Zadlužený majitel zámku Dubanský vidí jediné východisko z dluhů ve sňatku dcery Jany se synem svého přítele z mládí Bernarda, nyní milionáře. Aniž se mladí lidé znají, je jim oběma domluvené manželství proti mysli. Dubanský sám se ožení s podvodnicí, která se vydává za bohatou Američanku, a odjede s ní na svatební cestu do Tater. Mezitím podnikavý personál pronajme zámek pod názvem Bílá vrána lázeňským hostům. Jana Dubanská zde pracuje jako pokojská a nechá se najmout jako společnice milionáře, který tají svou totožnost. Filomen Dubanský musí nakonec prodat zámek neznámému kupci. Zjistí také, že jeho manželka je podvodnice a tak je rád, když je odvedena do vězení... (ČSFD)

Autogram

Jedna z tých prvorepublikových komédií, ktoré stoja za pozretie. Okrem výborného tempa sú tu špičkoví herci svojej doby, naivný príbeh viacnásobnej lásky podľa očakávania a pesničky. Práve bez tých pesničiek by som sa aj zaobišiel, našťastie nepredlžujú film príliš, a sú dostatočne falošne zaspievané, aby sa brali skôr ako vtipný prvok. –––– Nehodlám se ženit, a když, tak jenom z lásky! –––– Přeci se dvě milující srdce nerozejdou kvůli nějaké hlouposti. ()

vitekpe

Prumerna komedie, kterou bude problem si zapamatovat po delsi dobu, nebot neobsahuje zadne vyjimecne misto, gag nebo situaci... Samozrejme potesila skvela pani Slemrova. Eva Gerova evidentne inspirovana Verkou F. :) ()

xaver

Opět, jako ve filmu Pán a sluha, bezchybná dvojka Jindřich Plachta a František Kryštof Veselý, výborně doplňovaná mladičkou Evou Gérovou, vycházející hvězdou, která však záhy pohasla, což byla škoda. Snímek celkově není žádné velké umělecké dílo, ale je to prima komedie, která pobaví, a to je často přijatelnější, než velké umělecké dílo, které nudí. Proto bez váhání dávám 5 hvězdiček. Doporučuji ke zhlédnutí všem bručounům a škarohlídům, kteří potřebujou zlepšit náladu. ()

klúčik

Na dnešnú dobu naivné ... No v dobe vzniku celkom dobrá komédia v dobrými hercami. Pekná prehliadka hercov tej doby... Filmu dávam 65%. ()

Vesecký

V tomhle filmu mi nesedla ani role Adiny Mandlové, ale zvláště Jindřich Plachta nebyl až do 2/3 filmu svůj. Ony mu šly spíše na tělo role obyčejných lidiček než role zámeckých pánů. Herectví Krištofa-Veselého jsem nikdy moc neobdivoval, jkako zpěvák byl mnohem lepší. Ze základních informací o filmu je patrné, že byl slepencem dvou divadelních her - a tady to vyšlo ještě mnohem hůř než u Funebráka. ()

Bozvav

Milá a přívětivá filmová operetka s naivní zápletkou, hvězdným obsazením a dokonalými hereckými výkony. Za mn spokojených 80%. ()

Véronique

Dříve jsem ten film měla radši... Teď, když jsem ho viděla po delší době, mě už trochu nudil... I přesto jsem se zde opět setkala s mými oblíbenými herci: Adina Mandlová, Eva Gérová či Růžena Šlemrová. Zápletka, kdy si boháči sáhnou na dno a začno pracovat, není nijak novátorská, nicméně nenudí. Zajímavou mileneckou dvojici zde vytvořila Adina Mandlová a Stanislav Strnad. Závěr je trochu přeslazený a nepochopitelný, délka filmu je také na škodu. I tak považuji tento film za to lepší, co vzniklo v této filmové éře. ()

chrispe

Říkám si, že kdyby vynechali Evu Gérovou a dali tam Ferbasovou, tak bych šla i na čtyři hvězdičky. Ale možná taky ne. Celou dobu jsem si říkala, že je tam na mě moc přepísničkováno a teď koukám, že je to tu zařazeno pod muzikál (v tom případě mi tam těch písniček přišlo málo). Bylo to milé, ale zároveň si myslím, že až ten film někdy v budoucnu zahlédnu v programu, tak se na něj už nepodívám. Leda by byla nějaká nouze. :-) ()

vox_populi

na rozdiel od komédie Pán a sluha v tomto muzikále nehrá prím Jindřich Plachta, ale exceluje tu František Krištof Veselý, ktorý podal jeden zo svojich najlepších výkonov a svoje herecké majstrovstvo dokresľuje i vydarenými speváckymi vložkami ...no ani tento skvelý slovenský herec, ani Jindřich Plachta, ktorý mu viac menej zdatne sekunduje, nedokážu Bielu vranu vytiahnuť z priemeru...dej je dosť ťažkopádny a väčšina hercov neprirodzene a kŕčovito prehráva...neplatí to ale o roztomilej nymfomanke Růžene Šlemrovej :-) ()

Pitryx

Veselá taškařice, to bude asi ten nej výraz pro toto dílko, které potěší a zajisté pobaví. Netřeba si všímati některých hodně přehraných scén, ani občasných nesrovnalostí. Herci se snažili, ale příliš naivní scénář nevytrhli. Já se bavil a nudil se jen u zpěvu. ()

PetrJulian

Nebýt "hudebních čísel", které byly příšerné a jedno z nich dokonce trapné, mohla to být jedna z nejzdařilejších českých komedií vůbec. Obsahuje totiž docela vtipné hlášky, příběh samotný je též dobrý. Na tehdejší dobu rozhodně nadprůměr. "Postavte se u vchodu a zdravte přicházející hosty." - "A když žádní nebudou přicházet?" - "Tak je nezdravte." ()

`barocco

Presne toto ocakavam od tych naivnych veselohier triadsiatych rokov, zapletka postavena na zamene osob, vtipne repliky a potrhle vykony hlavnych predstavitelov kde skutocne excelovali Eva Gerová, František Krištof - Veselý ci Adina Mandlova ktora sa ujala komickej ulohy viac nez dobre. Vsetkemu tomu kraluje Jidrich Plachta. Optimizmom nadupana veselohra potesi kazdaho fandu stareho filmu. Isto ze by sa dalo kdeco vycitat, ale naco. Ja bavil som sa neskutocne. František Krištof - Veselý a Eva Gerova boli uzasni.... ()

miraporthos

Asi jsem hodně ovlivněný tím, že jsem film po letech znovu viděl, když jsem neměl zrovna dobrou náladu. Ale tohle optimistické dílko s docela povedenými písněmi, velmi jemným slovním humorem a hlavně až s překotným dějovým spádem mi rozsvítil duši. Takže plný počet hvězdiček! ()

CarlaBrunn

Po dlhsej odmlke opat hodim nejaky koment, tentokrat na dalsi skvost z predvojnoveho obdobia ceskoslovenskej kinematografie. Ano, opat same superlativy, nemozem si pomoct, ze svojim hereckym prejavom je neodolatelna a putava prave Svetla Svozilova. O existencii dalsej herecky s rak. uhorskymi korenmi, som sa dozvedela len prostrednictvom tohto filmu, ktory opat pobavil, potesil a pohruzil do deja mna -- kvalitne narocneho divaka. V porovnani s inymi hereckami tej doby (Lida Baarova, Růžena Šlemrová, Aša Vašátková) ma vyssie spomenuta osoba prirodzeny herecky talent bez stop naucenych hereckych formul. Podobne je na tom (aj ked ku podivu v tejto komedii neucinkovala) Natassa Gollova. Maju spolocnu charizmu, humor, prejav a to, ze na prvy pohlad dokazu zaujat svojim nevyumelkovanym prevedenim roznych situacii. Moja dalsia srdcovka je na svete :) ()