Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

Katarine

Tenhle film by si i těch 5 hvězdiček zasloužil, protože je natočen vynikajícím způsobem, některé scény dost mrazí, herci skvěle vybraní apod., jen ten závěr...chybělo mi určité vysvětlení, škoda. ()

applause

Dobře zpracovaný film, který jako jeden z mnoha poukazuje na mimozemskou civilizaci a konec světa. Tyhle otázky se vynořují na povrch v poslední době čím dál víc a nikdo na ně nezna odpověď, bůhví, jestli někdy bude. Proto mi příjde konec už přehnaný. Jinak doporučuji. ()

MartinNDL

Nemám Shyamalana až na výjimku (Vyvolený) moc rád, ale musím uznat, že Znamení nebylo vůbec špatné. Atmosféra zcela výjmečná a místy jsem měl dokonce strach (no dobrá, neměl, ale bylo by to fajn). Skvělý Phoenix jako vždy. ()

Nuala

Shyamalanův styl je mi blízký, takže nezbývá než film pochválit. Dále musím ocenit obsazení postav, protože působí hodně sehraně, realisticky a není to jen o slavném herci a pár postavách v pozadí. Navíc hudba skvěle podtrhuje napínavou atmosféru, takže vřele doporučuju :) ()

lekr

Absolutně famozní thriller s prvky hororu jehož atmosféra je úžasná. Miluju ty scény kdy se Mel Gibson prohledává pole a slyší ty divné zvuky. Výborný příběh završuje navíc ještě grandiozní finále. Snad nejlepší Gibsonův film!!! ()

rakovnik

Úplně hustá atmosféra. Náznakově vybudovaná. Napětí by se dalo krájet, očekávání, co přijde dále, nenechá vydechnout...nejvíce se bojíme toho, co neznáme, nevidíme. Zde to platí dokonale. Naštěstí odhalujeme minulost hlavní postavy, taže si trochu oddychneme. Konec sice trochu klišovitý, ale film i tak nezabíjí. ()

SallyZen

Horror jak má být. Vždy to budu tvrdit, že psychologické a tajemné horrory jsou lepší než krváky v kterých jde opravdu jen o řinoucí se krev z těla a co nejvíce zavražděných lidí. Tento film je toho příkladem. Kouska krve tam nebylo a přesto jsem se dost bál. Ještě teď, když na to pomyslím běží mi husí kůže po těle a to přesně od horroru vyžaduji. Opravdová filmová lahůdka s nepřekonatelným Gibsonem v hlavní roli a skvělým Phoenixem. Pokud byste neměli, co o večeru ba noci dělat, pustťe si tenhle film. 95% ()

Martin741

Znameni je perfektny film od rezisera M. Night Shyamalana, ktory sa zaskvel uz roku 1999 filmom 6th Sense. Chvalim snahu spravit neuveritelne scenky uveritelnym sposobom a nervydrasajuce nocne az hororove scenky v kukurici. 95 % ()

peiton

V prudko atmosférickom thrillery o invázií a infiltrácii mimozemských civilizácii na našu planétu, tu Gibson dosahuje svojich kvalít a presviedča nás s maximálnou vážnosťou a ľahkosťou o nich v úlohe kňaza.Presvedčil ma.Táto a takto spracovaná téma hodná jedného kvalitného dielu X-Files.Má to len jednu vadu na kráse a tj.fikcia.Bohužiaľ alebo vdakabohu?!Posúdte sami. ()

Wiikii

Tenhle film by se mohl shrnout do jedné věty "Je to mezi nebem a zemí.". Ale měl bych různé výtky k tomuto dílu jako příběh postav ten byl velmi strnulý, který častokrát zachraňovala až nějaká dvou minutová filozofická promluva. Děti byly také dosti podivínskými, ale to by se dalo pochopit. Gradace mě nepřišla tak dokonalá jak zde mnozí píší, ale nutno dodat, že jsem měl asi verzi snímku, který neměl moc kvalitní zvuk a to zde hrálo zásadní roli, protože zvukový doprovod je zde důležitý. Leč Shyamalanovi nemůžu odpustit Gibsona, který se mě zdál, jako by mohl ukázat mnohem více, jeho otcovský styl a smysl pro rodinu zde nebyl plně využit a to je škoda.... HODNOCENÍ. 69% (3*) ()

Figu

Night Shyamalan má ve své sbírce spousty klenotů, ovšem mezi ty nej se určitě řadí hned za Šestým smyslem Znamení! V mysterióznu a temnotě jsou si tyhla dva filmy velice blízký. Navíc Willise vystřídal Gibson, to byla taky další záruka kvality. Sings má úchvatnou atmosféru, propletenou tajemnem a strachem z neznáma, gradující až k samotnýmu vrcholu! Napínavá mrazivá slast! Všem zůčastněným velký díky! 85% ()

dezorz

gibson nie je velky herec a shyamalan nie je velky reziser, aj ked si to vacsinovy svet mysli. a znamenia nie su horor. skor maly velky film so strasidelnym psychologyckym uletom. ()

Rocky88

Síla tohoto filmu je v tom, že se obejde bez jakýchkoli symbolů či překvapivého závěru, jako tomu bylo u předchozích Shyových filmů. Opět zde sází na neprodyšnou atmosféru, kterou tvoří pomalým tempem vyprávění a natahováním našich nervů na nejvyšší možnou mez. I z věcí, které Manoj ve filmu oznámí dopředu, že se stanou (narážím na videonahrávku ze školky - je jasné, co zde uvidíme), vás klidně může klepnout pepka. Nemocné dítě a jeho potřebu léků zde využil daleko lépe, než například Fincher v Úkrytu. Na konci mu navíc do sebe pěkně všechno zapadá, takže zde máme další bezchybný thriller, kterých je na světě opravdu málo. ()

Jino

Znamení je podle mě nejlepší film M.N.Shyamalana ... ať si říká kdo chce co chce, ale je to tak. Naprosto mrazivá atmosféra mě posadila do křesla a nepustila ani na konci. Mel Gibson je opět perfektní a skvěle mu sekunduje Joaquin Phoenix...který si tak udělal skvělou cestu k hollywoodu. ()

Abes odpad!

Za atmosférou hustou tak, že by se dala krájet, se skrývá mnoho komických scén. Bohužel ještě než jsem viděl Signs, zkouknul jsem pár snímků, který tento parodovali. Takže ve scénách s alobalem nebo zaklíněním jsem měl úsměv na tváři. Ale není to jen zásluha Scary movie, Bláznivých střel a Simpsonů. Komicky na mne působil především Mel Gibson. Celou tu dobu jsem měl pocit že postava Grahama Hesse byla inspirována charakterem Neda Flenderse ze Simpsonů. Napadlo mě to především v situaci kdy Graham běhá se svým bratrem kolem domu a snaží se zastrašit nějaké rednecky ---, od té doby se mě myšlenka nepustila a film jsem prožíval tak že by mě jeho režisér nejspíš s radostí přivázal k hořícímu voru a za doprovodu žalozpěvů jej poslal po proudu Gangy. Takže snad někdy příště :o) ()

Tomik12345

Postupně se z filmu vytrácela atmosféra, která nastoupila na začátku. Přestalo to být tajemné, strašidelné a o zpackaném konci ani nemluvě. Asi bych dal i 4*. Takhle je to ale pro mě celkem zklamání. ()

Petoss1

Chcem lepšie hodnotenie. Mne sa to páčilo, to tajomno ktoré vychádza z filmu a ten strach keď nevieme čo sa stane a čo chcú tí, ktorí prišli. 85% ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)