Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

zipper111

Nemohu si pomoci, ale pro mě to je jeden ze Spielbergových nejlepších filmů, a to bez nadsázky. Neuvěřitelně zajímavě vykreslený retro styl, skvěle zahrané role (úplně všech!) a hlavně pro mě nejvíce atraktivní příběh, který mě doslova přikoval do křesla. Musím říct, že jsem ledacos Frankovi záviděl, letušky, sestřičky...jop, opravdu výborný film pro nedělní nudné odpoledne i jakýkoliv jiný čas. ()

Vojcl

Klasický Spielberg. Precizně zrežírovaný snímek, jenž po příběhové stránce ničím nepřekvapí, ale ani nezklame. Přes více než dvouhodinovou délku se na plátně pořád něco děje. Hudba Johna Williamse a herecké výkony ústředních představitelů z filmu dělají nadprůměrnou podívanou. Mistr má však ve své filmografii daleko zajímavější kousky. ()

blackrain

Velmi dobře vymakaná honička. Leonardo byl vždy o krok napřed před Tomem Hanksem. Pořád jsem si říkala, vždyť už ho musí dostat. To přece není možné. Jak nejvíce potrestáte padělatele? Uděláte z něho odborníka. Ano, jenže tady vyhrál padělatel. Z Franka se stal spořádaný občan. V roce 1974 byl propuštěn z vězení. Od té doby seká latinu. Dostal do vězení pár padělatelů a vymyslel několik ochranných prvků na šecích. ()

Bat55

Ďalší prinajmenšom zaujimavý Spielbergov film. Leonardo DiCaprio a Tom Hanks, hrajúci sa na kočku a myš, zabezpečia, aby o zábavu a výborné herecké výkony nebolo pochýb. Plusom je aj výborný Christopher Walken. Veľmi chytrá kriminálna dráma o jednom prefíkanom neplnoletom mladíkovi falšujúci dokonalé šeky. Tentokrát nejde o film, u ktorého by sme si sadli na prdel a povedali ,,wauuu", ako to už je u Spielberga notoricky známe, tentoraz ide o oddychový kriminálny film s hviezdným obsadením, zaujímavým príbehom a skvelou Spielbergovou réžiou. /80%/ ()

ABLABLABLA

Páni! Tak aby mě film nadchl už svými úvodními titulky, se mi pořádně dlouho nestalo. Tohle je dokonalá souhra hereckých výkonů L. DiCapria a T. Hankse a člověka na režisérské židli S. Spielberga. A ještě jsem zapomněla na skvělou hudbu, ta filmu dodala tu pravou atmosféru. Tomuto snímku vlastně nemám, co vytknout, protože podle mého mínění byl perfektní, nic nechybělo. Trocha humoru, trocha napětí, drama, lásky, úžasu. Ano žasla jsem nad tím (vzhledem k tomu, že je to podle skutečné události), jak někdo tak mladý, mohl dokázat něco takového. ()

slunicko2

Lehce zábavný vcelku věrný portrét jednoho podvodníka. 1) 28letý Leonardo DiCaprio věru na šestnáctiletého kluka nevypadá, ale v tom byl právě jeden z fíglů podvodníka Franka Abagnala - vypadal podstatně starší. DiCaprio je vynikající herec a mám ho moc rád, nicméně v této roli mi příliš nesedl, chybí mu ten typ šarmu, který bych u podvodníka očekával. 2) Ponaučení: Two little mice fell in a bucket of cream. The first mouse quickly gave up and drowned. The second mouse, wouldn't quit. He struggled so hard that eventually he churned that cream into butter and crawled out. Gentlemen, as of this moment, I am that second mouse. ()

jajinka

Moc příjemný film, zajímavý a dobře zpracovaný příběh, chvílemi jen trochu zdlouhavé. A po dlouhé době nečekaně dobrý výkon DiCapria. Nečekaně mile překvapil. ()

IllIlIlIIl

Oddychový film s povedenými a vtipnými okamžiky, ale na druhou stranu také s několika hluchými místy. Pohodlné trávení u tohoto filmu zajišťoval L.DiCaprio, který svou mazaností, chytrostí, pohotovosti se snaží získat velký balík peněz a zároveň se nestát snadno dopadeným zlodějíčkem. Krom několika hluchých míst v druhé polovině filmu mi v celku vadilo nelogické a neracionální chování hlavních postav. ()

anniehall

2,5* Žánrové cvičení, které alespoň pro mě postrádá energii, výraznější dramatickou stavbu a hlavně jakýkoliv přesah. A o to víc je mi to líto, že za tím stojí Spielberg. ()

movieband

Herecké výkony Hankse a DiCapria jsou výborné. Film mě vcelku nadchnul dějem, který mi přijde skoro nemožný. Divák je díky výborné práci s kamerou vtažen do děje a během filmu se stává skoro jeho součástí. Hudba, co film doprovází ho dost dobře podbarvuje a vtip s dramatickou stránkou příběhu pracuje vcelku solidně. Jen mi přišlo, že už délka je trochu moc. Některé pasáže mohli jít spíše do vystřižených scén. Každopádně je to působivý a vcelku napínavý film a stojí za to ho vidět. 78% ()

rt12

Leonardo DiCaprio nepatří rozhodně k mým idolům, ale opět mě přesvědčil o tom jaký je to pan herec. Jeho roztomile přidrzlý a zároveň geniální podvodník byl exelentní. Vše podpořil svým výkonem naopak můj oblíbenec Tom Hanks a režisér Steven Spielberg. PĚKNÉ ! ()

Damiel

Výborná retro hra kočky s myší. Filmy s nálepkou "podle skutečné události" mě většinou trochu iritují, ale tady to naopak vzbuzovalo můj údiv. Zvlášť, když jsem si pak na bonusovém DVD pustil rozhovor se skutečným Frankem Abagnalem :) ()

stration

Nádherná lahůdka Stevena Spielberga. Perfektní scénář, oddychová režie a evidentní radost všech zúčastněných. Připadá mi to strašně uvolněný, jak kdyby se ten film natočil sám, nebo jak kdyby ho všichni zúčastnění natočili během obědové pauzy. Taková pohodička. Největší sympatie ovšem sklízí Christopher Walken, který si roli tak užívá, že radost sledovat každé jeho gesto, pohyb očí. Prostě radostný a povedený film. ()

katuska138

Není to tolik na zamyšlení jako většina filmů pana Spielberga. Ale on prostě nedokáže natočit špatný film. V rukou kohokoliv jiného by tento příběh nemohl být tak poutavý. Tak trošku bych řekla, že ten nejlepší současný filmařský potenciál vyplýtvaný na průměrný námět. To je jako by Mozart měl brnkat na klavír Ovčáky čtveráky. ()

Aiax

Připadá mi, že Minority Report, tohle a Terminál tvoří ve Spielbergově fimografii šňůru snímků tak průměrných, až běda. Kde jsou brilantní, hravé, nápadité, inovativní a citově hluboké scény ála Indiana Jones, Schindlerův seznam, vojín Ryan nebo Jurský park? Ona ta Stevenova tvůrčí erekce začala vadnout už při A.I., ale tam ji ještě silou vůle a pomocí vakuové pumpičky kubričky udržel. Ale pak už škoda slov. Spielberga jakožto nejeminentnějšího režiséra v Hollywoodu samozřejmě obklopuje tým těch nejschopnějších lidí, jaké si lze u filmu vůbec představit, kteří jeho snímky pořád drží na určité úrovni, ale vzhledem ke Stevenovým dřívějším výkonům to je těžký, těžký průměr. Válku světů vyhlížím s obavami... ()

FilmFan24

Chyť mě: Chytilo! Když to dokážeš: Dokázalo!!! Už od úvodních titulků, které jsou záměrně udělané tak, jak začínaly filmy natočené kdysi dávno v sedmdesátých letech! K tomu vynikající Williamsova hudba a herecký koncert pánů DiCapria a Hankse. No a Spielberg výtečně režíruje tohle retro podle skutečných událostí! ()

Colby Sawyer

Výtečná a oddychová drama-komedie. Spielberga jsem nikdy jako režiséra komedií moc neviděl, ale tohle se mu povedlo. Vynikající humor i s tou dramatickou stránkou. Leo zde začal stoupat skutečně na vrchol. ()

JohnMiller

Podarený kúsok majstra Spielberga. Skvelá kamera, perfektné herecké obsadenie (Hanks, DiCaprio, Walken a Sheen) a ešte lepšia hudba Johna Williamsa. Spracovaniu nemôžem vytknúť zhola nič, ide o poctivé filmové umenie, iba príbeh a samotný dej ma vôbec nezaujal. Tie neustále naháňačky Hanksa a zmeny povolania DiCapria ma nudili k smrti. Preto 3* Avšak ide o môj problém, inak rozhodne odporúčam. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)