Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

panvasik

Ani nevím, který se mi líbil více. Oba dva jsou moderní detektivky, které si umí hrát s příběhem a scénařem. První hodina se nám snaží představit postavy. A jakmile je první oběť, tak se už nezastavíme a máme tu neuvěřitelný příběh plný překvapení a i já jsem byl párkrát v šoku... Rian Johnson ty příběhy, prostě umí psát. Je to nápadité a zase úplně jiné, než jednička. Humor je perfektně laděný a neměl jsem pocit, že by jsem cítil ten nepříjemný pocit trapnosti. Nevím kdy jsem byl naposledy, tak mile překvapen :) Fanoušci dvojky mi snad dají za pravdu, prosím 8/10 ()

Hapretor

... ze začátku mi to přišlo dost zajímavé a liboval jsem si, jak tam účinkují podle mě skvělí herci ... Norton ... ... ehm ... pak nevim, kdo dál ... a pak se skvělým akcentem ... fakt skvělým D. Craig ... a pak to šlo do kytek... lépe řečeno ... do cibule ... skvělé v jednotlivostech ... blbé jako celek ... hlavně závěrem ... ()

Olík

Johnsonova snobská hra s divákem. Testuje jeho pozornost, testuje jeho přizpůsobivost, testuje jeho shovívavost. Opulentní žánrovka stavějící na základech staré detektivní školy. Vizuál, obsazení, zápletka, dramatičnost, vtip….nikde to vyloženě nehaprovalo. Možná jenom zbytečná délka a nevyužitý potenciál některých herců a jejich postav, ale jinak od Netflixu příjemný vánoční dárek. ()

Folky

Zkrácení by neuškodilo, ale přesto se opět jedná o parádně vystavěnou detektivku, která umí překvapit, ale hlavně je celou dobu zatraceně zábavná. Pod pět hvězdiček jít nemůžu, i když prvnímu dílu se Glass Onion nevyrovná. ()

BOURQUE

Svoje poznámky k minulému filmu Knives Out som zakončil s tým, že som zvedavý, čo vymyslí Rian Johnson nabudúce. Tak pokračovanie má v sebe sem-tam prekvapenie, ale ten pocit, ktorý ponúka prvé dielo, je tu cítiť len čiastočne. Herecká garda nie je zlá, celkom potešila prítomnosť Edwarda Nortona, ale celkovo je tu menej takých silných hereckých osobností (a hereckých výkonov), koľko sme mohli vidieť minule. Príbeh má svoje možnosti (aj keď ten základ je menej originálny), a pán Johnson sa nebojí sem-tam dať zakrivené zrkadlo pred niektorými (súčasnými) spoločenskými prvkami, ale film na konci nenechá za sebou také momenty, ktoré by dlhšie zaplnili divákovu hlavu myšlienkami. Danie Craig opäť dobrý – rola mu zatiaľ celkom sedí. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

CaptainCzech

Stejně jako u prvního filmu jsme se dočkali skvělé komediální detektivky od Rianaa Johnsona. Obsazení skvěle zvolené a především trojlístek Craig, Norton, Monáe je špica (avšak i ostatní jim skvěle sekundují). Snímek dokázal překvapit zvraty ve vyprávění, pohrát si s vnímavostí a postřehem diváka. Za mě detektivka s velkým potenciálem a doufám, že se do pár let dočkáme trojky. Silné 4* ()

Rathalos

Tak toto pokracovanie je urcite o nieco slabsie ako skvela jednotka,predsa len tomu nieco chyba,ale po stranke hereckej to bolo dokonale a aj samotny pribeh ci zapletka boli fajn...:⁠-⁠) ()

aslavey

První díl mě bavil o něco víc, protože jsem viděl něco novýho, v podstatě originálního a fakt zábavnýho. Cibule je sice taky zábavná, ale už ne tak originální a nová. I když u některých scén jsem nezavřel hubu ať už smíchem nebo nevěřícností, pořád se jedná už jen o průměrnou, leč zábavnou hříčku. Překvapení na konci se samozřejmě zase nekonalo. Co se ale Johnsonovi upřít nedá, je skvělá práce s kamerou, prostředím a celkově ta lehkost, s kterou příběh pluje. Na dvě a půl hodiny dlouhej biják dost dobrý. A Craig je boží. ()

mala_kea

Ten šarm a okouzlení oproti prvnímu dílu prostě zmizel a kopírovaný scénář není nijak kulervoucí. Spíše podprůměrnější oddechovka. ()

hazaba

Přiznám se, že jsem docela zklamaná. Film nebyl špatný, ale nebyl to žádný zázrak. Nijak příliš zábavný a naopak neskonale dlouhý. ()

Rockerman

O poznání horší, než první film s geniálním detektivem. O humor se tu stará pouze Blanc svými perfektními dedukcemi. Ne příliš zajímavá zápletka, kde opět zlý boháč za všechno může a ten zcela nepovedený destrukční závěr jen podtrhuje průměrnost celého snímku. ()

sadlokan

Hezké.(Ne)chybí tady voloviny z jedničky aĺa stopětiletá žena a falešný okno.A zejména žena,která musí mluviti pravdu.Ta mě v jedničce velmi iritovala. ()

helloween93

Krásná ukázka toho, jak může pěkně rozehranou zápletku zabít finální rozuzlení. To totiž nejen že není šokující, ale vlastně je i celkem nesmyslné, kdy jedna žena destrukcí přiměje dalších x lidí, aby hodili své životy do koše a spolčili se proti svému chlebodárci, který jim zajišťuje postavení a bohatství. Rian Johnson to natočil trochu jako z říše pohádek. A Benoit Blanc během rozuzlení sedí z bazénu s doutníkem a stojí úplně mimo hlavní dění. Přitom ta zápletka byla super, až do toho overkill závěru. Za mě asi zklamání roku 2022 a promarněná šamce. A opět u toho byl Rian Johnson jako v roce 2017 u epizody 8. ()

Evander

Zde mohu s klidem v duši říci, že dvojka na úspěch jedničky nenavázala. Herecké obsazení je sice opět špičkové, nicméně žádná z postav si mě nedokázala ničím získat, jakým způsobem se vyvine děj, mě vůbec nezajímalo, a tak jsem si ani detektivní část zápletky nijak neužíval. Inu, vlastně jsem film jen tak „z povinnosti“ odkoukal a rychle na něj zapomněl. Po perfektním prvním dílu zásadní zklamání! 62% ()

strikeman

Přestože jsem si při sledování Glass Onion uvědomoval všechny zde zmíněné vady na kráse, tak já jsem se prostě bavil, a to je u snímku trvajícím téměř 2,5 hodiny co říct... 72% ()

Razzor_82

"Můj mozek je jako závodní auto, které nemá s kým závodit." První hodina je totálně na chovňo. Dále je to jen tuctová detektivka bez nápadu ze které čouhá pro mě protivný snobismus. Oproti prvnímu dílu tady kulhá propracovanost, vtip i napětí. Benoit Blanc ztrácí glanc. Čekal jsem nějaký zvrat ve vyšetřování a zapojení svého mozku do odhalení. Závěr je dost čitelný. 6/10 ()

geek.ondra

Stejně hravé a vychytralé jako minule. Skvěle napsaná a s chutí zahraná detektivka která je sice k divákovi občas lhostejnější než by se slušelo ale i tak se objektivně dá s klidem říct že je to stejná pecka jako minule a že na další film z téhle série se vyplatí počkat. 8/10 ()

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů