Mutanti sú ľudia s nadprirodzenými schopnosťami, ktorých odlišnosť sa prejavuje až v puberte a spôsobuje ju evolučný skok ľudského druhu. Cynický dospelý Magneto, ktorý ovláda kovové veci pomocou magnetického poľa očakáva vojnu medzi príslušníkmi svojho druhu a obyčajnými ľuďmi. Jeho bývalý priateľ Charles Xavier (Patrick Stewart) presadzuje zase mierové spolužitie. Magneto (Ian McKellen) chce pomocou špeciálneho žiarenia zmeniť na mutantov mocných tohto sveta, ktorí sa zídu na zasadnutí OSN. On i Xavier majú suitu bojujúcich mutantov, ktorí medzi sebou bojujú. Cieľom Xaviera a jeho pomocníkov (X-Men) je zabrániť katastrofe a zachrániť mladú mutantku Rouge (Anna Paquinová), ktorá má proti svojej vôli poslúžiť Magnetovým cieľom... (TV JOJ)

MartinNDL

Komiksová adaptace, nic víc. Ale v rámci žánru splňuje takřka vše. Krásná audiovizuální stránka, zábavné, napínavé. Dobří herci atd. Není to zbytečně natahované, má to tempo. ()

Nuala

První jsem nečekala, že by mě tento film mohl zaujmout, ale to se po pár minutách změnilo. Hodně povedené, jak po stránce efektů, příběhu, tak obsazení. ()

Joe321

Po dlouhé době jsem se znova podíval. Poprvé mě to extra nenadchlo. Podruhé je pocit lepší. Jediní zajímaví X-Meni jsou ultra badass -They no longer matter. McKellen, správnák Stewart a hlásič -You're a dick. Jackman (+ Marsden jako cíl jeho poznámek). Zbytek je jen tak do počtu, neumí hrát a spíš to kazí. Jenže právě rozprávky těchto tří postav opravdu stojí za to. Příběh je jeden z kategorie divných jednodušších, ale šlape to a baví. -"What do they call you? "Wheels"?" ()

lekr

Hodně slušný komiksový film, od kterého jsem teda čekal mnohem více akce ale skvělé triky a navíc absolutně úžasný Wolverin se svými klasickými hláškami v podání výborného Hugh Jackmana!! Mohlo teda být více akce ale jinak jsem opravdu spokojen!!! ()

SallyZen

Dokonale provedené efekty a příběh téže moc zajímavý. PO shlédnutí dvojky, ale o hvězdu snižuju. Celkově mě to pobavilo o něco méně! 85% ()

Havaj8

Tak sem se rozhodl dohnat tu komiksovou mezeru a vzhledem k tomu, že sem k tomu těch 12 let měl určitej odpor, tak mě to hodně kladně zaskočilo. Není to jen tak obyčejná hrstka super hrdinů, ale opravdu si tam s každým s z nich pohráli a vznikl z toho skvěle dějově propracovanej film. Vzhledem k tomu, kolik těch dílů je, tak očekávám ještě víc přiblížení. Hugh je jak ho dneska známe bravurní herec a někde tady odstartoval se svým Wolverinem jeho zběsilou jízdu a zaslouženě. Co mě opravdu rozesmálo a byla to moje chyba, že sem to viděl v češtině, byly jména ve stylu Rosomák, Tulačka nebo Šavlozubý, myslím, že v originále by to vyznělo líp, ale co už... ()

zbyshek

Dlouho jsem váhal, zda vstoupím do světa této komiksové adaptace, jelikož jsem si nebyl jistý tím, zda se podaří. Ale Hugh Jackman mě hodně rychle vyvedl z omylu a já už jen hltat záběr za záběrem, teď můžu jen smeknout skvěle odvedené práci. Bryan Singer ukázal své kvality a spolu s výbornou kamerou jsem si to opravdu užil!!! 95%. ()

