Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

Xinn

Pro mě jasné 4*, obzvlášť po srovnání s tím, co Shyamalan natočil potom. Nádherně mysteriózní atmosféra, že jsem byl napnutej víc, než u mnohých horrorů. A hláška souseda, že má mimozemšťana zavřenýho ve špajzu, nemá chybu, stejně jako alobalové čepice proti čtení myšlenek :-) ()

Sachmet87

Jak jen to napsat....je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů.Atmosféra celého filmu je úchvatná a i když ho znám i pozpátku, tak pokaždé mám husí kůži.Nápad s kruhy v obilí a následně invazí mimozemšťanů je vydařený do posledního puntíku.Hudba skvěle doplňuje scény, kdy mám chuť se dívat mezi prsty a kdybych na klíně měla popcorn tak je jisto jistě na zemi.V hlavní roli je výborný Mel Gibson se kterým úctyhodně drží krok Joaquin Phoenix.Po prvním shlédnutí jsem nemohla jít kolem kukuřice a podívat se v noci za jakýkoliv komín nepřicházelo v úvahu.Řadím tento film mezi nejzdařilejší sci-fi, které jsem kdy viděla. ()

Popo

Dej sa pomaly ale isto rozbieha a miestami ma napínal ako strunu :) Vynikajúca hudba, neskutočná scéna keď J. Phoenix uvidí v TV aliena (z ktorej som mal zimomriavky, nie z aliena, ale zo samotného herca), výborný M. Gibson a divný záver. Škoda toho záveru, ale inak: Hustý film z hustým obsadením. :) ()

Beaka9

Fakt to bylo napínavý, nemůžu říct, že ne. Hlavně modrá noha v kukuřičném poli a záběry z dětského večírku, to byla bomba. Jinak mě ale opět dost vadilo chování hlavních hrdinů. Možná budu drobně SPOJLEROTVAT. Že hlavní hrdinové neodjedou někam pryč, když mají hned za barákem kruhy v obilí, to bych ještě byla ochotna přijmout. Proč ale namísto zabarikádování domu dělají večeři o několika chodech (pro každého jeho oblíbené jídlo samozřejmě), nad tím zůstává rozum stát. A že čelí vetřelcům s holýma rukama (DOSLOVA HOLÝMA RUKAMA), když si můžou vzít alespoň blbej kuchyňskej nůž, no tak z toho už bych skoro brečela. Že synátorovi otec nepřibalí životně důležitý lék na astma, o tom už se radši ani rozepisovat nebudu. Ale vraťme se na začátek - film je to dobrej, napětí tam je, a i ten zkritizovaný zbytek se dá překousnout :) Doporučuju. ()

koldin

Celý film má dost napjatou atmosféru, člověk neví, kdy má čekat, že mu tam někdo/něco vybafne. Herecké výkony taky skvělé. Akorát ten konec - nějaké skvostné a promyšlené vyvrcholení tu opravdu nečekejte. Hodnocení to u mě hodně zkazilo. ()

exotman

Zaujal především tím že mimozemšťani se nechovají jako vetřelci. Narážím na scénu kde se otec dítěte diví, že když ukrojí návštěvníkovi tři prsty tak mu potom přijde otrávit dítě. ()

Archvile

Na ďalšie dielo Shyamalana som sa vyslovene tešil. Asi v polovičke filmu to začalo drhnúť a napätie postupne vystriedala nuda. Avšak koniec už bola úplná hovadina. Akoby scenárista nevedel ako to ukončiť. Mimozemšťania s technológiou niekoľko tisíc rokov dopredu, ktorí po celom našom svete dokážu vytvoriť presné obrazce, nedokážu ani dvere otvoriť. ()

codyak

Mistrovsky budovaná atmosféra strachu a napětí, kterou se (marně) snaží brzdit dospěláckej realismus. Někdy jsou prostě věci takové, jak vypadají. Film sem viděl několikrát, ale pokaždé mě u něj mrazí jak sviňa. A konec, kdy do sebe vše zapadne, je prostě Shyamalanovsky geniální. Výborní Gibson, Phoenix a skvělé "nezúčastněné" herectví malého Culkina ..to čumíš Kevine, co?! ()

leonskennedy

Vynikající UFO film až s hororovou atmosférou.Tíživá atmosféra je všudy přítomná.Nezapomenutelný okamžik když Joaquin Phoenix sleduje televizi o událostech v Brazílii a tam se poprvé objeví ufon až mě přebehl mráz po zádech!Trochu mi vadili pasázě filmu kde byla tma někdy i úplná a malinko divnej konec jinak ale parádní podívaná. ()

DannyBurino

celkem dobrý film, stokrát lepší než ten BULLSHIT od Spielberga, ale: mimozemštani příjdou na naši planetu beze zbraní ( kromě plynu ) a nejsou schopni projít dveřmi? A tihle mají být pro nás být hrozbou? Mohou stavět vesmírná plavidla, maskovat se, ale neprojdou ničím ze dřeva??! A na závěr proč se ti '' géniové '' rozhodli zaútočit na planetu jejíž velká čast je TVOŘENA VODOU??! Pokud to nevíte voda je zabíjí, to si nikdo z nich neřekl ,, Možná by jsme se měli podívat po jiné planetě? '' Zbytek filmu je OK: Postavy jsou sympatické, atmosféra je z velké části dobrá a je tam i trošku humoru. I když Shyamalan tam v tom filmu byl jenom proto, aby nenápadně vyspoileroval zvrat filmu, jinak ostatní v pohodě. ()

