebyl takový to seriál. Originální, vtipný, veselý a moc příjemný na sledování. Navíc odehrávající se z oblíbeného fotbalového prostředí. Ted Lasso trenér amerického fotbalu přijíždí do Anglie, aby zde trénoval místní fotbalový tým v Premier League a to bez jakékoli zkušenosti s tímto sportem. Děje se tak na popud nové majitelky klubu, která tímto krokem, angažováním naprostého neznalce britského fotbalu, očekává pád do druhé ligy. Tím se chce především pomstít svému bývalému manželovi, který právě vlastnil AFC Richmond. Po úvodních dílech, kdy se seriál veze zejména na odlišnostech americké a anglické kultury a začlenění příchozího trenéra, se Ted Lasso v dalších epizodách už konečně pouští do pořádné trenérské práce. A že to je opravdu zábava. Jeho rozjařená a až přehnaně pozitivní povaha nakazí celé mužstvo a to tím správným směrem. Pomalu stárnoucího kapitána, namyšlenou hvězdu, další členy týmu, ale i roztržitou majitelku klubu. Je moc dobře, že se seriál nezaměřuje pouze a čistě na samotné trénování a hraní kopané, ale také, a to z větší části, na fungování uvnitř klubu. Na mezilidské vztahy mezi jednotlivými hráči a koučem, trenérem a majitelkou a rovněž řeší komplikovaný vztah mezi trenérem a svou manželkou. A i díky skvělému Jasonovi Sudeikisovi, který si roli Teda naprosto užívá i ostatním hercům, se tak seriál hodně povedl. Budu se těšit na další řadu. ()

noriaki

Jako komedie to pro mě moc nefunguje, ale vztahovka je to parádní. Tedův nakažlivý optimismus si mě získal někdy ve třetím díle, a od toho čtvrtého jsem se nechal vézt na vlně neskutečně pozitivní nálady. Fotbal je tady kupodivu vedlejší a spíš než na britské reálie se odkazuje na ty americké. Ted Lasso je seriál pro Američany, se vším co k tomu patří. Bohužel jednou z těchto charakteristik je i postupný úpadek kvality. Ve druhé sérii se pohodová atmosféra kamsi vytratila a zápletky ztratily šmrnc. V ději se hromadí na sílu vymyšlené situace a charaktery postav jsou ohýbány podle momentální potřeby. Na třetí sérii se radši vykašlete. Kvůli ní jsem snížil hodnocení na tři hvězdičky. ()

Morholt

Hned na začátku mě Sudekis a spol. nakazili dobrou náladou a ta mě nepustila až do konce. Pokud tedy nepočítám těch pár dramatických momentů, které jsem s hlavními hrdiny intenzivně prožíval, protože tuhle partičku si nejde nezamilovat. Teda kromě Tartta. To je šmejd! :D Snad nikdy jsem filmovému nebo seriálovému týmu nedržel v tom rozhodujícím zápase palce takovým způsobem jako Richmondu. Už se třesu na další série. Nanananananananana nana náá Dani Rojas, Rojas! Dani Rojas! 100% ()

PavelVanekArt

Po letošních Emmy jsem si říkal, co za sračku zas posbíralo tolik ocenění. Aha, debilní fotbalovej seriál. Paradoxně jsem se do seriálu pompár epizodách zamiloval a úplně chápu, proč to dostalo tolik ocenění. Skvělý postavy, příběh underdog týmu, mix US a UK kultury, nepředmětné ale zábavné dialogy. Na to, jak je mi fotbal srdečně u prdele a je i v tomhle seriále, beru to jako druhou nut(d)nou kolej a hnací motor příběhu, ale už jen ta pestrost toho, že UK fotbalovej tým trénuje trenér Amerického fotbalu, kterej o Evropským nic neví, ale umí skvěle nabudit a držet morálku i ducha týmu. Postavy a jejich přednes je největším tahákem pro mě, ať už jde o samotného užvaněného Lassa, mlčenlivého podivína Bearda, patolízalskou Indickou krysu, tvrdýho Roye Fuckin Kenta nebo sexy ředitelku a její pravou ruku Keeley. Fotbalovější části jsou za mně slabší, o to víc silnější jsou ty, kde se ani neobjeví míč. Za dosavadní sezóny 4* a.k.a 85% EDIT: a i po třetí sezóně se skóre nemění. Vynikající seriál a důstojně ukončený. ()

• Postava Roy Kenta, ztvárněná Brettem Goldsteinem, je nejen podle jména a vzhledu jasným odkazem na bývalého dlouholetého kapitána Manchesteru United Roye Keana – jakkoli o onom seriálovém hráči mimo jiné zazní protichůdná informace, že „kdysi vyhrál Ligu mistrů v dresu Chelsea“. (curfew77)

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

28.04.2023

O dvojce slavné komedie Vybíjená s Vincem Vaughnem a Benem Stillerem se spekulovalo už roky, nyní se ale projekt zdá být konečně realitou. Studio 20th Century potažmo Disney film čerstvě odkleplo a… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů