Dobrodruha a majiteľa nákladného člnu Johna Finnegana (Treat Williams) a jeho priateľa Joeya Pantucciho (Kevin J. O´Connor) si najme gangster Hanover (Wes Studi) na cestu do Juhočínskeho mora. Do rovnakých miest sa plaví ja luxusná loď Argonautica. Na jej palube nie je len majiteľ Simon Canton (Anthony Heald), ale aj zlodejka Trillian (Famke Janssenová), ktorá sa pokúsi vylúpiť lodný trezor, ale prichytia ju a uväznia do skladu potravín. Joey zistí, že v debnách, ktoré dal gangster naložiť sú torpéda. V tom istom čase Hanoverov komplic na Argonautike vyradí navigačné a komunikačné prístroje. Pod loďou sa objaví gigantický predmet, ktorý rýchlo stúpa k hladine. Čoskoro sa otrasie mohutným nárazom. Keď sa na loď dostane Hannover, nájde tam len krvavé škvrny a žiadnych pasažierov... (TV JOJ)

Tempest

Tak tohle je jeden z nejodpornějších filmů, který jsem viděl, bylo mě z něj až blivno. Celá zápletka je velmi přitažená za vlasy. Velký luxusní parník najede na mělčinu a stane se k tomu terčem lupičů a obrovské chobotnice. Chobotnice se usídlí uprostřed lodi (patrně se někdy prochází po souši) a svými chapadly každého nebožáka na lodi vyšťourá (ať je kde je, chapadýlka má pěkně dlouhá a spíše se chovají jako hadi) a odporným způsobem zlikviduje. Masakrování nebohých pasažérů, potažmo hlavních hrdinů bylo skutečně dost odporné a spíše pro efekt. Je to prostě nebetyčná kravina a ještě k tomu pěkně hnusná. Už nikdy více. ()

Carnosaurus

Skvělý dobrodružný nářez, který si drží smrtící tempo a nemá nouzi o hláškující hrdiny. Nemá nouzi o krev a super efekty. Nemá nouzi o napětí ani dynamickou akci. Nemá nouzi o atmosféru. Klenot z mojí staré videopůjčovny. To byl ještě naštěstí Van Helsing v nedohlednu. ()

bmx6

Kurevsky dobrý béčko,které mi opravdu sedlo.Pěkně jsem se pobavil.Příšerka taky povedená,vyvražďování pěkný.Skvělá zábava,ale víckrát už ne,protože bych musel s hodnocením rapidně dolů. ()

Tuty

Béčkové žánrové crossovery mi rozhodně nevadí, tedy pokud je to záměrem filmařů. U Chobotnice jsem ten dojem mnimálně první polovinu filmu neměl a když si k tomu připočtu ty jednoduché digitální triky, žádný moment překvapení a místy hloupé dialogy ve spojení s mořem vypadajícím na světelné roky daleko hůře než uměl pan Zeman vytvořit v českých filmech před 50 lety, tady byla ona béčkovitost skrz naskrz nudná. Postupem času jsem ke své radosti zjistil, že to přeci jen nebylo myšlený vážně a druhá půlka díky několika opravdu povedeným hláškám a trefnějším dialogům začala pěkně odsejpat až do závěrečného konce. Přesto, u konkurenčních béček (napadá mě minimálně Jezero a především Pavoučí teror) jsem se bavil asi víc, tady mě navíc hrozně štvaly triky. 50% ()

Kushina

Laciné a místy dost vtipné béčko, u kterého ale nechyběla akce krev a pořádný napětí. Konec mě ale trochu nasral, nemám rád horory, které končí tím, že horor pokračuje, navíc až tak živá chapadla byla fakt přehnaná :D 50% ()

Scaevola

Všechno je to vachrlaté, brakové a nesmírně rychlé, nicméně pokud přijmete Sommersovu přímočarou hru na podmořské strašení bez přemýšlení, myslím, že nemůžete být zklamaní. Zápletka překypuje náhodami a chování typizovaných postav odpovídá záměru tvůrců, nikoli vnitřní logice, ale vlastně není možné této komedii nic speciálního vytknout, protože film sám přiznává, že mu nejde o nic jiného než zábavu. ()

brasek

Snímok je viac dobrodružné mierne bláznovstvo, ktoré sa dá akceptovať ako pravý horor. Koniec je úsmevný a prakticky nič výnimočné zlé nemám čo vyčítať príbehu. ()

Ocelot odpad!

Něco tak stršnýho sem snad nikdy neviděl. Trapný, strašný, no prostě udělal se chybu že sem o tenhle film (jestlis se tomu dá tak říkat) narazil. ()

xander

čistokrvné béčko ktoré sa neberie vôbec vážne a niekedy skôr pripomína čiernu komédiu. Je to zábava, počas filmu som sa vôbec nenudil, snímok z dôb kedˇ nebol ešte Stephen Sommers príliš známy, no aj tak odviedol svoju nenáročnú zábavu bez chyby. ()

pavont

Na Sommersove debilinky mam proste slabost. A hoci jedna nelogickost strieda druhu a kvalita efektov je striedava. Bavil som sa kralovsky. Takze palec hore. ()

uprchlice

Můj první horor, který jsem viděla v šesti letech mě uchvátil strašidelnou hudbou a skvělými hláškami a scénami plné brutality. Nejvíc se mi líbilo jak chobotnice vcucla nějakou ženskou do záchoda :) ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams

13.06.2023

Ve věku jednasedmdesáti let zemřel americký herec Treat Williams, většině diváků známý zejména díky ztvárnění jedné z hlavních rolí v muzikálu Vlasy režiséra Miloše Formana. Smutnou zprávu médiím… (viac)