Letuška

• USA The Flight Attendant (viac)
Dráma / Mysteriózny / Thriller / Komédia
USA, (2020–2022), 11 h 58 min (Minutáž: 42–48 min)

Tvorcovia:

Steve Yockey

Predloha:

Christopher A. Bohjalian (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Kaley Cuoco, Merle Dandridge, Nolan Gerard Funk, Michiel Huisman, T.R. Knight, Zosia Mamet, Rosie Perez, Colin Woodell, David Iacono, Michelle Gomez (viac)

Temně komediální thriller, inspirovaný celosvětově úspěšným románem Chrise Bohjaliana, pojednává o tom, jak se může celý život změnit během jediné noci. Letuška Cassandra Bowden (Kaley Cuoco) se probudí ve svém hotelovém pokoji v Dubaji, s příšernou kocovinou z předchozí noci a mrtvolou ležící vedle ní na posteli. Protože se bojí zavolat policii, pokračuje ve svých ranních aktivitách, jako by se nic nestalo, a přidá se k ostatním letuškám a pilotům cestujícím na letiště. V New Yorku je vyhledána agenty FBI, kteří se vyptávají na její nedávné mezipřistání v Dubaji. Zoufalá žena, která stále nedokáže poskládat střípky z oné osudné noci dohromady, začne přemítat o tom, jestli by mohla být vrah. (HBO Europe)

MoonySmile

Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem přál hlavní postavě seriálu nebo filmu, aby konečně umřela. Ukřičená Kaley Cuoco celou dobu předvádí jen další variaci na Penny z BBT jen v jiném městě a s jiným komparzem. Byla to jedna velká alkoholická amorální drncavá jízda, neustále prokládaná pokusy o věrohodné zahrání trauma z dětství a deliria tremens, ve kterém se každé trdlo z ulice dokáže nabourat do serverů zabijácké organizace. Série se jako opilá letuška potácí od černé komedie k thrilleru, o průhledné oslí můstky a trapné náhody zde není nouze. ()

stret

No, po case som to dopozeral, trvalo mi zvyknut si na to, ze ta alkoholicka troska tam je spravne. Ku koncu to uz tak nevadi ani sa netlaci na tuto pilu, a tiez je hlavnej postave lepsie rozumiet. Podivne skor v pozitivnom vyzname, nepravdepodobne (zensky rukopis scenara), s dobrymi hereckymi vykonmi. ()

anicca

Zábavná vecička, veľmi dobre natočená, pripomína mi to 60,70-te roky...obrazovka je častokrát rozdelená na viacero obrazov a to vytvára veľmi netypický dojem. Som v napätí a teším sa na ďalšie časti! ()

Beat83

Celkem koukatelný seriál. Není to sice ani tak dobré jako Mělas to vědět, ale drive to má. Po prvních třech dílech jsem myslela, že to vzdám, ale vydržela jsem a závěr byl překvapivý, vtipný. Hlavní postava mi byla že začátku dost nesympatická, taková uřvaná americká, ožralá, naivní kráva. Příběh byl místy překombinovaný a natahovaný, hlavní postava měla kolem sebe hodně guláše a její rozhovory se zavražděným mě rušily a nudily. Nejlepší ze seriálu je však úvodní retro znělka, ta mě bavila nejvíc :D ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: Penny, Penny, Penny... Penny je zde uřvaná a věčně ožralá naivní letuška, jenž se probudí vedle brutálně zavražděného pracháče, kterého sbalila noc předtím. Poté ji začne pronásledovat padesátiletá vražedkyně Michelle Gomez, které by asi leckdo vložil ptáka do úst. :-) Dějově mi ten seriál přišel trochu zmatený, ale  zpracování ok. Obrazovka je častokrát rozdělena na několik obrazů a člověk zavzpomíná na Jacka Bauera. Retro znělka pak vytváří velmi netypický dojem. Jinak to má šťávu, dobré tempo a netváří se to nijak zvlášť vážně, takže i humor. - 80%. ()

awerto

Ajajajaj, z Penny nezůstalo vůbec nic. Cuoco je mizerná herečka, nejvíc je to patrné v S01E06 v 24:35 min. Kdy ma byt nejsilnejsi scena cele epizody a Cuoco ztracejici nejku a obvinena z alkoholismu zacne jakoby hrat jeste vice opilou. Me sny o Penny /Cuoco/ jako dobre herecce se zmizely jako para nad hrncem. ()

vince_c

40 minutový formát první půlce vyložene nesvědčí a místy to je přiliš uloudané. Úplně na začátku jsem se bál, že to bude od Kaley Cuoco jen Penny 2.0, ale naštěstí se tomu tak nestalo. Cuoco se role Cassie ujmula solidně. Druhá půlka 1. série už dostane trochu spád a formát začne odpovídat obsahu. Velké plus za způsob zobrazení abstinenční psychózy. Plus za character arc Cassie, mírné mínus za sidestory druhé letušky s Korejcema. S odřenýma ušima tomu dám 3* i přes tu otřesnou a zdlouhavou intro animaci. edit: Musím změnit na 2*, 2. série už je bída. ()

ticklepickle odpad!

Prvý diel ešte celkom ušiel a navnadil, ale potom išla kvalita rapídne dolu. Je to taká Penny 2.0, veľmi sa Kaley Cuoco neodrazila od postavy ktorú stvárnila v BBT. Neustále flashbacky a odbiehanie do akéhosi podvedomia ma vôbec nebavili. Celkovo je to absolútne stupídny seriál. Ako bez urážky, naozaj stupídny a hlúpy, každá postava jedná úplne neracionálne, vrahyňa tam ide po ulici plnej ľudí s nožíkom v ruke akoby nič a akože ide zabiť Penny, to bol úplný vrchol. Aspoň teda čo som videl, lebo po nejakom treťom, štvrtom diely som to trápenie ukončil, to sa už ozaj nedalo. Je to samozrejme prehajpované lebo Penny, ja som rovnako jej fanúšik ako fanatik BBT, ale čakal som od nej viac, toto ukázalo že asi nie je bohvieaká herečka, respektíve má isté bariéry z ktorých sa nevie vymaniť. Ale aj keby výkony hercov boli dokonalé, tak jednoducho tá absurdnosť tohto seriálu sa nedá prehliadnuť. Je to ozaj hlúpy seriál, toľko nezmyslov a nelogickosti v správaní postáv som ešte asi nikde nikdy nevidel. ()

matko2351

Z alkoholicky Penny sa stala alkoholicka Cassandra. Pre mna mile prekvapenie. vtipne, napinave, dramaticke, emotivne. Kazda cast ma nieco do seba, kazda cast konci zaujimavo a laka na dalsiu. Kaley sa snad podari odrazit od teorii velkeho tresku a toto je podla mna zaciatok. ()

BigJohn02

Kaley Cuoco po úspěchu BBT usoudila, že je úžasná herečka a zaslouží si vlastní seriál, a tak si ho sama produkovala. Upřímně, není to až tak hrozné, furt se něco děje, ale ty rozhovory s mrtvolou a ve druhé sérii s několika verzemi sebe sama jsou rušivé až otravné, stejně tak flashbacky. Hlavní postava je nesympatická, hysterická alkoholička, která vždy udělá přesný opak toho, co se po ní chce a po několika dílech leze jen na nervy. Na jedno zkouknutí to ovšem je. Seriál Letuška nicméně dodatečně vysvětlil, proč Penny v BBT stále obchází castingy a poté se pokorně vrací do CF jako servírka - jako herečka prostě není nic extra. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)