Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

Geon

Klasické americké rodinné trable, proložené paralelními dimenzemi, zaobalené do asijského hávu. Mnohovesmír je pojat neotřele a hravě (zde se kreativní tým vyřádil, co to šlo), avšak bohužel jak samotný vesmír tak i stopáž jsou nekonečné. Dimenzionálním šílenstvím nás provází sympatická Evelyn, ale ještě lepší Waymond, který je takovým stabilním bodem tohoto multivesmíru a jehož přeskakování z role do role bylo přesvědčivé a dávalo začátku filmu aspoň nějaký impuls. Joy graduje a získává si pozornost tak v půlce para dimenzionálního dobrodružství, aby předala štafetu bagelu, který těží z momentu překvapení, ale pak se stává opotřebeným. Na závěr spolu s Evelyn procitáme a uvědomujeme si, že i přes VŠECHNO, VŠUDE, NAJEDNOU na ničem nezáleží. ()

tatroun

Všechno všude najednou je název, který přesně vystihuje obsah filmu, ale ani zdánlivě se nepřibližuje šílenosti, která bude následující dvě a čtvrt hodiny zabírat plátna, nebo obrazovky. A že to bude ubíhat. Film nastavuje velice rychlé tempo, které začne první scénou a nepustí až do titulků. Uprostřed všeho je srdcervoucí až překvapivě důvěrný příběh o vztazích v rodině. Mimo dobře naplánované šílené akce, které vyplňují obsahově méně nabyté části filmu a přináší zábavný způsob, jak zakomponovat expozici, nutí diváka neustále přemýšlet nad otázkami významu jednotlivých rozhodnutí, která nás činí námi. Ukazuje, jak každé rozhodnutí, ať je ve finále dobré, či špatné, přináší následek a čím více se zaobíráme tím, jak jinak vše mohlo dopadnout, tím více se vzdalujeme od toho podstatného. Význam nenacházíme v našich individuálních úspěších, ale nacházíme ho v druzích, a právě pro ně musíme být těmi nejlepšími verzemi nás samotných. To je zpráva, kterou se Všechno všude najednou pokouší předat, a nejen díky odvážnému humoru, silným hereckým výkonům, ohromujícím vizuálním efektům a strhující hudbě, se mu to daří. Tohle je přesně ten experiment, který má srdce a který mohu všem, přes jeho absurditu, pouze doporučit. Masterpiece – 10/10. ()

Duffman 97

Zábavná, originální komedie se sympatickými herci i postavami. Bohužel k dokonalosti ji pořád trochu chybí. Zejména závěr byl takový klišovitý. Celkově jde ale o svěží počin. ()

mp5991

Trošku tady nad tím hodnocením váhám, protože když se nad tím zpětně zamyslím...Paralelní vesmíry, mezi kterými přeskakujete na základě nepravděpodobného jednání? Ty vole, to je pro scénáristu dokonalý koncept, takový svět vám automaticky obhájí sebevětší hovadinu, co vás zrovna napadne. A právě proto zamrzí, že tu těch opravdu originálních nápadů není víc. Ne že by nebyly vůbec, třeba vesmír, kde vůbec nevznikl život a postavy jsou prostě kameny, je výborný nápad. Ale zároveň je tu i spousta věcí, zejména vtipů, které působí dost lacině a někdy úplně zbytečně sexualizovaně a vlastně ani moc dobře nezapadají do filmu, který se snaží být něčím víc než jen totálně ujetou komedií. Ale tak budu hodnej, za shlédnutí to stálo. ()

Killerrade

Já vážně nechápu jak tohle mohlo vyhrát Oscar za nejlepší film. Začínám se přiklánět k názoru že akademie volí podle korekce a ne podle umění. První třetina fajn, ale potom jen maglajz a blbosti. ()

Caesarion

Viděl jsem až po předávání cen akademie. Tam stejně jako po shlédnutí filmu mi spadla brada a bylo vymalováno.  Než nejlepší film nominace sedí: vytřel jsem všem zrak. Tenhle film mě vymastil dokonale. ()

Privatejoker

Co tím filmem chtěl autor říci? Všechno, všude, film o ničem? Snad o tom jaké je pro matku těžké mít harmonický vztah s dcerou a k tomu o schopnosti udržet vztah s manželem ťulpasem, který je dvojníkem Jackieho Chana a to nemluvím o tom, že je vybzikaná hlavní protagonistka 24/7 v práci a u toho řeší problém s beřňákem. No a tak se z nějakého důvodu dostane za úkol zachránit celý vesmír alternativních realit, které jsou jenom o jejím vztahu s všemocnou dcerou. Co to sakra je za film? Sci-fi? Existenciální drama? Komedie s prvky Kung-Fu a cock magic? Absurdní drama? Film s poselstvím mějme rádi naši čínskou komunitu, i když s Čínou za pár let budeme válčit? Film s poselstvím mějme se rádi a vše bude ok? Podpora komunity LGBTQ? Ne, vážně to bylo o ničem. Můj šálek kávy to rozhodně není a nechápu porotu Akademie, která tento film vyzdvihla do nebe. Na Oscara ten film není ani náhodou, i když nápad zas nebyl úplně pitomý. ()

HombreT

Vyšperkovaná rodinná dramédia s originálnymi nápadmi a existencionálnym presahom do reality....Ale prd ! Obyčajná chujovina dvoch retardovaných chlapcov, ktorým bohvie prečo niekto dal peniaze a voľnú ruku, aby si zmajstrovali svoj mokrý sen. Logika a nápady prichádzajúce z Bollywoodu a dementne infantilné gagy, ktoré možno ešte ako tak pobavia zhúlenú hlavu v animovaných skečoch, do celovečeráku (a to dokonca, že oskarového ???!) však nesedia, ani keby sa to volá Scary Movie 33. Nuž, akademikom to zjavne už fajnovo prepína a u mňa len tak tak na pol hviezdy. ()

redmonkey odpad!

větší slátaninu jsem dlouho neviděl, kritici to vytahali do nebe, ale tohle musí být člověk opravdu veliký odborník, aby ho to bavilo, hltal děj a chrochtal blahem. Tohle fakt ne, pořád jsem čekal, kdy se to rozběhne a člověka to začne bavit, ale nestalo se tak. Asi si musí dát člověk brko nebo pár pivek a možná by se bavil. Ale  jestli by pochopil smysl toho děje nezaručuju :-))) ()

Dodge-I

Asi nemusím všemu rozumět - překomplikované a převrstvené - takže mne napadá jen jedno: "..a komu/čemu tím prospějete?" - jinak zajímavá kamera a střih = 2* ()

peproch

Takže po Svýcarákovi je tu ještě jednou ale v daleho silnějším levelu film o všem a o ničem, protože pokud všechny možné výskyty mého života v různých časech, rolích, funkcích vtěleních mohou poskládat jeden příběh, přétomnosti posloužit k pochopení se, pak já vůbec netíhám porozumět. Je toho tolik, že ten subtilňoučkej portrétík ženy v krizi středního věku se ztratil v nekonečném přílivu epizod a scén z jiných světů a životůa rolí. ()

Acehow

Procentuální hodnocení u tohohle filmu potvrzuje jen jednu věc. A to že čsfd je komplet prolezlé totálníma lobotomama a iliterátama nejvyššího kalibru. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou