Čo všetko prežil muž, ktorý napísal piesne Biely kvet, Atlantída, Co bolí to přebolí, Múr našich lások, 22 dní, Nespáľme to krásne v nás, Denisa, S tebou je kríž, Katka, Prvá, Len s ňou, Možno sa ti zdá a ďalšie? Kto je Meky? A aký je? Meno Mira Žbirku, ktorému málokto povie inak ako Meky, poznajú vďaka jeho hitom všetci. Jeho skutočný život však pozná len málokto. Podobá sa skvelej piesni, má strhujúci príbeh, tempo, emócie aj prekvapenia. Energický filmový portrét Meky predstavuje populárneho speváka otvorene, úprimne, z tesnej blízkosti, v nečakaných súvislostiach a s humorom. Film rozpráva o úplnej oddanosti hudbe, o viere vo vlastnú cestu, ktorá bola často iná, než mu všetci odporúčali. O tom, ako sa dajú s eleganciou prekonávať veľké spoločenské revolúcie i životné zvraty. (Magic Box)

disappearin1

Nedotazena prilezitost. Tvurci zustali na pul cesty a mnoho příběhů, ktere mely potencial nedotahli do konce. Zustalo jen povrchni vypraveni s par nezapomenutelnymi pisnickami. Aktualni rozhovory s Mekym se omezily na dlouhe pomlky a zasnene pohledy do dali, paradoxne mnohem vice zajimavych informaci prinesly dobove vypovedi socialistickych hudebnich poradu. ()

Scallywag

Mekyho Žbirku mám rád, nejen pro jeho muziku, ale i pro jeho kladný vztah k anglické muzice a obsesi The Beatles. Nicméně tenhle dokument je prostě špatný, málo konfrontační viz Laco Lucenič a nic neříkající. ()

jethrotull odpad!

Stary unudeny trapko co sa stazuje na rezim v ktorom sa z neho stala popularna hviezda,vdaka tomu,ze tu nebola zapadna konkurencia v jeho popiku. Neberiem mu jeho uspechy,niektore hity boli ozaj fajn,ale zvysok je popovy grc a nie bigbeat ako stale keca. A ulutosteny Lucenic,to je pripad sam o sebe. Raz som bol na jeho koncerte vdaka listkom zadarmo a z poloprazdnej saly som po pol hodine musel odist,lebo to bolo nieco strasne. Celkove strih a sceny tohto dokumentu stoja za velky prd a je to zhovadilomurobene. Rozhodne Zbirkova hudba nie je salok mojej kavy. ()

Jan00

Zpracování nudné, mnohdy chaoticky zpracované... V porovnání se seriálem "Rock na cestě", provází Brian Johnson, mohu dát jen 1 hvězdu. Nelíbilo se mi zpracování dokumentu. K samotné hudbě a tvorbě Mira Žbirky nemám výhrady. ()

Benigni

Za mě slabé tři hvězdy. Hudební stránka převažovala nad tou životní a film postrádal celkový náboj. Osobnost pana Žbirky mi přijde přeceňována a v tomto dokumentu až příliš oslavována. Chtěla bych nahlédnout ještě hlouběji. Řemeslně je to alespoň na určité úrovni, natočeno se ctí. ()

Figee

Dokument Meky byl přesně takový, jako Meky sám. Milý, nenucený především skromný. Od začátku do konce jsem si film s úsměvem na tváři užívala a zvláštní zásluhu na tom má rozhodně výběr hudby a velmi povedený střih. Děkuji za tuhle krásnou vzpomínku na umělce, jehož písně nám budou hladit duše ještě dlouhé roky. ()

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

10.11.2021

Dnes přišla velmi smutná zpráva pro českou a slovenskou hudební sféru, ve věku 69 let nás totiž opustil populární zpěvák a skladatel, bratislavský rodák a držitel Zlatého slavíka, Miro Žbirka. Zprávu… (viac)