Martin741

Jo, jo - komixy fungovali desiatky rokov pred X menom a dokonca sa tocili aj filmy na motivy komixu /Donnerov Superman s istym Marlonom Brando/. No ale uznavane teda neboli, ludia si ich nevsimali, alebo si z nich delali prdel. Zlom nastal az X menom a Bryan Singer natocil tento komix ako metaforu na neznasanlive a casto intolerantne ludstvo. V zasade som fundom sfilmovania komixov : Hellboy, Batman .... no a v pripade X-men 1 dokonca aj tohto dielu. Pacila sa mi prva polka, ale druha polka uz nemala na prvu ani v trikoch, efektoch. Aspon ze nejaka akcia tu bola pritomna. 82 % ()

shyster

Film, u kterého se tolikrát podívám na hodinky, abych zjistil, zda by už neměl být konec, si nezaslouží lepší ohodnocení. P.S. Lidi, co se stalo, že to považujete za nejlepší komiksovou adaptaci!!!! ()

cariada

Na druhý pokus už je tohle mnohem lepší,ale dohání to efekty!! A celkem slušný herecký výkony. Zvláště když jsem si pár dní před tím kouknul na 5 díl, a tím pádem se vše pěkně doplnuje. ()

Petoss1

Perfektné spracovanie komiksovej legendy. Slušný herci ako Jackman, Stewart, McKellen, Berry .... ešte viac vyzdvyhujú toto X dielo. 86% ()

O´Neill

Začátek X-Mena. Poměrně slušně natočeno, s dobrými herci a relativně dobrým námětem. Zábavné to je, na plný počet tomu ale dost schází. Přesto pěkné čtyři hvězdy. ()

Attta

Wolverin je ve světě mutantů takový tahoun a postava která mě fakt baví, ale je pravda že i ostatní mají co nabídnout a film běží v pěkném tempu až do konce. Nemůžu říct že by to bylo to nejlepší co jsem z komixového světa na plátně viděl, ale rozhodně to stojí za zkouknutí. ()

bourec

Tohle patří k tomu lepšímu, ne- li k tomu nejlepšímu, co na poli komiks v holým údu vzniklo. Kvalitní, a přitom slušně civilní. 80%. ()

DruidKarel

981. hodnocený film: Akce není málo, herecké dialogy stojí za to a moudra od Patricka Stewarta mě pobavila a dalo se nad nima uvažovat. Kde je ale ta šťáva, která by měla z tohoto snímku přímo čpět? Hodně snad ovlivnilo moje hodnocení také to, že jsem od počátku čekal bombu, která dostojí skvělému hodnocení z ČSFD. 3* jsou určitě zklamáním, ale nemohu povýšit snímek na úroveň X-Men: Origins wolverine. 3* ()

Crawler-D

X-Menům v prvním případě ještě chyběla výrazně ucelená a uměřená stylizace, mnohdy to tedy vypadá levně, triky jsou ještě nedokonalé a postavy nosí divné účesy. Už ale Singer dokázal nastínit universum a vztahy mezi postavami, dupnout si na psychologii v rámci komiksové podívané, a tak to celé šlape až do mrazivého finále. A pak přišel druhý díl... ()

dubinak

X-Men patří spíše k těm pozoruhodnějším blockbusterům o superhrdinech. I když já osobně ještě mám co dohánět. Každopádně mě to zabavilo tématem a líbil se mi nápad se speciální školou, která dělá celý námět zábavnějším a poutavějším. Určitě mě to zaujmulo víc než nějaký Spiderman. Nic víc se k tomu asi nedá dodat. ()

C0r0ner

Skvělý start do X-mení ságy. Do doby filmu jsem o tomhle univerzu nevěděl vůbec nic, ale Bryan Singer mě přiměl si ho oblíbit. Mutagen je geniální a nevyčerpatelnou továrnou na superhrdiny, která má limity pouze v kreativitě tvůrců. Wolverine je samozřejmě legenda a Hugh Jackman je ve své roli perfektní. Bitky mutantů jsou vrcholem a pastvou pro oči. 90% ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

07.06.2023

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)