Anjel Seth (Nicolas Cage) odvedie z nemocnice malé dievča, ktoré zomrelo napriek snahám lekárov zachrániť ju. Svojmu priateľovi Cassielovi (Andre Braugher) sa Seth zverí, že závidí ľuďom schopnosť prežívať radosť aj bolesť, vnímať chute či dotyky. Zároveň sa prizná, že by chcel byť viditeľný, aby mohol ľuďom viac pomáhať. Cassiel však jeho myšlienky nechápe... Seth neprestajne sleduje pôvabnú doktorku Maggie Riceovú (Meg Ryan), ktorú stále trápi nešťastná operácia jej ďalšieho pacienta. Jedného dňa však Maggie prekvapí Setha, keď ho zahliadne a dokonca aj osloví. Obľúbeným miestom anjelov je knižnica, kde môžu načúvať myšlienkam ľudí, a práve tu sa Maggie opätovne stretáva so Sethom. Dvojica spolu strávi príjemné chvíle, ktoré Maggie prinesú tak veľmi potrebný pokoj na ďalšiu operáciu. Pacient Nathaniel Messinger (Dennis Franz) však vycíti prítomnosť anjela a povie mu, že sa ešte nechystá zomrieť - ešte väčším prekvapením je však pre Setha zistenie, že Messinger tiež býval anjelom! Z lásky k svojej súčasnej manželke Terese (Joanna Merlin) sa ale rozhodol byť človekom. Maggie sa pokúša vyzvedieť, kto je jej nový tajomný priateľ, odmieta však uveriť Sethovmu priznaniu, že je nadpozemskou bytosťou. Večer ale cíti jeho prítomnosť a vďaka jeho objatiu sa jej podarí prekonať vrodenú nespavosť a zaspať. Messinger jej neskôr prezradí, že Seth je skutočne anjel, že sa do nej zaľúbil a že potrebuje jej lásku, aby sa dokázal vzdať večnosti... (TV Markíza)

Tomulka

Nádherný romantický film. Obsazení se velmi povedlo anděl v podání Nicolase Cage se řadí mezi jeho nejlépe zahrané postavy. Co se týče Meg Ryan tak nemám slov ta se prostě narodila pro podobné role. Příběh je moc hezký až na ten velmi smutný konec. Tak mi kanuly slzy, že jsem úplně vzlykal smutkem. Neměl jsem sílu se na film dívat znovu. Všem milovníkům krásných romantických filmu rozhodně doporučuji. ()

Mc.Flurry

Co dodat, dva skuteční herci se sesli v krasnym nezapomenutelnym romantickym filmu. Jejich chtic byl tak velkej ze nakonec ani jejich laska nezabranila tomu ne moc dobrymu osudu. Jedno je jisty tohle by malokerej chlap udelala pro zenskou:-D ()

Venus7

Málem jsem z toho dostala cukrovku. Příšerná slaďárna. Pro mě ze stejného soudku jako Seznamte se, Joe Black s Bradem Pittem, který mi připadal podobně přitroublý jako v tomhle Cage. ()

zero_zelo

kňouravá meg ryan a absolutně nevhodnej nicolas cage. smrtící kombinace... jasný, patetický až za hrob, konec by nerozbrečel jenom slepo-hluchýho. limonádička jak má bejt, konec moc voňavej :))) ()

Damnsinead

Americké, přeslazené, o ničem. Nicolas Cage chodí od ničeho k ničemu a dělá psí oči na fešnou doktorku. U dialogů jsem mohla vyletět z kůže - kdyby tohle bylo doopravdy, tak by doktorka před tím divným chlapem dávno utekla. Patetických řečí bylo na můj vkus taky nějak moc. Město andělů je dost roztahaná nuda. ()

julie_mie

Stejně jako pro některé další hodnotitele i pro mě je toto vzpomínka na první lásku. Byl to milý film, protknutý romantikou, něhou a to hrálo prim. ()

skepticka

Tak sa musím priznať,že tento film vydoloval náznaky romantiky aj z duše takého cynika,ako som ja.Nech si vraví kto chce-čo chce, ja som bola uspokojená:-)) ()

MistrTom

Meg Ryan je moje láska. Jeden z nejlepších romantických filmů. Můžete mluvit o slaďárně či kýči, ale mě tahle nenaplěná láska vždy vezme u srdce. Je to prostě nádherný doják. Nicolas Cage ani nemusí mluvit a přesto gesty, pohledem atd. řekne vše. ()

Spike86

Poetické, lyrické, s krásnou formou. Kvalitní režie, kamera a hudba. Velmi dobrý Nicolas Cage. Závěr je velmi dojímavý. Jak moc romantické filmy nemusím, tak tohle mě dostalo. 82% ()

Pythonator

Nudné, dlouhé a plytké. Typický romantický doják pro dámy lišící se pouze tím, že je zasazený do netradičního příběhu hrajícího si na nějakou tu hloubku. Nicolas Cage se celý film tváří jako dement, což měl být asi záměr, protože anděl neví, jak se tvářit lidsky. Meg Ryan působí zasněně jako zmatená figurína bez duše, což těm dvěma nahrává do karet a předurčuje je to k nějakému láskyplnému vztahu. Kdo v tom nevidí tu hloubku, má smůlu. Vyskytují se zde zajímavé hluboké paradoxy, o kterých je třeba dlouhosáhle polemizovat. Například když Meg Ryan pořeže nožem svého drahého, aby si ověřila, že ten (ne)člověk skutečně nekrvácí. Je třeba rozebrat, co k tomu její postavu vedlo. Jsou v podstatě jen dvě možnosti. Ta první, jasně vydedukovatelná je, že si prostě potřebovala ověřit fakt, že ten divný magor není člověk. Jelikož zranění zázračně zmizelo, nabízí se několik logických odpovědí od mimozemšťana, přes anděla, terminátora, až třeba po vynálezce kouzelné Aloe vera mastičky. Její následná reakce byla ovšem značně nelogická. Přestože si právě ověřila, že dotyčný není člověk, stále odmítala uvěřit tomu, že je to anděl a nadále ho podezřívala z příslušnosti k Homo sapiens. To naznačuje, že hlavní hrdinka je buďto blbá kráva nebo ho pořezala úplně z jiného důvodu. Kdo v tom nevidí tu hloubku, má smůlu. Tím se dostávám k té druhé možnosti vysvětlení proč ho vlastně pořezala. Meg Ryan zde zřejmě hrála pošahanou krvelačnou psychopatku, která prostě ráda řeže do lidí (byla přece chirurg). Tím mně osobně uniká hloubka celého filmu a zjevně jsem ho vůbec nepochopil. Když se ovšem oprostíme od vší té hloubky, tak nám pořád zbyde průměrný nudný romantický film, u kterého nesmíme přemýšlet o pičovinách. Kdo v tom nevidí tu hloubku, má smůlu. ()

demovka

Bezpochyby je to romantický film a chlapi se u něj budou nudit! Bezpochyby bez Meg Ryan a Nicolase Cage by neměl 74%. Já bych ocenila herecky hlavně Dennise Franze. Dle mě je z nich naprosto nejlepší. Co se týče scénáře, tak kromě posledních vět to bylo docela dobrý (za tři). Líbily se mi záběry těch symbolických postav v pláštích nad městem a při východu slunce. Poprvé jsem plakala nad tím nečekaným koncem. Posléze jsem si říkala: ukazují, že bůh je prostě škodolibý a nepřející. Jinak by jim dopřál více než jednu noc. Tak kdy kde uvidím Nebe nad Berlínem? ()

Qaylie

Pro mě jeden z výborných snímků. Má obrovskou hloubku a dává vám nepředstavitelnou úvahu o tom co dokáže láska. Nemyslíte celou dobu na to kdy se spolu někdo vyspí, není to totiž okoukaný slaďák, při kterém víte, že to skončí šťastně. Upřímně netuším čím mě dostal. Příběh je naprosto fantastický a i vám ukáže svou kvalitu,,, ()

vlnka

Sladké až mi zosladol aj nesladený čaj na poličke. Oceňujem absenciu happyendu, ale Nicolas a tie jeho šteniatkovské pohľady bez žmurkania sú strašné. Trošku nuda, dobrá hudba. ()

soukyd33

Strhující drama s romantickým příběhem. Herecké výkony super, a ostatní také. Jiný podobný film by mohl být Zakletý v čase. Poznámka: Film má děsivé zakončení. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()