Mladý čarodejník poverí Toma dôležitou úlohou: má strážiť na pohľad bezcenný, no vraj čarovný prsteň... Keď sa Jerrymu nešťastnou náhodou podarí naraziť si prsteň na hlavu a nevie ho nijako dostať dole, pustí sa na zúfalý útek pred Tomom, ktorý ho pochopiteľne zúrivo prenasleduje. Na svojej „naháňačko-ceste“ sa stretávajú so starými známymi, napríklad so sivým myšiakom v plienočke Nibblesom či s Jerryho neuveriteľne silným bratrancom v obligátnom dlhočiznom tričku s čiernymi a žltými pruhmi. Tom a Jerry sa samozrejme neustále pokúšajú sňať prsteň z Jerryho hlavy - no neúspešne... Otázne ale je, či sa im to vôbec niekedy podarí! (TV Markíza)

MMR

Tak jsem si zkrátil cestu autobusem a pustil jsem si Toma a Jerryho. Musím říct, že cesta rychle utekla. Příjemný příběh, honičky perfektní, mě se to líbilo a dávám pět hvězdiček. ()

Sdoom

Potěšila původní animace, ale to je asi tak vše. Nechápu, proč se do takovýchto věcí tvůrci pouštějí. Když někdo nacpe do hodinového filmu "tolik" vtipů, jako se to dřív dařilo Hannovi s Barberou do několikaminutového kraťasu, tak je to opravdu smutné. Ještě navíc, když ty vtipy ani moc originality nepobraly. ()

honajz odpad!

Po pravdě – zůstaňte u oněch starých, 10minutových grotesek. Tento film je důkazem, jak by nápad na podobný krátký skeč vypadal, kdyby se natočil v celovečerní stopáži. Čeká vás nudná a nevtipná historka, jak Tom hlídal kouzelný prsten, Jerry si jej nasadil a nemohl si jej sundat z hlavy. DVD: Nabídka bonusů je poměrně pestrá, i když bez české podpory – najdeme zde dokument Making Of, jeden klasický 10minutový příběh navíc (Flying Sorcerer – porovnejte s hlavním filmem), trailer a dokument Get the Picture (praktický návod, jak nakreslit Toma a Jerryho). Film 0/4, Bonusy 3/4, Zvuk 3/4, Obraz 3/4 ()

ostravak30

Nevím, proč jsou v souvisejících uvedeny jen filmy, ale Tom a Jerry je především seriál a ten byl nejlepší. Těch seriálů bylo víc. Všechny filmy jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat, ale tady jsem pár drobných humorných hlášek našel. "Ty hračky by měly mít airbagy." A pak následují honičky a objeví se i známí psi z původních seriálů. A tak se dá říct, že ten prsten a čaroděj tam skoro ani nemuseli být... ()