Ted Lasso

• USA Ted Lasso
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2020–2023), 23 h 55 min (Minutáž: 29–78 min)

Jason Sudeikis, Brendan Hunt, Stephen Manas, Nick Mohammed, Bronson Webb, Juno Temple, Hannah Waddingham, Jeremy Swift, Teresa Mahoney, James Lance (viac)

Jason Sudeikis je Ted Lasso. Trenér amerického fotbalu. Přestože s evropským fotbalem nemá žádné zkušenosti, stěhuje se do Anglie, kde ho najali, aby trénoval fotbalový tým. Půjde to, „jako když Lassem mrská“, i když jsou hráči cyničtí a město nepřátelské? (Apple TV+)

Recenzie používateľa kubas369 k tomuto seriálu (38)

Ted Lasso (2020)

9/10. Wow, tak tohle jsem vážně nečekal. Věc kterou jsem začal sledovat zcela náhodně, jen na základě předpokladu: kouč amerického fotbalu kontra skutečný fotbal v zemi zaslíbené, což samo o sobě by mohlo mít pár komických scén. Nakonec jsem dostal zcela neočekávatelnou sondu do duší několika zcela tragikomických ale také zcela komplexních postaviček, který mají tak hluboce prokreslenou podstatu, až to diváka fyzicky bolí. Málo kde je na jednom místě tolik bolesti, radosti a upřímnosti v naprosto absurdním seriálu o nesmyslu jménem fotbal. Tohle má obrovské srdce. ()

Série 1 (2020) (S01)

9/10. Tento střet anglického cynismu s americkou naivitou je nečekaně třeskutá a více rozměrná zábava než by jste na první i na druhý pohled čekali. Tak dobře napsané postavy s úžasnými dialogy by jste i v oscarový dramatech občas nenašli. ()

Úvod (2020) (S01E01)

8/10. Panička se chce pomstít svému bejvalému manželovi, který miluje svůj fotbalový klub, tím že najme ňoumu z Ameriky, geniální koncept pro zábavný seriál. ()

Keksy (2020) (S01E02)

8/10. Ted si je vědom svých nedostatků, co se týče kopané, proto to zkouší totálním optimismem, naráží ale na odpor snad na všech frontách. ()

Trent Crimm: The Independent (2020) (S01E03)

9/10. Závan geniality. Mix vtipů a dramatu, který se nebojí nakouknout do upřímného nitra. Ted se projeví jako výborný psycholog. A já začínám tomuto seriálu nečekaně držet palce. ()

Pro děti (2020) (S01E04)

8/10. Klub pořádá benefiční večer. Rupert, už od pohledu slizký zmrdeček. Roye si musíte zamilovat  stejně tak Juno Temple. ()

Vypálené plavky (2020) (S01E05)

8.5/10. Ted ukáže koule jak na hřišti tak v životě. Jinak, já bych ho na to hřiště ani neposlal. ()

Dvě esa (2020) (S01E06)

8.5/10. Epizoda která si utahuje ze sportovní pověrčivosti. Nečas tu pověrčivost Ted využije na sjednocení teamu. Což Rebecca nabourá tím, že vrátí Jemieho zpátky do City. ()

Ať žije Rebecca (2020) (S01E07)

9/10. Zájezd do Liverpoolu, končí velkou výhrou. A já žasnu, že komediálně sportovní de facto sitcom má tak zajímavě propracované postavy, jenž nedokáže vykreslit kdejaký dramaticky seriál v několika sériích. ()

Diamantové dogy (2020) (S01E08)

9/10. Ted válí. Vaše hříchy vás nakonec vždy doženou. Roy moc nemluví, ale když něco řekne stojí to za to. Buďte zvídavý. ()

Samé omluvy (2020) (S01E09)

10/10. Obcházení bolí. Čelit sám sobě bolí a přesně to nás formuje. Tak přirozeně tak působí, paradoxně to funguje díky tomu, že Ted není obyčejná postava, málo kdo by to rozdychal jako on, ale díky tomu jak on je neobyčejně lidský, stejně tak chybující, všichni okolo díky tomu působí přirozeně. ()

Naděje tě zabije (2020) (S01E10)

8/10. U tohle seriálu doopravdy nemůžete dopředu čekat co se stane, protože se doopravdy snaží jít vlastní cestou a je to dobře. ()

Série 2 (2021) (S02)

8/10. Druhá řada nemá takový tah na branku jako ta první o to víc se vrtá ve svých postavách. Všichni prokazují svojí vrstevnost a živatoschopnost. Jediný kdo mi tady doopravdy nesedí je až uměle dokonalý Sam. ()

Sbohem, Earle (2021) (S02E01)

8/10. Jeden hráč potřebuje z aburdního důvodu pomoc od psychologa, z čehož Ted začne vyšilovat. Rebecca hledá lásku. ()

Levandule (2021) (S02E02)

8/10. Ted je pořád nesvůj z psycholožky. Jamie se chce vrátit. Ted udělá pěknou prasárnu. Ne v tom že ho nakonec vezme zpět, ale že to nikomu neřekne. Zrovna on který se snaží o pohodu v šatně udělá krok, který může všechno rozesrat. ()

Udělat tu nejsprávnější věc (2021) (S02E03)

8/10. Tak seriál už od začátku jasně ukazuje, že chce jít jinudy, než by si člověk od daného tématu na první pohled řekl, a těžkých témat se také nebojí. Tohle je už ale i na tento seriál, až moc velká pohádka a bude to mít určitě pořádnou dohru. I když má v mnohém pravdu. ()

Koleda (2021) (S02E04)

8/10. Vánoční díl se vším všudy. ()

Duha (2021) (S02E05)

9/10. Roy konečně přestane trucovat a vrátí se tam kam patří. U Nate občas probleskne střípek zmrdství. ()

Znamení (2021) (S02E06)

9/10. Ted se konečně sesypal. Situaci zachránil Nate bohužel je skoro jasné, že to s ním zamával né moc dobrým způsobem. ()

Hlava (2021) (S02E07)

9/10. Tvůrci se rozhodli, že je čas na pořádný psychologické drámo na několika frontách a ono to funguje, víte proč? No protože s tím počítají už několik dílů a situaci si postupně připravují. Prostě dobrý scénář. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

28.04.2023

O dvojce slavné komedie Vybíjená s Vincem Vaughnem a Benem Stillerem se spekulovalo už roky, nyní se ale projekt zdá být konečně realitou. Studio 20th Century potažmo Disney film čerstvě odkleplo a… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů