Mutanti sú ľudia s nadprirodzenými schopnosťami, ktorých odlišnosť sa prejavuje až v puberte a spôsobuje ju evolučný skok ľudského druhu. Cynický dospelý Magneto, ktorý ovláda kovové veci pomocou magnetického poľa očakáva vojnu medzi príslušníkmi svojho druhu a obyčajnými ľuďmi. Jeho bývalý priateľ Charles Xavier (Patrick Stewart) presadzuje zase mierové spolužitie. Magneto (Ian McKellen) chce pomocou špeciálneho žiarenia zmeniť na mutantov mocných tohto sveta, ktorí sa zídu na zasadnutí OSN. On i Xavier majú suitu bojujúcich mutantov, ktorí medzi sebou bojujú. Cieľom Xaviera a jeho pomocníkov (X-Men) je zabrániť katastrofe a zachrániť mladú mutantku Rouge (Anna Paquinová), ktorá má proti svojej vôli poslúžiť Magnetovým cieľom... (TV JOJ)

Inozuka

Jednoznačně jedna z nejlepších komiksových adaptací. Líbilo se mi gradování příběhu i Wolverinovo fuckerství, co ale na X Menech nejvíce oceňuji je to dobře zakomponované poselství o vyjímečnosti a individualitě versus stádovitosti a konformnost. Navíc ten spor mezi Magnetovým nihilismem a Xavierovým optimismem je krásná ukázka duálnosti lidské povahy. To vše dělá z X Menů něco víc než jen americkou popcornovou komiksovou slátaninu. Škoda, že pozdější díly už tak nefungují... ()

Demonic189

Konečne! Konečne som videl tých slávnych X-menov a ozaj to stálo za to. Výborné a zaujímavé postavy, napínavé, fajn efekty, cool, parádny herci, vôbec to nenudilo, blockbuster ako má byť! ()

Likan7

Xmeni jsou revolucí, která "zajistila", že jsme teď komiksovými filmy čím dál tím více přejezeni (pardon za ten výraz). Nastartovaly filmy, kterých dnes vidíme v kinech skoro až desítky ročně. A daly nám Hugh Jackmana s jeho životní rolí, solidní komornější akci, která mě kvůli té komornosti moc neoslovila (a to je můj největší problém). Xmeny prostě beru jako milník, který v dnešní době už málokoho osloví, ale ve své době hrál významnou roli. A ruku na srdce...nejoblíbenější komiksový hrdina možná je Iron Man, ale nejznámější je rozhodně Wolverine :-) ()

Dzvandzi

Celkem slušné nastartování známé ( pro mě tedy zatím moc ne) a populární x-menovské série. Na rok 2000 hodně dobré grafické zpracování, triky, hudba. Vizuálně bych filmu nic nevyčetl. Scénář mi přišel v některých místech malinko slabší, ale jinak jsem se u filmu bavil a jsem zvědav a těším se na další pokračování. ()

junxi91

Moje první zkušenost s fenoménem X-Menů. Psali o tom v Epoše, jedná se o jednu z největších filmových franšíz všech dob. Tak jsem se podíval na první film a nebylo to úplně špatné, a to nejsem fanoušek sci-fi. Hugh Jackman v roli Rosomáka vypadal chvílemi jako Clint Eastwood ve špagety westernech, hlavně ty jeho vousy a doutník při řízení karavanu. Jeho superschopností jsou vystřelovací bodáky a velice rychlá regenerace. V podstatě sledujeme jeho příběh mutanta, který se potká s další sobě rovnou - tentokrát s Tulačkou, která zase nemůže mít s nikým fyzický kontakt. Po incidentu se Šavlozubým tygrem se dostanou do školy pro mutanty, kterou vede profesor Xavier, který umí číst myšlenky - jeho schopností je telepatie. Ten chce mimo jiné zrovnoprávnění mutantů s lidmi. Proti nim stojí ústřední záporák Magneto v podání skvělého Iana McKellena, který umí díky svým schopnostem a speciálnímu zařízení udělat z libovolného člověka mutanta. Prostě spousta příšerek s neobvyklými schopnostmi. Dvě mutantní frakce, každá s úplně jinými cíli. Bouře a doktorka Jean Grey byly také celkem hezké ženské, o tom není pochyb. Počítačové efekty byly už na začátku milénia na solidní úrovni, se kterou bych se klidně spokojil. ()

