Ted Lasso

• USA Ted Lasso
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2020–2023), 23 h 55 min (Minutáž: 29–78 min)

Jason Sudeikis, Brendan Hunt, Stephen Manas, Nick Mohammed, Bronson Webb, Juno Temple, Hannah Waddingham, Jeremy Swift, Teresa Mahoney, James Lance (viac)

Jason Sudeikis je Ted Lasso. Trenér amerického fotbalu. Přestože s evropským fotbalem nemá žádné zkušenosti, stěhuje se do Anglie, kde ho najali, aby trénoval fotbalový tým. Půjde to, „jako když Lassem mrská“, i když jsou hráči cyničtí a město nepřátelské? (Apple TV+)

hamir0

Neskutečný feel good, občas i vážně vtipný. Jason Sudeikis každým slovem hřeje na srdci, ale i ostatní postavy mě vážně baví. ()

Neuge

Největšími Tedovými zbraněmi jsou laskavost a humor. Chvíli mi trvalo si na něj zvyknout. Občas jsem měl co dělat, abych se tím jeho nesnesitelným optimismem a ukecaností neudávil. Ale Ted je prostě super chlap. Ať už jde o konfrontaci se zásadními životními situacemi, nebo o bezvýznamné maličkosti, tak si myslím, že každému z nás by prospělo, kdybychom občas byli více jako Ted. Pěkná feel-good komedie (nejen) o fotbale. Ono to sice kromě Tedova charakteru a zasazení do Premier League není ničím až tak výjimečné, ale baví to. Jason Sudeikis a Hannah Waddingham jsou fantastičtí a zbytek ansámblu jim zdatně sekunduje. Juno Temple je snad ještě víc k nakousnutí než před 10 lety. A i převážná část vedlejších vedlejších postav má něco do sebe, byť jde často o škatulky (skoro až parodie) všech možných archetypů a stereotypů. Dvě poznámky: Chápu, že Jason Sudeikis to dělal i ve svých starších projektech, ale to odkazování ke známým filmům a filmovým scénám bylo pro svou kadenci občas až rušivé. A to neustálé čumění do telefonu a esemeskování, messengerování, bantrování a podobně možná odpovídá dnešní době - a občas je zábavné si to zastavit a začíst se do historie zpráv - ale přece jen bych se nebál to trošku omezit. ()

curfew77

Poněkud starosvětský a naivní seriál, který trochu klame tělem, protože není zas až tolik o fotbale a vlastně ani zas až taková legrace - spíš něco jako o dost slabší verze fratpackovské VYBÍJENÉ namixovaná s o dost méně chytře napsanou LÁSKOU NEBESKOU. Což, uznávám, pořád není málo, nicméně na můj vkus, a třeba oproti cynickým a veskrze moderním BALLERS bohužel ne úplně dost. Ale možná je to tím, že nemám rád postavy prostoduchých dobráků bez jediné charakterové vady. 55 %. a nejvíc mi rozhodně utkví v paměti skvěle napsaná i zahraná postava přisprostlé Keeley v neodolatelném podání Juno Temple - včetně nezaměnitelného sexy britského akcentu :) PS: Natočit fotbalové scény do filmu či seriálu tak, aby nevypadaly trapně, prostě není v lidských silách, o tom už jsem se přesvědčil nesčetněkrát a platí to do puntíku i tady. ()

oasismanik

Fakt skvelá, dospelá jednohubka, ktorá vás rozosmeje aj chytí za srdce. Spočiatku ma to viac bavilo v tej humornej rovine, zloženej hlavne z rôznych narážok na anglicko-americké stereotypy, neskôr ma dostala aj tá vážnejšia rovina tohto seriálu. Veľmi podarená vec, budem aj pri dalšej sérii. ()

kubas369

9/10. Wow, tak tohle jsem vážně nečekal. Věc kterou jsem začal sledovat zcela náhodně, jen na základě předpokladu: kouč amerického fotbalu kontra skutečný fotbal v zemi zaslíbené, což samo o sobě by mohlo mít pár komických scén. Nakonec jsem dostal zcela neočekávatelnou sondu do duší několika zcela tragikomických ale také zcela komplexních postaviček, který mají tak hluboce prokreslenou podstatu, až to diváka fyzicky bolí. Málo kde je na jednom místě tolik bolesti, radosti a upřímnosti v naprosto absurdním seriálu o nesmyslu jménem fotbal. Tohle má obrovské srdce. ()

