Film ve westernovém stylu z New Yorku šedesátých let, vypráví o arizonském šerifovi, který doprovází vězně vydaného spravednosti, a ztratí ho v betonových kaňonech Manhattanu. Eastwoodův nevyzpytatelný a nebezpečný muž ze západu ho musí najít a při tom potkává různé pasáky, zloděje, mladé hippie a policajty. není překvapením, že tento snímek patří k Siegelovým nejzábavnějším a zároveň nejnásilnějším. Společně s filmem Madigan je skvělou studií života ve městě a individualismu. COOGANůV TRIK je, na rozdíl od svého předchůdce, uvolněnější a nabízí širokou paletu charakterů a míst. (oficiálny text distribútora)

Autogram

Kovboj Clint Eastwood prechádza nielen žánrovo ale aj filmovo z divokého západu do civilizácie a naráža na nepochopenie v cudzom svete. Nie je zvyknutý na zákernosť, odpor úradov, ani na moderné ženy. Hrdina, ktorý sa netrafil do svojej doby, ale vo filme nepôsobil trápne, a aj v drogovom dúpäti sa nestratil. Na Clinta veľmi neobyčajný film, škoda, že ma záverečná naháňačka tak nudila a bolo mi celkom jedno, či ho nakoniec dolapí alebo nie. –––– Co je to tam dolu se všemi? Moc sluníčka? –––– Tohle není žádná ohrada pro krávy. Tohle je New York a máme svůj systém. Není to nic moc, ale nám se to líbí. ()

voleman

Celkově poměrně netradiční krimi. Ze začátku mě tenhle film oslovil a bavil, ke konci mu ovšem docházel dech a tak z toho nakonec vyšel jen průměr. Zajímavá hudba a ještě dost mladý, ale výborný Eastwood, to jsou dvě určitě pozitivní faktory. Délka je sice rozumná, ale některé scény mi stejně přišli skoro zbytečné. 65% ()

Loki_Six

Mrs. Ellen Ringerman: Hey, wait a minute. You think you can come in here and write down a name and put on that fancy hat and just go? You know what you are? Coogan: Fancy. ()

Han22

Až teprve dva roky po úspěchu dolarové trilogie někoho v Hollywoodu napadlo dát Eastwoodovi hlavní roli a ten v roce 1968 zazářil hned ve třech známých filmech. Cooganův trik je taková předehra k Drsnému Harrymu, akorát to ještě není akční film, jen trošku drsnější kriminálka s jednou bitkou a menší akcí na konci. Coogan je vidlácký polda z Arizony, který se do New Yorku vydává převzít a později chytit jednoho kriminálníka. Kdekdo se mu směje, vytírá si s ním zadek, poldové by ho nejradši vyšoupli, občas dostane po hubě, ale přesto jako buldog pronásleduje svého zločince a přitom stihne utrousit pár drsňáckých hlášek, zblbnout hlavu několika ženským a být za frajera. I když tempo postupně polevuje a příběh není zrovna na Oskara, má to spád, humor, nechybí pár kozenek, krásně to ukrazuje odvrácenou stranu New Yorku konce 60. let a prostě mě tenhle typ kriminálek baví. 4*. ()

Teg

Nebýt věčných Eastwoodových úšklebků a obličejů, byl by to zatraceně tuctovej film. Takže Cooganův trik spočíná v tom, ze tuhle do nebe volající kravinu zbaštíte a ještě jí dáte hodnocení, že je pak na csfd v červených číslech :) ()

aLPaC

Na tomto filmu krásně vidíte, k jaké změně došlo mezi 50. a 60. lety v Hollywoodu. Ještě v 50. letech by tohle bylo naprosto nemožné natočit. Když to však srovnám s dneškem, není to zase nic převratného. Clint (netypicky) se chová jako prasák, balí každou holku, která mu přijde pod ruku, neustále má nasazen svůj "drsňácký nasraný" výraz, ale občas se chová i dost nerozvážně. Příběh není úplně nic extra, ale zase úplně nuda to taky není. Každopádně znám lepší filmy dvojice Siegel/Eastwood. ()

bolan

Eastwoodovky mám rád, i když občas mám pocit, že v jeho starších filmech je něco jako James Bond. Mimochodem jsem nevěděl, že monstrózní diskošky probíhaly v Americe už v 60-tých letech. ()

Gastovski

Notně chcíplá variace na Callahanovky a zároveň zatím nejslabší film s Eastwoodem. Příběhově těžká rutina, záporák ubohý, napětí žádné, pokusy o hlášky trapné, ženské postavy nepřirozené a vizuálně jak z plastelíny. A závěrečná motocyklová honička? Takovou groteskní frašku bych ocenil u Chaplina, ale ne u dua Eastwood / Siegel. 2* s odřenýma ušima. ()

strikeman

Co do kriminálek se jedná o raného Eastwooda, Siegel toho ale v té době už měl odtočeného dost a tenhle kousek, ač není špatný, nepatří do jeho zlatého fondu - ale to je jen můj skromný názor... ()

Hapretor

Hoďka a půl o tom, jak C. Eastwood překypuje šarmem "Casanovy" a ocumlá každou hezkou slečnu na počkání, pak zmlátí pár chlápků v baru podobně jako "Steven Fekál", pak honí jednoho krypla na motorce, a pak odlítne vrtulníkem. Nijak zajímavý, ani akční snímek - celkem dost pronuděný. S Eastwoodem znám mnohem lepší filmy. ()

Natix

Dirty Harry za mlada, když ještě ujížděl na LSD. Místy slušná sranda, částečně díky starému českému dabingu. ()

helloween93

Nechápu, jak může být film se stopáží 93 minut tak utahaný. První polovina je vyloženě nudná a v té druhé se konečně začne něco dít, ale na krimi je jedna bitka a jedna honička na motorkách moc málo. Nezapomeňte že není Clint z Texasu, ale z Arizony. 2* ()

MickeyStuma

Clint Eastwood byl vždy synonymem dobrých snímků a to z jakéhokoliv žánru. Tento méně známý počin se veze na poli lehkého thrilleru s komediálním nádechem. A vskutku, ona zábavnost se povedla. Zástupce šerifa si jede do New Yorku pro vězně, a jak jinak, setkává se ze zcela jiným životním stylem, porozuměním a hlavně s chováním lidí k těm od nich odlišných, jako je třeba on. Snímek není žádný akční nářez, v humoru se přehnaně netlačí na pilu, je prostě takový odpočinkový. Ne ale zase moc. Vše je tady tak akorát. ()

Nerd4Dreaming

Film sází hlavně na konfrontaci staromódního "kovboje" kdesi z Texasu (pardon, z Arizony) s newyorčany 60. let potažmo s kulturou hippies. A protože je hlavním hrdinou týhle konfrontace největší bourák divokýho západu, výsledek nemůže bejt ani trochu špatnej! ()