Slečna Scarletová a Vévoda

• Veľká Británia Miss Scarlet and the Duke (viac)

Tento britský detektivní seriál se odehrává v Londýně 50. let 19. století, době Jacka Rozparovače, a představuje hlavní hrdinku, neohroženou a nezávislou Elizu Scarlet. Slečna Sccarlet se díky svým vyšetřovacím schopnostem vždy zajímala o detektivní agenturu svého nedávno zesnulého otce, než aby se chovala jako „správná“ dáma. Ale nic ji nedokázalo připravit na nebezpečí, se kterými se setká při vyšetřování vražd. Souběžně s každým případem jednou týdně budeme sledovat, jak se vyvíjí vztahy Elizy k ostatním postavám: inspektoru Williamu Wellingtonovi, známému jako Vévoda, investorovi Rupertu Parkerovi, služebné Ivy nebo důvtipnému podvodníkovi Mojžíši. (Viasat)

Recenzie používateľa Bozvav k tomuto seriálu (6)

Inheritance (2020) (S01E01)

Kostýmově vyvedená, vizuálně vcelku působivá detektivní taškařice, která je sice na hony vzdálená realitě, ale je svižná a vtipná. Žádné dlouhé hlubokomyslné řečičky, prozatím ani moc romantiky, hudba se hodila, byť trošku nevýrazná. Hlavní představitelka moc pěkná, byť působí spíš jako děvče dneška, Vévoda je charismatický fešák. Pravda celé dílko je značně nereálné. Jednak ulice Londýna moc čisté, Eliza, jako žena ze střední vrstvy by za své počínání skončila nejspíše v blázinci a tak by se dalo pokračovat. Nicméně realitu vem čert. Jako dobová krimi komedie s dramatickými prvky slušné. První epizodu hodnotím 65%. ()

The Woman in Red (2020) (S01E02)

Začátek, jak se dohaduje s tou mladou mrchou byl velmi vtipný. Jinak v podstatě platí to, co jsem napsala k prvnímu dílu. Naivní, ztřeštěné, rozhodně ne drama, ale spíše historická komedie s detektivní zápletkou v lehce feministickém duchu. Tato epizoda za 70%. ()

Deeds Not Words (2020) (S01E03)

Docela slušná zápletka, rozvinuté sociální dilema, méně humoru, více keců o boji za rovnoprávnost. Za mne 60% ()

Memento Mori (2020) (S01E04)

"Okamžitě mi ukážete ten vkaz, nebo Vám zlámu všechny kosti v těle a pak Vás zatknu za napadení policisty!" Ten inspektor by neměl dělat pro ScotlandYard, ale pro KGB. Jinak svižný díl, kde se sice člověk nemůže bát, ale spíše se nasměje. kdo je pachatel je zřejmé po pár chvilkách, ale i tak slušná oddychovka. Za mne 60% ()

Cell 99 (2020) (S01E05)

V tomto díle zavál duch kriminalistiky mocnou silou. Napětí, akce, drama. Výrazně dospělejší háv a i když jsem si téměř jistá, kdo je hlavní padouch (nebojte, nechám si své podezření pro sebe). tak jse se opravdu bavila. Tento díl vás vtáhne a už nepustí. Snad jen hlavní hrdinka se začíná jevit jako dost vlezlá a hlavně naivní husa, když s beze zbraně a jištění pouští do věcí, kde je evidentní, že jde o krk. Za mne 90%. ()

The Case of Henry Scarlet (2020) (S01E06)

Jak jsem psala v předešlém komentáři, tak jsem se trefila. Vrahem je zahradník, ne vážně, poslední díl je dobrý, akce slušná, jen ten závěr s rizuzlením maliknko odflákli. A hlavní pachatel mi profilově neseděl, neměl schopnosti na organizaci akce tak velkého rozsahu. Nicméně, zábava dobrá, myslím, že další řada by mohla být zajímavá. Za mne 55% ()