Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

marrrrian

Už iba nápad umiestniť dej do domu vedľa kukuričného poľa, alebo už predstava takého domu, môže byť mrazivá. Mimozemská hrozba sa neustále stupňuje, ruka v ruke s napätím. Prípravy na priamu konfrontáciu s votrelcami postupne vyháňajú k limitom naše očakávania a pocity tiesne. Je v tom aj dosť ľudskej bezradnosti, kedy nejde o to ČI, ale KEDY dôjde k stretu ľudí a mimozemšťanov a ako sa odohrá. Všetko to na diváka bude dobre pôsobiť a výsledkom je výborný filmový zážitok. Bohužial ale Gibsona a Phoenixa príliš nemusím, čo je škoda, lebo filmu by som rád nahodil aj tú poslednú hviezdu. ()

certiskon

Kdo na tyhle povídačky o mimozemské civilizaci věří, ten zřejmě tento film ocení... mě osobně se líbila víc Válka světů. Jinak byl film průměrnej, protože nápad byl stejnej, jako u několika dalších podobných filmů, kde napadli mimozemšťané Zem. Docela mě pobavila scéna, kdy zatloukají desky, aby zatarasili dveře, ze strany protější, než se dveře zavírají :D ()

OK11

No zas taková pecka to není. Abych pravdu řekl, Šestý smysl se mi líbí víc kvůli nepřemíře nadbytečných scén a taky kvůli obsazení. Gibson se podle mého názoru příliš nehodí na vikářského faráře majícího strach o své milované děti. Hudba jest podezřele stejná jako u Smyslu (i když je nádherná) a žijící přelomená ženská vejpůl, kterou dohromady drží náklaďák, mi přijde jako čistý nesmysl. Také se mi nelíbí opakovanost jednotlivých scén: mimozemšťan tuhle, mimozemšťan támhle, pozor napětí, co bude dál...aaa další mimozemšťan někde úplně jinde - to jsme nečekali. Není to špatný námět a už vůbec ne špatně natočený, jen kdybychom přidali nějaký nový nápad...vražda třeba? Film by dostal jiné a myslím si, že lepší obrátky. ()

aannemer

Při druhém shlédnutí s odstupem pěti let snižuji na dvě hvězdy. Za víc to rozhodně nestojí. Film sice jakousi atmosféru má, ale vcelku mě to vůbec nebralo a Gibsonům psí pohled ála Braveheart mě v půlce už dokonce pěkně sral. M. Night Shyamalan možná umí, ale krom Šestého smyslu a Vyvoleného to není nic pro mě. I když dva výborné filmy za jednu kariéru také není zas tak málo. To uznávám. Jinej režisér kdyby se rozkrájel, tak nic než sračku nevypotí. ()

punco

Po viacnásobnom pozretí filmu som sa rozhodol zmeniť povodných 4 na plný počet hviezd. Shyamalan dokáže majstrovsky narábať s atmosférou a s vykreslením scén, popiera zákony zlatého rezu a miluje dlhšie prestrihy( čo beriem ako plus) a musím povedať že pri niektorých scénach stále zarývam nechty do stoličky aj keď ich poznám naspamať. Samotný film je veľmi chytľavý aj keď sme tu už mali ufónov na milión sposobov, no spolupráca kukuričné pole, kruhy v obilí očarujúca hudba a Gibson veru ešte nie. Povinnosť pre filmárov. ()

Jack_F. odpad!

RECENZE FILMU od uživatele sledge(zasmál jsem se, díky), která shrnuje část mých výtek: 1. je nam povedane ze tie znamenia robia ufonci akokeby mapu aby vedlei kam maju ist. to akoze priletia cez pol vesmiru a na zemi sa stratia tak si radsej robia kruhy v obili? to este nemaju ani GPS?2. zevraj xcu ovladnut zem, a podniknu koordinovany utok. na ovladnutie zeme by si clovek myslel ze najskor ovladnu velke mesta, ale nie. oni pristanu rovno na odlahlej farme, zrejme preto ze tam byva gibson, a hodiny sa ho snazia zavrazdit, lebo to jedine im asi zaruci uspech. 3. on im vsemozne unika, napriklad aj tak ze pred nimi zatvara a zamyka dvere a tie sa pre nich stavaju neprekonatelnou prekazkou. presne tak, bytost ktora leti svetelne roky vesmirom si nevie poradit s dverami, ani sekery nemaju, nic 4. zabijaju vylucne hand-to-hand, lebo zbrane nemaju ziadne. jeden z hlavnych hrdinov, mmchdm baseballista jedneho dost efektne vyradi troma udermi baseballkou a ten alien sa ani na nic nezmoze. 5. POZOR hlavny bod. hrdinovia zistuju ze najvacsou slabinou et-ov je.... tramtararaaaaam! VODA!!! vyej na jedneho poharik a zozere ho to ako kyselina. takze zem je ako ciel invazie ako stvorena, zaprsi a generacia alienov padne. Tento film myslia vazne???? Ten film nas ma za magorov, a to si nenecham... ***ZA MNE..ODPAD DÁVÁM VYJÍMEČNĚ, ALE TOHLE JE URÁŽKA DIVÁKA A INTELIGENTNÍHO JEDINCE.*** ()

vooddoo

Tenhle film má takovou atmosféru, že mě po skončení přinutil prohledat všechny místnosti, jestli se tam náhodou neschovává nějaký mimozemský návštěvník. :) Líbilo se mi, že film neřeší jen invazi mimozemšťanů, ale také se zabývá otázkami víry a osudu. Mel Gibson hraje opravdu skvěle a konec - pro mnohé zklamáním - byl pro mě třešnička na dortu! ()

StinkingPooh

Vyzdvihl bych skvěle budované napětí pouhými náznaky! Tady bych smekl, chvílemi to bylo opravdu mrazivé a nebál bych se zařadit film i do kategorie hororu. Plný počet jsem nedal, jelikož mi přišla totálně stupidní scéna s umírající manželkou..A vadila mi taky předvídatelnost děje a některé logické nesmysly. ()

Pavlosos

Super sci-fi thriller a poslední z trojice filmů od Shyamalana, které miluji. Monday opět se závěrečnou pointou nezklamal a opět mě dostal na kolena. K tomu si připočtěme naprosto skvostnou ''práci s tichem'', jak je u něj již potřetí známo, působivě mrazivou hudbu od Jamese Newtona Howarda a vyjde vám další poklad zlatého fondu světové kinematografie. A také mě napadla otázka: Nejedná se o filmovou odpověď na ''světla z Phoenixu'', pravděpodobné zjevení UFO, událost, která se odehrála pět let před natáčením a dokončením tohoto filmu? ()

Merenre

Komorní zpracování takové látky není příliš obvyklé a na začátku se dočkáme silného budování atmosféry v další části pak slušné porce napětí, plus několika sice prapodivných, ale celkem zajímavých point. Když jsem to viděl poprvé měl jsem z toho mnohem silnější dojmy. Teď už mi to přijde podstatně slabších a odvádí mě bezpočet chyb proti logice, zdravému rozumu a podobně. ()

v.indruchova

Mel Gibson je skvělý herec a to i Phoenix bez nich by to byla naprostá fraška. Velké filmy zůstávají v hlavě, ale já si ten film nepamatovala jestli jsem ho vůbec viděla, díky za tohle téma, protože já vím, že ve vesmíru nejsme sami. Cítila jsem že je tu hodně scén na efekt, nějaké okamžiky jsem přeskakovala,: určité situace jak kdyby říkali:ano, teď je ta chvilka aby ses bála, já se budu bát kdy já chci :D Scénář byl chvilkama slabší, na efekt je pro mě i děj kolem zemřelé manželky a matky. Zajímavý pohled na víru, ale ten konec mě zklamal. Čekala jsem, že to bude snímek, který mne odrovná. Nemohu si pomoci, viděla jsem silnější věci. Hudba-hodící se :) Souhlasím, s podivností, jaké mají vyspělý mimozemšťani problém otevřít dveře, asi na jejich planetě je nemají :). ()

Kozlowski8

Na farmě Grahama Hesse se objeví v kukuřičném poli záhadné kruhy, zvířata se začnou chovat divně a jsou agresivní.... Dobrý scénář, dobře vybudovaná atmosféra, výborný Mel Gibson, stejně tak Joaquin Phoenix, skvělá hudba. Ale taky několik hluchých, zbytečných a mírně nudných pasáží. 70%. ()

SolamBee

Další ze Shyamalanových "divných a mysteriózních snímků" jenž ve mě dokáží vyvolat pocity. Skoro by se chtělo tomu zasmát, ale vyvolat pocity a úvahy, to je přece smysl filmu. Takže tentokrát jsem rozhodně nebyla zklamaná - právě naopak. Dobrý námět, skvělí herci a velice působivě natočené. A musím říct, že odlehčená scéna z lékárny, která zdánlivě neladí se zbytkem filmu, je pro mě osobně jen třešničkou na dortu. ()

Kristik

Patrím do skupiny ľudí, ktorý majú Znamenia radi. Atmosféra sa dá krájať, a niektoré scény sú také napínavé, že hneď po nich potrebujem prestávku. Mel Gibson a Joaquin Phoenix podávajú naozaj skvelé výkony, čo sa však bohužiaľ nedá povedať o Rorym Culkinovy, ktorý bol dosť mimo právania dieťaťa. Shyamalan tu už naplno rozvíja svoje vlastné režisérske klišé (cameo (bohužiaľ už plnohodnotná roľa), hompálanie kamery, konverzácie o ničom, symbolizmus) a pomalé smerovanie do temnoty je nazastaviteľné. Spoiler: Twist je to, že mimozemšťania sú slabší ako ľudia. ()

Rust_Francis

Další z těch lepších filmů z dílny režiséra Shyamalana v němž excelují především perfektní výkony herců Gibsona a Phoenixe. Skvělá, lehce mrazivá atmoška, kterou dotváří výborný hudební doprovod Jamese Newtona Howarda. A v neposlední řadě také výborná kamera. ()

Santiago.

Celý film na mě působil strašně nevěryhodně, amíci a na své farmě nemají ani brokovnici? :) Dva chlapi a ochrana jejich dětí spočívá v tom, že se zavřou ve sklepě a pasivně čekají co se stane? Hodně nesourodé, místy (kde by člověk očekával od mužů akci a činy) přímo nesmyslně rozněžněné, prostě divné. Ano, mělo to své napětí, ale celkově jako příběh to na mě působilo spíš jako fraška - hlavně závěrečná scéna. Za mě velké zklamání a nepřičítal bych to jenom tomu, že od vzniku filmu uplynulo už pěkných pár let... ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)