Neďaleko predmestia Los Angeles pristála kozmická loď mimozemšťanov. Podivné postavičky sa rozišli zbierať vzorky do okolia a iba jedna z nich sa dostala až na kraj lesa. Očarená svetlami veľkomesta zabudla na svoje poslanie. Preto sa nedostala včas na palubu a uviazla na našej planéte. Mimozemšťan našiel úkryt v kôlni najbližšieho domu, kde ho objavil desaťročný Elliot. Ten ho predstavil i svojim súrodencom.
Skamarátili sa, ale ten malý, ktorého deti začali volať E.T., strašne smúti za domovom a chce stoj čo stoj s tými "svojimi " nadviazať spojenie. Nepodarí sa to a on ochorie. Vtedy je už jeho úkryt odhalený a nezdravý E.T. sa ocitne v rukách vedcov. Čím ďalej tým viac chradne, až prístroje konštatujú jeho smrť. Len Elliotovi dá najavo, že to tak nie je a že sa mu podarilo nadviazať kontakt s domovom. Podarí sa ďeťom svojho kamaráta zo vzdialenej planéty zachrániť? (TV Markíza)

Rehaki

Dříve jsem byl z tohoto filmu nadšen, nedávno jsem viděl novou edici v kině a nadšení ze mě už vyprchalo. Ale pořád moc dojemný film. ()

pitrisp

Já viděl E.T ho poprvé asi v 17ti, ale i přes to ho mám moc rád. Skvělý příběh Vás prostě musí stáhnout sebou do světa malého škaredého mimozemšťana. "E.T. phone home" klasická věta, kterou snad zná každý. ()

mezonek

Viděl jsem to před pěknou řádkou let. Není to špatné ale některé scény mi připadjí trapné a E.T. vypadá odporně jak špatně vykuchaná ryba .... ()

axelson

Poprvé jsem film viděl v letním kině v Kralupech nad Vltavou.Bylo mě asi 10 let,a cestou domu jsem koukal na noční oblohu jestli tam E.T.neuvidím,neviděl.Kultovní film který milujou i moje děti.Spielberg je prostě pan režiser. ()

johael

Opravdu ne. Nesympatické děti, nesympatický E.T. Nesympatický Johael, vím, ale nemůžu si pomoct. "E.T. domů!", tklivě prosil šklebák, okolo brečeli velcí i malí a mě to nechávalo naprosto chladným. ()

Astu.

E.T. volá do psychiatrické léčebny....Neuvěřitelně slzy ždímající rodinná sračka, která mě jako kovanému cynikovi přišla neuvěřitelně odpudivá. Je hustý, jaký prefabrikovaný představy o mimozemšťanech do nás Holywod pořád cpe. Ať už nás jiné civilizace kontaktují s mírumilovnými či destruktivními úmysly - lidstvo má tak egocentricky omezený představy o mimozemšťanech, že až (jestli) s nima přijdeme do kontaktu, budeme se hodně divit. 3/10 ()

jakoTravolta

Tenhle ufon mě nikdy k srdci nepřirost. Pamatuju si že když jsem se na to koukal poprvé ani jsem to nedoukoukal a když už jsem se přemluvil abych se kouknul na celej film, přišlo mě že to trvá asi 5 hodin. ()

antuta

Tento překrásný sci-fi film, skutečně stojí za všechny ty hvězdičky. Mimozemšťani se přiletí podívat na naši zemi , ale jeden se zatoulá moc daleko od skupiny a najde ho mladý chlapec a mimozemšťana si ponechá. Později zjistí, že mimozemšťan se jmenuje E.T. Chlapcův otec ale mimozemšťany loví... ()

cachanell

Mě prostě už jako dítě moc toto dílko nedojímalo. Ale je to spíše mnou než filmem. Nemám ráda filmy o mimožemšťanech, či jiných neobyčejných lidech a snaze státních institucí je prozkoumat. E.T. je sice svého času určitě skvělá podívaná, ale mě prostě zlobila ta nespravedlnost. Ale i tak, skvělý reklamní trhák, neboť kdo by neznal a neviděl E.T. jako figurku, obrázek aj. ()

TOMASINI

Možná se opakuju - nemám nějak rád fantasy, ale mám rád Spielberga a mám rád inovátory. Tento film zase otevřel dveře pro všechny následovníky a je takovým kultovním sci-fi fantasy pro děti a rodiny. Nezapomenutelná hláška E.T. volat domů má i svůj výchovný rozměr. Mimochodem - pamatujete si někdo hlášku E.T. pojď s námi na brigádu z dalšího legendárníého časopisu ABC? ()

snufec

BAFTA 1 : Hudba a 11 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR: Henry Thomas, Herečka HR: Drew Barrymore, Kamera, Výprava, Masky, Střih, Zvuk, Vizuální efekty, Scénář ()

JARDAHONDA

Spielberg v 80. letech natočil sci-fi snímek, který na mě působil co by školáka místy strašidelně - "když nedaleko lesa přistane vesmírná lod´, kde se pohybují malé postavičky, které vydávají podivné zvuky. Jeden malý mimozemšt´an se včas nevrátí a vydá se do velkoměsta, kde později pozná chlapce jménem Eliot, který se ho poprvé vyděsí, ale později se skamarádí. Moc se mi líbilo, jak parta Eliota ujíždí na kolech před místními policajty a vědci. Když už jsou skoro chyceni, tak díky E.T. schopnostem vzlétnou do vzduchu. Úžasný retro film a vizuální efekty - jednoznačně plný počet ***** ()

filmfocus

E.T. mimozemšťan. Mimozemšťania, ktorí vystupovali v klasických sci-fi boli nebezpečné bytosti. Keď sa to tak vezme, mali asi vzbudiť ostražitosť pred cudzím svetom, aby sa civilizácia na Zemi dokázala brániť proti nebezpečenstvu. Umný výtvarný návrh "ítinka" napriek jeho nezvyklej podobe vyvolal nehu. Spolu s dojímavým príbehom priateľstva priniesol nezabudnuteľnú vetu "E.T. go home", pri ktorej sa urcite preliali hektolitre sĺz. Skvele urobený stredný komerčák. ()

Ospalek

Skvěle vymyšlený příběh, ze kterým opět stojí Steven Spielberg. Tentokrát pro nás vytvořil dojemný příběh z jiného světa (většinou bývají tyto filmy propadáky). Ale co se na tom dá komentovat? Je to Spielberg :-). Prostě nezapomenutelný zážitek (neopakovatelný). Ale já 5* nedám, protože menší chyby tam byly, ale i tak úctyhodných 80%. ()

fero12

Režisér Steven Spielberg natočil film pre všetky generácie ľudí, film ktorý je o veľkom priateľstve medzi človekom (chlapčekom) a mimozemšťanom. Teraz keby ste sa pýtali ľudí či poznajú film E.T mimozemšťan mnohí by odpovedali ,,nie" ale keby ste sa pitali v ,,osemdesiatych,, rokoch vsetci by povedali ,,ano". Ale tý čo tento film nevideli môžu ľutovať lebo nevideli najväčšie priateľstvo dvoch úple rozlišných stvorení. Spielberg Ďakujeme. ()

Papaczek

Co dodat, Steven Spielberg vytvořil dokonalý film " scifi-pohádku " . Myslím že to byl první film u kterého mi jako dítěti ukápla slza. Těžko popsat něco co je tak dokonalé a o čem již bylo napsané mnoho. U tohoto filmu zaručeně zapomenete kolik vám je let a užijete si parádní filmový zážitek. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (viac)