Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

Cubinho

Znamení mě poznamenalo minimálně husí kůží. Nemluvě o hereckých výkonech Gibsona, Phoenixe a obou dětí... Výborný film. 9/10 ()

El Pistolero

Pokud bych měl přirovnávat k jinému filmu, zvolil bych Darabontovu „Mlhu“ s její podobně béčkovou sci-fi atmosférou 60. let. Režijně, hudebně, herecky i scenáristicky jsou „Znamení“ na vysoké úrovni. Funguje „rodinná“ linka i lekačky a mrazení vyvolávající scény. Moc dobrý film. ()

Kevin 3171

M. Night Shyamalan dokazuje, že jeho filmy určitě stojí za podívanou. Tohle je jeden z nich, ta atmosféra ve filmu je ohromná. James Newton Howard ještě dodal hudbu, která dělá celé znamení znamením. Prostě, jeden z mých nejoblíbenějších filmů a dokážu si troufnout, že i nejlepší film Shyamalana a ve svém žánru také na sámem vrcholu.100% ()

DDT

No, nevím, film má slušnou atmosféru (je jeden z mála v Dolby digital-EX, což je znát), ale... 1) Hudba je až moc podobná té "hitchcockovské" 2) Melu Gibsonovi jeho rozpolceného faráře nějak nemůžu uvěřit. 3) Závěr filmu mi přijde spíš nechtěně komický než dramatický. Mám pocit, že Shyamalan tahá ze svého stolu scénáře podle šuplíků - 1. šuple: Šestý smysl, 2. - Vyvolený, 3. - Znamení. Pokud má u stolu jen tři šuplíky, bude to super (ale až příští film). ()

PauloZ

Včera jsem na to narazil na Primě a musel jsem to dodívat až do konce. A hltal jsme to, jako bych to viděl poprvé! I po 12 letech je tenhle skvost pořád jedno z nejlepších scífek. Shyamalan dyktuje neskutečné napětí, silnou atmosféru a mrazivě vtíravý pocit úzkosti a nevědomí. Autentický záběr z oslavy narozenin považuju za jeden z nejlepších sci-fi záběrů vůbec. Prokládání s flashbacky, kdy Mel přijíždí ke sražené manželce je potom výborný nadstandardní emotivní prvek, se skvělým timingem v příběhu a který funguje na 100%. Zkrátka je to výborná záležitost, která mě baví. ()

ConanVJ

Nevím, ale dnes už mi to nepřijde tak napínavé a skvělé jako kdysi. Herecky parádně zahrané, jen bych ufouny víc skryl a třeba je vůbec neukázal. Hudba zvýrazňuje atmosféru. Za mě 60% :) ()

Kryton

Nejlepší film jaký kdy M. Night Shyamalan natočil !!! Jedno je jasný nikdy si nekoupím kukuřičné pole, co kdyby si chtěli ty vesmírní sprejeři vybrat to moje pole pro své grafiti ve formě kruhů! ()

Andersis

Pomalu budovaná atmosféra. Jenda lekačka která vás zaručeně poleká. Chvílemi sem měl opravdu nahnáno a bál sem se co se stane s Melem, páč sem chvílema myslel že ho dostanou. Kvalitní horor bez krve a vnitřností. ()

Johanka

Tento film jsem shlédla na doporučení. Po pravdě řečeno jsem asi hodinu nebyla příliš nadšená z děje, který mi mnoho neříkal. Je fakt, že jsem se bála, ale to bylo asi všechno. Posledních 20 – 30 minut už bylo o něco lepších. Předchozí filmy pana režiséra byli mnohem zajímavější. ()

LINKIN

Shyamalan na hranici mezi hororem a thrillerem balancuje celkem obstojně, ačkoliv nemusel montovat do mysteriózních otázek také otázky duchovní, otázky rodinných problémů a slzu v oku diváka se mu myslím taky nepodařilo vymáčknout. Ale dosti házení bahna, na druhou stranu se jedná o velmi mrazivý počin, který vám ještě nějaký ten čas bude rajtovat v hlavě. Pokud si můžu dovolit srovnání, tak mi Signs přišli o malinko lepší, než předešlý Vyvolený, ale to nic nemění na tom, že Shymalan akorát potvrdil regresivní přímku znázorňující kvalitu jeho filmů. Sem zvědav, jestli se ještě někdy v budoucnu dokáže vrátit do "první ligy"? [21.12. 2006] ()

depony

Temná atmosféra, zajímavý příběh, kukuřičné pole ... :) mimozemšťané a Shyamalan - tož 5 ***** to jistí. Velmi dobře dělané sci-fi :) ()

Cimr

Jsem nadšen! Po dlouhé době se mi stalo, že mě nějaký film doslova přimrazil k sedačce. Vážně, já se při některých scénách ani nemohl hýbat, tak mě to paralyzovalo! Nejlepší je podle mě scéna s moderátorkou televizních novin a jejím: ,,Upozorňujeme, že následující scény vás mohou rozrušit." a následné záběry z dětské party. To je tak realisticky natočené, že je člověk vážně rozrušen. Shyamalan se opět předvedl jako mistr děsu, Znamení dokonce v mém žebříčku stojí jen krůček pod nejlepšími horory jako je Osvícení nebo Psycho. Jen tak dál pane režisére. Zanechte experimentů, už se chci zase třást strachy! ()

Paxxx.cz

Povedené drama se skvělým Melem Gibsonem a Joaquinem Phoenixem, které mě hodně zaujalo. Z prvního setkání z mimozemšťany mě skutečně mrazilo v zádech a všem hlavním hrdinům jsem držel palce ať nájezdům vetřelců odolají...8/10. ()

RasputincZ

Výborně navozená atmosféra. Především ten televizní záznam působil během prvního zhlédnutí mrazivě. Mel Gibson je zkrátka výborný. Hodnocení dost snižuje absence výraznější závěrečné pointy, na kterou jsme u Shyamalana po Šestém Smyslu tak zvyklí. Škoda. ()

Alqarin

Tehdy v roce 2002 bych asi řek "Nedbej na rejpaly M. Nighte, seš dobrej a Znamení žeru víc než Šestej smysl a Vyvolenýho, keep rockin!" Dneska už bych jen se slzou v oku zavzpomínal na mistrův tvůrčí vrchol. Znamení jsou opravdu posledním Shyamalanovým vynikajícím filmem. A o to víc je žeru. Je v nich trochu tý vykonstruovanosti, ale čert to vem, perfekconisticky nastolená atmosféra zachraňuje všechno. ()

Jillen

Nebýt toho imho...konce, který nám MISTR režisér naservíroval bylo by to za 5*...jelikož až do konce má film předokonalou atmosféru a kdyby vám tvůrci ukázali šiky mimozemšťanů jak drancují Zem, určitě by to nebylo ani z půlky tak napínavé, děsivé a zajímavé jako právě zde, kde se vpodstatě objeví jen dva členové vesmírných záškodníků z nichž jeden v televizce...a tak mě teď napadá...kdyby spojis síly Shyamalan se Spielbergem a natočili spolu něco mezi Znamením a Válkou světů, nedokážu si domyslet jaká by to byla pecka...takhle je to za atmosféru a herce za krásné 4*...Dávám 80% ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)