Dupac

Neviděl jsem žádný z posledních filmů M. Night Shyamalana, takže nemůžu potvrdit, jestli jeho pozdní režisérská forma je tak žalostná, jak se běžně píše. Pokud by ale v nějaké zásadní křeči natočil "Znamení" on nebo nějaký řadový hollywoodský nádeník, mohlo z toho vzniknout ubečené drámo o tom, jak osudem těžce zkoušený Boží syn Mel Gibson našel zpátky cestu mezi věrozvěsty. Místo toho obdivuju minimalismus a režijní nápaditost, se kterou zvládnul tenhle kousek, který by klidně mohl být odvyprávěný na ploše divadelní hry. Tam, kde ostatní potřebují zástupy vyrenderovaných eMZáků, Shyalamanovi k podobnému efektu stačí zválený pole kukuřice a starobylý barák 5+kk. Příjemných jednohubkových cca 75 % (stejně jako u ostatních Shyamalanových filmů zase nemám až tak moc důvodů se k němu v budoucnu vracet znova). ()

Pythonator

Opět perfektní šamanovolejno. Atmosféra hustá, že by se dala krájet a napětí vygradované do několika vyloženě mrazivě šokujících záběrů. Mel Gibson je perfektní. Jen mě nasralo, že hodily všechny kruhy v obilí před tímto filmem do jednoho pytle mezi falzifikátorské akce lidských umělců, což je přinejmenším značně ujetý úsudek značící neznalost problematiky kruhů v obilí a vnášející mezi neznalé lidi mylnou představu o kruzích. ()

Yamatosan

Nemůžu si pomoci, z velké části spíše až směšné. Jsou tam silné scény, ale jsou jen ostrůvky. Škoda, tehdy pan S. ještě točit uměl, ale ten scénář prostě 😁 ()

TheKleofa

Dala jsem mu dvě šance, ale tenhle film si mě zkrátka nezískal. Jakkoli zde v komentářích všichni pějí ódy na atmosféru, tak právě tu jsem postrádala. ()

brkerez

Super atmosféra, skvělá hudba, dětský herci hrajou stejně dobře jako vždy přesnej Joaquin Phoenix (užívam si jeho herectví čím dál víc), Mel Gibson předvádí svůj standard a Shyamalan občas odlehčí ve správný chvíli dávkou sympatickýho humoru. Horrorově mysteriózní linka na výtečnou, ve chvílích, kdy se rodinka poprvé setkává s mimozemskou hrozbou na svym dvorku a Mel Gibson se jako otec rodiny pomalu a neochotně smiřuje s faktem, že perníček jim neloupe banda místních vejlupků, sem byl napnutej jak kšandy. Bohužel Shyamalan se tady nezastavil, snažil se ukousnout moc velký sousto a celej film zkoncipoval jako rodinný drama o ztrátě a nalezení víry, kde mimozemská invaze je vlastně jen kulisa a otěže prostě neudržel. SPOILERY Rodinná víro-linka na mě nefungovala celej film a závěr, kde do sebe neobratně (jako na co ten údajně daleko silnější mzák tak dlouho čekal? na to až rodinka vymyslí jak se ho zbavit ?), násilně a urážlivě účelově zapadne astma, baseball a dětská mánie se skleničkama vody pro mě potopil celej film. Jestli mě chtěl takhle M.Night Shyamalan obrátit na víru tak se mu poved přesnej opak, tomuhle říkam náboženská propaganda v tom špatnym významu onoho slova. ()

Moonwalker

Pamatuji si, když jsem tento film před těmi lety viděl ještě jako malý špunt, tak jsem ani nedutal. Byl jsem z tohoto filmu opravdu vyděšený, protože ufouni byli pro mě něco zcela jedinečného a tak jiného, že se mi to neskutečně hnusilo až děsilo. Film má parádní atmošku, příběh a hvězdné obsazení v čele s Melem Gibsonem. Parádní podívaná, i po těch letech se mi to neskutečně líbí a určitě bych doporučil dále. M. Night Shyamalan prostě v režii obstojí vždy. Stačí se mrknout na jeho jiné filmy, a hned uvidíte že si s tím vždy náramně poradí. Výborně odvedená práce! ()

Mistr119

Shyamalanovy filmy mám hrozně rád, ale tenhle mi přijde trošku slabší... Zápletka v závěru vůbec není tak vyhrocená, nedojde k převratu, na jaký jsme zvyklí a považovat mimozemšťany a priori za hrozbu a to pak i je, je takové trošku klišé... Navzdory tomu ale musím dát 4.* za nádherně rozehraný a svedený boj vevnitř hlavní postavy. :) Člověk, který se vzdal víry (i v samotný život) a náhle mu do světa vstoupí okolnosti, možná shoda náhod, které mu víru opět vrátí. :) ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)