Al Pacino - hvězda proti své vůli

(TV film)
  • Nemecko Al Pacino – Star wider Willen (viac)
Nemecko / Francúzsko, 2020, 58 min

Al Pacino (a.z.), Steven Bauer

Příběh divadelního herce, který se proslavil v Hollywoodu... Kde se objeví, tam způsobí rozruch. Al Pacino je i dnes, kdy překročil osmdesátku, stálicí první velikosti. On sám si však své filmové kariéry příliš nepovažuje. Přitom jen vyjmenovat jeho slavné filmové role by vydalo na velký článek. V každé z nich je nezapomenutelný, ať už jde o Kmotra, Strašáka, Serpica, Zjizvenou tvář či Vůni ženy. Za posledně jmenovaný snímek získal Al Pacino Oscara. Zajímavostí je, že v době poměrně tuhého komunismu, v roce 1980, dostal také hlavní cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech za svůj strhující výkon ve filmu …a spravedlnost pro všechny. Al Pacino se ovšem mnohem raději prezentuje jako divadelní herec a režisér, což je znát i ze svérázného dokumentu Al Pacino – Richard III., který měli možnost vidět i diváci České televize. (Česká televize)

andrii

Lapač vůní, tůní, v lůně postav, jimž vévodí, s puncem napětí. Být v jeho přítomnosti,  je jako pít horké "kapučíno," s hustě našlehanou pěnou, hutným lógrem emocí. ()

subic

Al Pičíno je u mě někde těsně za hranou top10 oblíbených herců. Samozřejmě jsem se s ním setkal až v devadesátkách a to ve filmech, ve kterých tehdy zrovna hrál, třeba Ďáblův advokát, v devadesátkách jsem pak až viděl kmotra, tak jako všichni. Až po miléniu jsem pak viděl můj oblíbený film Zjizvená tvář. Ale co dělal vlastně na začátku kariéry v těch sedmdesátkách a osmdesátkách, to jsem v podstatě nevěděl a o tom ten dokument taky mimo jiné je. ()

BOURQUE

Al Pacino bol, je a bude legendou. Približne hodinový dokument však nestačí na to, aby sa jeho filmy, charaktery postáv a hlavne jeho život (herecký a neherecký) boli rozobrané tak, ako si to zaslúžia. Dokument od Lukasa Hoffmana, ktorý vznikol po úspechu The Irishman, si viem predstaviť ako „ľahký úvod“ do témy. To, že dokáže v divákovi vzbudiť nostalgické myšlienky a túžbu po tom, aby si znova spustil jeden z klasických filmov od „pána herca“,  je už bonus. Osobné hodnotenie: 76% (***)  ()

marhoul

Al hrál jako drak už v Panice v Needle Parku, tedy v době, kdy byl na stránkách Kmotra ještě mokrý inkoust. Povídání o tom, kterak herecky zrál, mi tedy pod nos moc nešlo. Do toho jedna paní povídala. Dokumenty o hercích jsem viděla i mnohem lepší. ()