Starožitník Kohout není zlý člověk. Má však ideál: Být doma neomezeným pánem. Nevidí proto přání své ženy, ani to, že dcera Helena si našla ženicha, že druhá dcera se zamilovala, a že syn je vášnivý plavec. Chtěl by řídit jejich život podle svých staromódních představ. Zdenčin nápadník inženýr Bečvář však léčkou pronikne do Kohoutovy přízně (prý chce o jeho výchovných metodách napsat knihu). Starožitník mu dokonce sám nabídne Zdenčinu ruku. Do děje navíc vstupuje Kohoutův bratr, lesník, který přijíždí do Prahy na návštěvu. Shodou okolností si oba bratři vymění role a tak rodina považuje otce za milého strýčka a stěžuje si mu na jeho chování. (oficiálny text distribútora)

Holly_Molly odpad!

To, jakym způsobem je propagovaný to co se v tom filmu děje, je nechutný. Marvan tady hraje fakt příšernýho despotu, uzurpujícího svojí rodinu a celý okolí včetně rodiny samotný, mu i přesto jde na ruku a na konci nepřijde ani žádná katarze, zvrat, či přerod zlouna v klaďase. Být to jinej film a žánr, tak by mu dcerušky s ženuškou to kafe už dávno otrávili ;-) ()

RozaF

Marvan byl pro tyto role prostě stvořený. Dobrý, ale nerudný člověk, který si nakonec dokáže přiznat, že i on mohl udělat chybu. V tomto filmu to zjistil dost drsně a mě to neskutečně bavilo. ()

tencosehrabe

Tohle je srdcovka a autorativního otce je třeba respektovat. V těch letech byl muž pán domu a pan Marvan se toho ujal beze zbytku. Jako parní stroj opravdu fungoval a je radost se na ten film podívat👍 ()