Pes baskervillský

(TV film)
  • Česko Pes baskervillský (viac)

Nad blaty se opět nese hrozivé vytí, věštící smrt dalšího z rodu Baskervillů. Tajemství odvěké kletby chce však tentokrát odhalit samotný Sherlock Holmes... (oficiálny text distribútora)

swiss

Až nezvykle výpravný TV film. Frewer hraje Holmese jinak než Brett, ale není horší. Film nenudí a je natočený velmi dobře. ()

Nut

Já se snad nikdy nedožiju úctihodného zpracování mé oblíbené detektivky! Tato verze má opět více záporů než kladů. Předně herecké výkony jsou dosti ubohé, představitel Holmese mi hodně nesedl a přehrával jak ochotník. Další mínus je vcelku nudný děj, v první části se scénář drží víceméně věrně předlohy, ke konci to trochu vázne a člověk nachází jednu nelogičnost za druhou. Z hlediska detektivního příběhu toto zpracování postrádalo jakékoli drama či napětí. Záběry kamery byly hezké, ovšem vlčák v roli baskervillského psa mi přeci přišel příliš málo, mohl být alespoň potřený fosforem tak, jak to má být. Přemýšlela jsem, kde asi tak toto psisko přišlo k těm rudým očím??? A to je jen jedna z mnoha nesrovnalostí. Hlavní padouch měl být navíc trochu prohnaný, ovšem osudná chyba, kterou udělá, je hodná pětiletého děcka. Opět tedy pro mě zůstává na prvním místě zpracování s Jeremy Brettem, jaké překvapení. ()

Merenre

Hallmark má na svém kontě několik pár opravdu famózních klenotů, ale nemůže být každý den posvícení. Pes baskervillský je zpackaná šou a kromě pěkných exteriérů nic moc nepřináší. Holmes je "vytvořen" jako největší kus kokota, jakého jsem za poslední dobu ve filmu spatřil (opravdu hodně napřes držku) , naštěstí se na scéně moc neobjeví, a ani ostatní postavy nejsou zrovna citlivě vybrány (watson ujde). Není to nejhorší, ale mohlo to být lepší. ()

MorraEddie

Na to,že se jednalo o film z tv produkce to nebylo vůbec zlé. Herci hráli víc než dobře a samotný příběh jsem ještě zfilmovaný neviděl,takže nebudu porovnávat ()

Chlo0opek

I přes niance takového rázu, jako třeba že Sherlock je zde vyobrazen jako rozpačitý člověk, který má Watsona spíš jako sluhu a ne sobě rovného, že pes vůbec nevypadá děsivě a oproti knize se příběh (zvláště ke konci) celkem odlišuje, se mi to líbilo. Přece jen příběh je silný sám o sobě..Lepší 3*. ()

dawexx

Psa Baskervillského jsem si po letech opět s chutí přečetl a týden nato dávali v televizi tuhle hallmarkovskou hrůzu...ano, skutečně nebudu hodnotit dobře. Sherlock Holmes v podání nějakého kanadského hňupa je slizký nesympatický křupan a Watson obstarožní nudný patron, který mizerně sekunduje (a proč je starší než Holmes, když v knížce tomu bylo naopak?). Film se místy drží knihy až křečovitě včetně doslovně vyslovených dialogů, jindy zase kupí nelogické odbočky v ději, tam, kde chce "být svébytným dílem" a "dovolí si" nedržet se Doylovy předlohy. Herecké výkony celého osazenstva jsou slabota a z výpravy jsem vyloženě zklamaný. Tajuplná děsivá blata a vřesoviště nahradili lesíčky s konvalinkami a atmosféra je v tahu. A režisérovi asi někdo zapomněl vysvětlit, že přechody mezi záběry lze točit i oku líbezněji. Zkrátka...všechno špatně. ()

Horácius

Udělat z Holmese absolutního šaška a "strašidelně" namaskovat vlčáka bych zvládl taky, takže více než bída. Kam se hrabe na verzi z roku 1983. Opravdový sympaťák byl tady pouze Henry Baskerville. ()

Filatov

Atmosféra z blat úplně dýchá a nejen z blat. Ona tajemná atmosféra se prolíná celým filmem a vůbec všemi exteriéry od domu Baskervillů až na záběry krajiny ucítíte na vlastní kůži to tajemno, co se vlastně na blatech skrývá. Hudba je patřičně znepokojivá a řekl bych až hororová a hodně dobře funguje. Film umí velmi dobře navodit atmosféru a rozhodně si ho užijete. Ztvárnění psa je docela vydařené. ()

Lilith-ell

Miluju všechno kolem Sherlocka Holmese! Ten humor, inteligenci, napětí a silné přátelství mezi Johnem a Sherlockem. Tady se moje očekávání naplnilo tak na padesát procent. Moc se mi líbila temná atmosféra, všudypřítomná mlha a konečně normálně vyobrazený pes. Největší sympaťák je rozhodně Henry Baskerville. To samé se však nedá říct o postavě Sherlocka, která mi vůbec nesedla. Nejlepším Sherlockem všech dob pro mě navždy zůstane Benedict Cumberbatch.. ()