Reklama

Reklama

Svet, ktorý na nás čaká

(festivalový názov)
  • Česko Svět na kraji světa (viac)
Trailer

Milostný příběh z dílny režisérky Mony Fastvoldové a scenáristů Jima Sheparda a Rona Hansena se odehrává na severovýchodě Ameriky v 19. století a sleduje čtveřici postav, která bojuje nejen s přírodními živly, ale také s trýznivou izolací. Farmářova žena Abigail (Katherine Waterstonová) a její nová sousedka Tallie (Vanessa Kirbyová) se navzájem nesmírně přitahují. Truchlící Abigail se stará o svého samotářského manžela Dyera (Casey Affleck), zatímco svobodomyslná Tallie je sužována majetnickým chováním žárlivého muže Finneyho (Christopher Abbott). Důvěrné pouto, které se mezi oběma ženami vytvoří, vyplňuje prázdnotu v jejich osamělých životech. Dokáží intenzivní mezilidské vztahy překonat izolaci? (Cinemax)

(viac)

Videá (2)

Trailer

Recenzie (16)

M.i.k.e 

všetky recenzie užívateľa

mám rád Vanessu Kirby i Katherine Waterstone a The World To Come se nedá upřít neútěšná atmosféra amerického "venkova" někdy v 19.století,ale to je tak všechno.Obecně mi nevadí pomalé filmy,ale tohle byla extrémní nuda,kterou by nezachránilo i kdyby ta lesbická scéna mezi herečkami zabrala polovinu filmu a ne jen asi 20 vteřin...40% ()

Arsenal83 

všetky recenzie užívateľa

V prvom rade som nepochopil, prečo ženy na americkom vidieku 19. storočia hrajú dve šeredné Angličanky. To už ani do uší nejde, prízvuk nepustí nech už sa akokoľvek snažia. Inak je film silnou uspávankou, z ktorej sem divákov miestami vytrhne len kvikot prasiat. No nie je sa prečo čudovať, veď film je z produkcie Caseyho Afflecka a ten celý život pôsobí ako mumák, čo predviedli aj v tomto snímku. Nosná línia je jasná – z tej preukrutnej nudy sa nám hlboko veriace ženské začnú lesbiť. Kým to však nastane, užijete si fantastické filmové chvíle ako dojenie kráv či zmrznuté sliepky. Všetko sprevádza otrasná, pre uši veľmi nepríjemná hudba, najmä v časoch prírodných a ľudských katastrof. ()

Reklama

Aljak 

všetky recenzie užívateľa

Tak toto bolo fakt "na konci sveta". Ani sa nečudujem, že tým ženám bolo tak clivo, obzvlášť, keď mali takých manželov. Asi každému bolo jasné, kam to celé speje, a presne tam sme sa aj ocitli. Ženy končia vo vzájomnom náručí a objavujú svoje tajné túžby. A to je vlastne všetko - toto je celková pointa filmu. Po dejovej stránke to bolo teda triviálne, dialógy tiež nič moc, takže celý film zachraňovala atmosféra a pozoruhodné scenérie s kulisami a kostýmami. Aspoň za to 2*. ()

blackrain 

všetky recenzie užívateľa

Ta neutěšená atmosféra amerického zapadákova byla až pohlcující. Sledovala jsem film, kdy zrovna venku taky nebylo moc přívětivě. Název je opravdu velmi výstižný. Někdy nám prozradí mnohem více než jakákoliv anotace. Mé neblahé tušení se potvrdilo. Pořád jsem si ale říkala, že ta příroda a krajina není tak úplně americká, že je to natočené někde v Evropě. Chtěla bych si přečíst knižní předlohu. Tedy v českém jazyce samozřejmě. ()

dr.horrible 

všetky recenzie užívateľa

Zvláštny film. Zo začiatku to vyzerá, že chce čo najrýchlejšie prejsť k lesbickej scéne, tá ale neprichádza. Fyzickej stránke je venované minimum priestoru, viac sa film venuje akejsi potrebe byť spolu, prekonať ťažké časy. Scenár zaujímajú úplne iné veci, ako by človek v queer-ovke (resp. romanci) očakával. Ide si pomaly a potichu, prežíva. Rovnako záverečné emócie fungujú utlmene, viac pre postavy, ako divákovi. Drámu prechádza mimo reči. Reč používa knižnú. Tým neustálym šepotom mi pripomínal Malicka. Film je to ozaj nedivácky, na rozdiel od posledných, dobových - omnoho ambicióznejších, zakázaných lesbických lások, nad ním ale ide aj premýšlať, nie len sa kochať. Každopádne, odpad tomu može dať iba idiot. ()

Galéria (3)

Zaujímavosti (2)

  • Film se natáčel v Rumunsku. (bumprd)

Reklama

Reklama