Neďaleko predmestia Los Angeles pristála kozmická loď mimozemšťanov. Podivné postavičky sa rozišli zbierať vzorky do okolia a iba jedna z nich sa dostala až na kraj lesa. Očarená svetlami veľkomesta zabudla na svoje poslanie. Preto sa nedostala včas na palubu a uviazla na našej planéte. Mimozemšťan našiel úkryt v kôlni najbližšieho domu, kde ho objavil desaťročný Elliot. Ten ho predstavil i svojim súrodencom.
Skamarátili sa, ale ten malý, ktorého deti začali volať E.T., strašne smúti za domovom a chce stoj čo stoj s tými "svojimi " nadviazať spojenie. Nepodarí sa to a on ochorie. Vtedy je už jeho úkryt odhalený a nezdravý E.T. sa ocitne v rukách vedcov. Čím ďalej tým viac chradne, až prístroje konštatujú jeho smrť. Len Elliotovi dá najavo, že to tak nie je a že sa mu podarilo nadviazať kontakt s domovom. Podarí sa ďeťom svojho kamaráta zo vzdialenej planéty zachrániť? (TV Markíza)

RomeroIsGod

E.T.ho jsem už jako malej moc nemusel. Nevím proč, ale přišlo mi to vždycky zbytečně dlouhý, smutný a sladkobolný. Sorry íťáku, ale přes 60% nejdu. ()

Atheas

Je to ohromná nostalgická paráda 80 let a vůbec to neomrzí. Bavily mě ty efekty, záběr na rozlité mléko. Chodící kosmonauty v domě. Hudba, která je u Johnyho Williamse tak ohromná, že mi nezbývá než si říct, že na tento film se podívám kdykoliv znovu. ()

petikacka

Mé první seznámení s budoucností...Ikonický svítící prst s větou "E.T. phone home"...Od té doby věřím, že existují jiné civilizace než jenom ta naše...Je to prostě kultovní film ať si o tom myslí každý co chce...A věřím tomu pořád...Za mě 100% ()

husokachna

Když jsem plačící Mariánce vysvětloval, že nemusí být smutná, že E.T. odchází domů, kde mu bude dobře a po tvářích mi tekly slzy jako hrachy, rezignoval jsem na jakékoliv objektivní hodnocení filmu. Zároveň jsem selhal, když jsem se snažil holkám (6 a 3 roky) vysvětlit, že být smutný, je někdy vlastně pěkný, takže Ýtýho teď nějakou chvilku asi neuvidíme....ale příští Vánoce to zkusím znovu. Každopádně, co říct k filmu - strašně se mi líbí, jak to vypadá, jak to zní (i když Williams mě normálně tolik nebere), směju se u toho jak blbeček, i když E.T. jenom spadne a vůbec mi nevadí, že to trochu zastaralo. Jediný, co mě neuvěřitelně sralo, je Elliotův double v závěrečné honičce na kolech, kterej je na první pohled o dvě hlavy větší. To si s tím nemohli dát trochu práce a najít menšího bmx jezdce? :-) Takže prdnu 5 nostalgických žab na útěku a jdu přemýšlet, čím dětem potrápím hlavu příště. PS: Scéna, kdy Elliot líbá spolužačku je tak úžasně WTF a mimo a zároveň je tak úžasná, že mi to úplně zlepšilo náladu. ()

Berry

Je to pěkný film! Přesto si myslím, že mu k dokonalost ještě něco chybělo. Nemůžu si pomoct, ale tady mi trochu vadilo, že to bylo tak dojemné a dohánělo to k pláči. ()

dawe787

Mistrovské dílo Spielberga, které oslovilo všechny věkové kategorie a ty nejmenší především. Dokonce i komunisti v 80. letech minulého století pustili film do českých kin a všichni si užívali euforii a sbírali všelijaké figurky a milovali postavičku E.T. Tento film dokáže i po letech dojmout. ()

Spidergirl

Tenhle film má pro mě pořád to neuvěřitelné kouzlo, jako když jsem ho viděla poprvé ! Pokaždé mě ta úžasná atmosféra dožene k slzám.. a hlavně to, když vidím tu nevinnou "postavičku" kteřá říká: E. T. Phone home ! Mám prostě pro něho velikou slabost.. jó, samozřejmě, Steven je jednička ! ()

Vesecký

Kolikrát jsem tenhle film viděl a vždycky mě potěšil svým zpracováním, dějem, nezapomenutelnou ústřední melodií i tím Ítýovým "domů"... Všichni tři sourozenci od té nejmenší až po toho puberťáka hráli velmi důvěryhodně a o pěti hvězdičkách nemůže být pochyb. Je to jistě nejlepší americká moderní pohádka, nejlepší od dob Disneyovy kreslené Sněhurky! A především - krásná ústřední myšlenka o přátelství, které nepřekoná ani vzdálenost miliónů kilometrů. City, které jsou vlastní jenom dětem a nám bláznům, protože dospělí zhrubnou a stydí se za prolité slzy. Prolil jsem je při závěrečné scéně vždycky. Člověku dodá takový film aspoň trochu ošidného optimismu v dnešní nepěkné společnosti. ()

vtelenie

po režiserskej stranke je to veldielo absolutneho genia. nepamatam si nic podobne kvalitne urobene, okrem Kubricka samozrejme. Ja Spielberga nemam velmi rad, kvoli jeho sladkosti, naivite, predvidatelnosti, podliezavosti k divakovi, ale musim priznat, ze v E.T. mimozemšťanovi je každy jeden zaber ako namalovane platno, staci vytlacit, zaramovat a zavesit na stenu. Ani u Spielberga nie je takato vytvarnost typicka, takze podarilo sa na sto bodov a treba to, aj ked neochotne, priznat. ()

zdeny99

Mírumilovné, pohádkové a vizuálně dokonalé sci-fi, které téměř v každém záběru prezentuje svět amerických dětí. A Spielberg již podruhé dokázal, že se dá natočit sci-fi o mimozemšťanech i tak, že nemusí všecko jen vraždit a ničit. [30094. hodnocení, 536. komentář, 83%, 672. nejlepší film, 937. nejoblíbenější film] ()

alambert

Dnes mě tenhle film už tolik nefascinuje, jako malý sem byl totálně nadšen. Ale tak je to víceméně pohádka, takže si zahraju na to, že je mi zpátky 8 let a dávám 5 hvězd. ()

JanKukulín

Z tohoto filmu jsem nebyl nadšený ani jako dítě, takže jej vyzdvihovat nebudu. Podle meho prumerny snimek o mimozemstanovi, urceny predevsim mladsim divakum ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (viac)