Hellknight12

Skvelý začiatok dlhého príbehu. Príbeh o ľuďoch, ktorý o mutantoch vedia veľmi málo a tak sa ich boja. Mutanti, ktorý na druhej strane o ľuďoch vedia veľa o ľuďoch a jedny dúfajú v dobro ľudí a v to, že sa naučia mutantov priať bez strachu a tý druhý zase to už vzdaly. Na jednej strane mutantov stojí Charles Xavier, ktorý vedie školu a snaží sa učiť mutantov používať svoje schopnosti a na druhej strane stojí Magneto, ktorý ľudí nenávidí. Do toho stretu sa pripletie aj Logan Wolverine, ktorý si nepamätá vlastnú minulosť a snaží sa nájsť, sám seba. Máme tu skvelé herecké výkony, herci sú sympatický, skvelá hudba. Príbeh je tiež veľmi zaujímavý a dobre spracovaný. Ja osobne tomuto filmu nemám, čo vytknúť. Film môžem odporučiť, každému kto má rád sci-fi. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()

Nix

Ok, po znovu shlédnutí musím říct, že to je pořád fajn superhero film. Líbí se mi ty mutantí schopnosti a Hugh, který se prostě pro Wolverina narodil. Celkově mne spíš bavily herecké výkony více než příběh samotný. Ale jako týmovka je to fajn i vzhledem k tomu, že byla natočena už tolik zpátky. Rozhodně fajn úvod do světa mutantů. ()

TomJ

Odporucam animovany serial, ale aj toto spracovanie sa dalo. Vadil mi pocet Xmenov a este par drobnosti, ktore mi naozaj chybali. Wolverine alias Hugh Jackman bol asi najlepsi. ()

shifter

Tri a pol hviezdicky. Trufam si povedat, ze z nametu vytazili tvorcovia maximum co sa dalo (predovsetkym ked porovnam vysledok ich snazenia s vysledkom snazenia tvorcov Fantastic Four). ()

AlexDLarge

Vcelku povedeně natočený film podle legendárního komixu. Překvapí především způsobem, jakým je natočený. Namísto spršky digitálních efektů bez ladu a skladu, nám nabídne mrazivý příběh s dobře propracovanými charaktery. ()

Lokran

Vynikající komiksový film, myslím, že dokonce lepší než spider-man, konec je poněkud slabší, ale nic to nemění na velmi dobré zábavě s dobrými herci i triky. Dávám 80%. ()

KdG

Poprvé jsem u toho usnul zmožen alkoholem (film za to nemohl), teď jsem to viděl v tv až do konce a musím říct že se mi to líbilo. Postavy odpovídají komiksu, má to děj, je tam akce, všechno ve správném poměru nemám co vytknout. ()

Fildas

Je to dobře natočená komixová adaptace. Pro filmaře to byla poměrně sázka do prázdna, protože nevěděli jak budou fanoušci komixu a kresleného seriálu reagovat na jejich hrdiny v podobě herců Jackmana, Stewarta, McKellenho a dalších.U toho to filmu se očekávalo že to bude film nadupaný efekty s prostoduchým scénářem, ale naštěstí se tak nestalo. Ba naopak film mile překvapil, a začíná to vysvětlením existence mutantů, seznamováním se schopnostmi až po nahlédnutí na jejich životní problémy a jejich minulost viz Rosomák. Shrnuto: Kamera není chaotická, efekty jsou na velmi dobré úrovni, dějově poměrně silná podívaná. Jenom ta hudba se nějak nepovedla. Ale co já jsem X-men-fanda ()

mistvan

Původně jsem tomu dal dvě hvězdičky, jelikož už to bude 6 let, co jsem to viděl a tehdy jsem měl na některé věci jiný názor. Včera jsem na to mrknul v televizi a musím své hodnocení opravit. V rámci žánru je to velmi povedená adaptace komiksu, což se musí ocenit, protože převod komiksu do filmového podoby není snadná záležitost. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

07.06.2023

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)