Grondal

To čo chcelo byť milé, bolo až také milé, že sa stalo otravným. V seriálovej produkcií, kde (podľa môjho názoru) dominuje násilie a dráma, bol takýto nekonfliktný kúsok s nekonfliktnou hlavnou postavou a snáď až relaxačnou atmosférou spočiatku ako pohladenie sviežeho vánku. Žiaľ, postupom času (už koncom prvej sezóny) sa ohladilo aj tých pár hrán, ktoré v seriály boli (hlavne konflikty medzi niektorými postavami) a všetci zostali na seba tak bezvýhradne milý a sladký, že cukrovkári by si asi mali pred každou epizódou dať inzulínovú injekciu. Najväčšia zbraň seriálu sa ukázala byť dvojsečná, keď sa to tvorcovia rozhodli s ňou preháňať. V druhej sezóne sa žiaľ naplno prejavil ešte väčší neduh a teda neexistujúce smerovanie. Postupne teda sledujeme iba triviálne epizódky zo života postáv, riešiacich zväčša iba vykonštruovane pôsobiace vzťahové a osobnostné krízy. Seriál sa definitívne zmenil na sitcom. Seriál nemá čím a už asi ani nechce prekvapiť. Ak by to takto šlo ďalej, očakávam, že o pár sezón dosiahnu hráči a realizačný tím AFC Richmond taký vzájomný bonding, že priamo na ihrisku zmorfujú do Megazordu ako Strážci vesmíru. Miesto toho zrejme budeme nakoniec svedkami víťazstva v pohári, lige, atď. podľa toho ako dlho si seriál udrží sledovanosť. Nakoniec sa dostávame k starému známemu, všetkého veľa škodí a dúfam, že v ďalšej sezóne nájde seriál nejakú rovnováhu a nového scenáristu. P.S. Po 3. sezóne prehodnocujem na 4*. :-) ()

Plasta

Nakažlivý, Pozitivní, Nevyléčitelně optimistický. Proti tomuhle seriálu budou vakcínu vyvíjet dekádu a stejně se jim to nepovede. Protože podlehnout mu je hrozně příjemné. Nikdy v životě bych neřekl, že si zamiluju seriál z fotbalového prostředí. Určitě si jej někdy pustím znova. 9/10 ()

Ernie_13

Sympaticka viac romanticka ako komedialna seria zo sportoveho prostredia. Velmi dobry casting a clovek sa isto pobavi. Ale klasicky komedialny sitcom necakajte. ()

Mamlas

Velmi dobrá, lidská a nápaditá první série u mě za 52%. Ve druhé sérii je původní myšlenka již vyčerpána a tak se přejde na nekonečné a protivné tlachání ženských o ničem a pořád dokola. Tu a tam to ještě zaujme, ale většina stopáže s blábolením a vatou je třeba popřeskakovat. I tak za mě ještě za 22%. Třetí sérii jsem už nedokoukal. Ženské tam furt dřístají o kokotinách, postavy si řeší jakési své vztahy a potíže a mluví a mluví a nudí a nudí. Docela se mi postavy už zhnusily a po několika úplně marných dílech, zaplněných z 90% žvatláním a otravnou vatou, s tímto seriálem končím. Třetí série za mě nedívatelná za 4%. Celkový průměr (26%) ()

Agáta

Díky Tede, kouči, Diamond dogs - u nás jste zdomácněli. Konec je dobře, protože se skvěle kruh uzavřel a zároveň loučení bolí... to vše jednoznačně mluví o ZÁSAHU DO ČERNÉHO. Ted nabídl nadsázku, ztřeštěnost, vážnost, smutek, bolest, čirou dětskou radost - to vše krásně zabaleno do skvělého balíčku. A úvodní znělku kdoví kdy kdo a zdali vůbec překoná! ()

AnnaMae

Pohodový vztahový seriál ze sportovního prostředí s příjemně pozitivní, až motivační atmosférou (ovšem ne nijak povrchně a prvoplánově, jak bývá pro US filmy typické). Doporučuju, pokud si v životě potřebujete dobít trochu mezilidského optimismu - a to je co říct, protože vztahové seriály mě nebaví a fotbal nemám ráda! :-) První série je víc komediální, další dvě spíš řeší postavy a jejich osobní problémy, různé soupeření, neporozumění... Ale je to celé takové optimistické, všichni se snaží, vlastně by si chtěli rozumět, a postupně se jejich charaktery nenásilně a celkem uvěřitelně vyvíjejí, a nakonec se samozřejmě podpoří a spolupracují. Všemu vládne vždy pozitivní a v podstatě povahově dokonalý trenér Ted, který vždy ví, jak si poradit, jak napravit vztahy a stmelit tým. Po vizuální stránce je seriál všudypřítomné sportovní oblečení a převážně šatna a hřiště, ale naštěstí ho zpestřují outfity a účesy ex-modelky Keeley. (Tak zbývá jen záhada, zda Roy Kent je skutečný, nebo CGI postava z FIFA 🤔😉) ()

Bilky

Neznášam futbal. Akýkoľvek. Americký a ženský som dokonca ešte ani nevidel a tak to dúfam ostane. Nie som ani angličtinár a niektoré narážky na rozdiely v UK vs US mi museli "tlmočiť". Nepoznal som tu ani jedného herca a napriek tomu som sa skvele bavil. Proste prekvapenie! Výborný humor a super hlášky. Jediné čo mi vadilo boli tie poučné závery a miestami litre sentimentu. 82% ()

jfaba

Vtipné, skvělý Ted, trenér a indický? servisák týmu. Po dlouhé době jsem se u seriálu smál. A to platí napříč všemi sériemi. Skvělý seriál! ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

28.04.2023

O dvojce slavné komedie Vybíjená s Vincem Vaughnem a Benem Stillerem se spekulovalo už roky, nyní se ale projekt zdá být konečně realitou. Studio 20th Century potažmo Disney film čerstvě odkleplo a… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů