Historie pro začátečníky - Série 1 (2020) (séria)

AIDS (S01E09)

(epizóda)
Veľká Británia, 2020, 22 min

Virem HIV je nakaženo skoro 40 milionů lidí. Jak jsme se po desítkách let výzkumu a aktivismu přiblížili k nalezení léku a jak se nám daří bojovat proti stigmatu? (Netflix)

Arsenal83

Vraj homofóbia a diskriminácia... A kto štatisticky aj dnes vedie v pohlavných chorobách? Či tam sú už čísla automaticky hoaxom? Vôbec to nie je promiskuitou a nezriadeným neprirodzeným stykom? Samozrejme dnes je AIDS už vecou skôr tretieho sveta, ale niekto to pomáhal rozšíriť viac ako iná skupina obyvateľstva a to bez debaty. Prirodzene, zo strachu pred chorobou netreba ľudí odvážať do táborov. A vidno, že to, čo požadovali fanatici pre homosexuálov pri AIDS, si našlo aj novodobých stúpencov, ktorí chceli robiť tábory pre neočkovaných... ()

Marze

Díl o moru gayů. Někteří gayové mají za život v pohodě tisíc sexuálních partnerů (jsou také ti, kteří jsou si věrní v páru). Je vidět, že nás muže v tomto ohledu drží na uzdě ženy. ()

Trevor

Čo sa týka časti ktorá sa venuje boju s touto zákernou chorobou spokojnosť, už menšia so stále sa opakujúcou obhajobou homosexuality a upriamením pozornosti na ich inakosť. Možno práve oni najviac túžia byť vnímaný rovnako. Teda väčšina z nich. Terajšia generácia vyrastá na strachu z korony, nás strašili homokládami ktorí nás nakazia vírusom HIV. A ako sa v dokumente ukáže, Gretiak vtedajšej doby bol nepochybne viac presvedčivý. ()