Neďaleko predmestia Los Angeles pristála kozmická loď mimozemšťanov. Podivné postavičky sa rozišli zbierať vzorky do okolia a iba jedna z nich sa dostala až na kraj lesa. Očarená svetlami veľkomesta zabudla na svoje poslanie. Preto sa nedostala včas na palubu a uviazla na našej planéte. Mimozemšťan našiel úkryt v kôlni najbližšieho domu, kde ho objavil desaťročný Elliot. Ten ho predstavil i svojim súrodencom.
Skamarátili sa, ale ten malý, ktorého deti začali volať E.T., strašne smúti za domovom a chce stoj čo stoj s tými "svojimi " nadviazať spojenie. Nepodarí sa to a on ochorie. Vtedy je už jeho úkryt odhalený a nezdravý E.T. sa ocitne v rukách vedcov. Čím ďalej tým viac chradne, až prístroje konštatujú jeho smrť. Len Elliotovi dá najavo, že to tak nie je a že sa mu podarilo nadviazať kontakt s domovom. Podarí sa ďeťom svojho kamaráta zo vzdialenej planéty zachrániť? (TV Markíza)

cimrman2.

Roztíkat se u toho jde ale já jsem zůstal spíše ve zmražené podobě! Přistupoval jsem k tomu podobně jako ke Shrekovi tedy ne moc s nadšením. Tyto předsudky se přenesly i do dojmů z filmu a finálního hodnocení. Zkrátka jsem se nenaladil na vlnu mladých herců na kterých film stojí a zahráli velmi dobře. ()

Simako

Tento film jsem měl vždycky rád!! Dnes už pro mě není tak aktuální, ale jako celek je to zdařilý kousek!!!Spielberg je jen jeden!! za 5!! ()

AdamK.

Bohužel nejsem z té generace, kterou to tak zasáhlo a ani jako malému se mi to moc nelíbilo. Příjemný film, ale po 5ti minutách už nevím, na co jsem se to vlastně díval ()

Misterioso

Aby jste dostatečně ocenili E.T.-ho, tak ho dle mého skromného názoru musíte vidět a zamilovat si již v dětství. Pak věřím, že se E.T. líbí celý život. Jenže v dětství mě tento film bohužel minul (a jestli jsem ho viděl, tak si ho teda rozhodně vůbec nevybavuju), a tak jsem se ke zhlédnutí tohoto velmi oblíbeného a skoro bych řekl legendárníího snímku dostal s opravdu dost velkým zpožděním. A byť jsem se poměrně dost těšil, mé zklamání bylo ještě větší než očekávání. Omlouvám se všem fanouškům tohoto filmu, ale jeho oslavování jde mimo mě... Steven už natočil rozhodně lepší (i sci-fi) filmy. EDIT: Tak napodruhé už se mi E.T. jevil podstatně lépe. Nevím, jestli mě poprvé zasáhl ve špatném rozpoložení, každopádně nakonec musím uznat, že se jedná o krásný rodinný film. Hudba, E.T. i dětští představitelé (!) parádní. ()

wesker

Mistrovské dílo s neuvěřitelnou hudbou na kterém jsem byl nejméně 5x v kině jako dítě a i po těch letech stále cítím to kouzlo a atmosféru tohoto díla které je zapsáno zlatým písmem v klasické tvorbě Spielberga. Musel jsem změnit moje hodnocení ze 4 na 5 hvězd po zakoupení E.T. remastrovaná edice na Blue Ray. To co se povedlo Spielbergovi natočit před 30ti lety už asi nikdy nikdo nezopakuje :) ()

judel

ani nevim, kolikrát jsem ho v kině viděl, kolikrát jsem u něj na konci brečel. Je to film, u kterého jsem si v deseti uvědomil, že chci dělat film. ()

lepo

Po rokoch nádherná spomienka na neskutočný detský sen v podobe E.T - ho. Krásné , citlivé, úprimné a hlavne bez násilia. ()

japekli

Kouzelná pohádka, ale ruku na srdce, který dítě by se nepodělalo, kdyby mu taková příšernost vlezla večír do pokoje? Za ty efekty si tvůrci placku oprávněně zasloužili, mimozemšťan byl fakt úžasnej, my můžem jen doufat, že, pokud přiletí skuteční, budou taky tak hodní a že se nedostanou dnešním harantům do prádla. ()

Stellbory

Neskutečná srdcovka, Spielberg je opravdový pán a opravdu smekám před tím co dokázal vytvořit před 30 lety s tehdejší technikou a čemu se nemůže vyrovnat v zážitku 95% současné tvorby. ()

Tomik00

Tento film mě zaujal. Již v mládí jsem si k němu dokázal najít cestu. Scény ve filmu jsou emotivní, dokonalé a naprosto fascinující. Myslím si, že si tenhle film udržel svou popularitu až do dnes. Steven Spielberg je prostě filmový bůh a ukazuje nám, kam až se dá ve filmové kreativitě zajít. Podle mého úsudku se ve filmu nejvíce prosadil svítící prst mimozemšťana a legendární věta: E.T volá domů. ()

Hannah1971

Legendární rodinný snímek „sci-fi mistra šifry filmového oboru“. Jako dítě jsem na tenhle film chodila do kina do zblbnutí pořád dokola a viděla ho tuším celkem devětkrát. V průběhu svých dospělých let jsem ho pak viděla ještě tolikrát v televizi, a asi ještě uvidím :), že už nejsem schopna to spočítat. Nicméně tenhle roztomile ošklivý a vrásčitý mimozemšťan s velkýma a upřímně modrýma očima pro mě nezestárnul. Pořád se při chůzi legračně kolébá jako tučňák, což je mé oblíbené zvířátko a zůstane mým hrdinou z dětství už napořád a pokud bych někde viděla frontu stojících lidí na tričko s „ítým“ klidně si tu frontu vystojím, tak jako jsem tenkrát na matějský pouti v Praze stála dvouhodinovou frontu na tričko se Sandokanem :). Apropós nemáte náhodou někdo na prodej tričko s „ítým“? :)  ()

unclejack

Je to tak, E.T. a jeho veľké oči, to je fakt milé a je to zrejme po prvýkrát, čo sú návštevníci z vesmíru hodni horlivých detských objatí. Lenže presladený sentiment, hoci v technicky dokonalom prevedí Stevena Spielberga, mi zo sledovania filmu urobil rozpomínanie si na všetky možné i nemožné klišé. Zrejme je chybou aj to, že som si k filmu nevybudoval taký ten melancholický spomínací vzťah a keby som ho videl ako dvanásťročný, asi by hodnotenie vyzeralo inak. Takto som bol objektívny, okrem toho s hromadou napozeraných Spielbergoviek a je mi jasné, že E.T. zrejme nepatrí k mojim obľúbeným. Nie je to taká nuda ako Amistad, ale namäko som bol akurát z tých obrovských očí a vysúvacieho krku. Na druhú stranu treba vzdať poklonu hudbe Johna Williamsa. ()

pukjus

Veľmoc medzi filmovým filmami... Jednoducho dobré skloňovanie slov- E.T. volať domov... Horšie skloňuje už len jeden človek. Neviem či je výber mena E.T ten správny( niekto si to môže odskratkovať ako napr. skratka pre Extra grip clutch for high hills for trucks. Táto skratka sa tiež píše ako E.T lebo je dosť dlhá. inak celkom dobrý film, na niektorých miestach až výborný... Najlepšia je hláška- E.T. potrebovať dvojspojkovú prevodovku aby môcť ísť kúpiť chleba... ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (viac)