Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

NEOO

Po výtečné duchařině Šestý smysl, kterým si indický mistr napětí právem získal nespočet příznivců po celém světě, mezi které patřím i já a neméně skvělém comicsovém zrození hrdiny – Vyvolený, který byl ovšem pro mnohé diváky s velkým očekáváním pokračování Šestého smyslu mírným zklamáním, přichází s invazí mimozemšťanů, jejíž větší srozumitelností si opět napravil reputaci u masového publika. Opět potvrzuje schopnost v pomalém tempu vybudovat bez nutnosti výraznějšího vizuálního efektu hutnou až Hitchcockovskou atmosféru založenou na originálním scénáři a skvěle sehrané vynalézavé kameře se zvukem. Tím nejlepším efektem a myslím, že i největší satisfakcí režiséra je, když vám po těle přeběhne husí kůže při pouhém pohledu na odraz nebo siluetu mimozemského tvora, stejně tak, jako zlověstné šumění větru pohrávajícího si s kukuřičným polem zahaleného do noční tmy.Tentokrát se sice Shyamalanovi nepodařilo z Mela Gibsona vyždímat herecký nadprůměr, jako v případě Bruce Willise, nicméně Joaquin Phoenix předvádí poctivou porci hereckého umu a dětští protagonisté jsou přímo kouzelní. Žádná scéna tu není zbytečná, každá má svůj účel a přesné místo v příběhu. Režisér ví co nám skrze ní chce sdělit nebo poodkrýt a co naopak zatajit. Napětí se s přibývající stopáží neustále stupňuje a nás zajímá co se stane za minutu i jak to celé dopadne.Jednotlivé dílky filmu do sebe postupně logicky zapadají, jako dílky do skládačky, aby vyvrcholily v pomyslnou třešničku na filmovém dortu upečeného ve formě promyšlené pointy, která sice není, tak šokující a výrazná, jako v Šestém smyslu, ale rozhodně přinutí k zamyšlení. Nepochybuji o tom, že pro fanouška bude tento film jistě příjemnou povinností a pro nezasvěceného zas velkým překvapením. ()

Bluesun

Zjímavě natočený film, který se "tváří", ale ve skutečnosti je postavený na typickém klišé, že ten umí to a ten zase tohle a všichni dohromady zaženou ufony na útěk. Tady je to ještě obohaceno o "osudový" rozměr, že vše bylo připraveno a vlastně to "nemohlo" dopadnout jinak. ()

Jarosh66

Vynikajíci film, na který jsem se moc těšil a moc se líbil. Skvěle postupem děje houstne atmosféra a opravdu jsem se i bál. No a když jsem se jednou díval v noci tak jsem samozřejmě nemohl usnout. Jediné co mě trošku zklamalo byl závěr, ale tak či tak, ode mě jako od fanouška tohoto tématu si 5tku zaslouží. ()

kpt.Marťas

Ten film má atmosféru. A má napětí. Formou náznaků a maličkostí mě dokázal parádně vyšponovat. Výborně obsazená rodinka, krásná linka o hledání sebe sama a boha, výborná hudba. Škoda jenom toho mimozemšťana na konci. Bez něj by to bylo ještě větší psycho a za pět. ()

Joanna

Ačkoliv tento film všichni v mém okolí zatratili, stojím si za svým, že je to moc působivě natočený kousek, který na mě velmi zapůsobil a krásně se obešel bez zbytečných akčních scén či efektů. Herecké výkony byly taky povedené, hlavně malá Abigail Breslin a Joaquin Phoenix. ()

Slouby

Shyamalan patří k mým nejoblíbenějším režisérům a velkou měrou se o to zasloužil právě tento snímek.Při filmu vás mrazí od začáteční znělky až do závěrečných titulků a ještě dlouho po nich.Patří mezi nejlepší filmy ve své kategorii (sci-fi thriller).Rozhodně by jste si tento film neměli nechat ujít. ()

Tomx112

Dlouho jsem se na tenhle film těšil, určitě to bylo pár let, takže o to větší bylo moje zklamání. Začne to parádně ale pak je to už jen neustále se prohlubující trapnost. ()

chosan

Sice děsivý ale hodně napínavý film rozhodoval jsěm zda dát 4 nebo 5 hvězd ale nakonec 4 za ten konec kde se nedozvíme proč mimozemšťané odjeli. Ale jinak hodně dobrý. ()

avantgardx odpad!

Mimozemšťané, ačkoli přiletivší v sofistikovaných strojích budoucnosti, přesto o inteligenci dobytka... Dialogy trapnost sama. Jako horror nebo thriller mi to tedy vůbec nepřipadalo, spíše jako komedie a vděčná předloha pro parodie. Zatracený pánbíčkáři! ()

montel

Rodina Hessových objeví ve svém kukuřičném poli poničenou úrodu, která vyobrazuje tajemný obrazec. Z televize se dozví, že se tento obrazec objevuje postupně po celém světe. Celá země spekuluje o výskytu mimozemských bytostí. Podivné světla se také začnou objevovat na obloze. Je jasné, že ve vesmíru nejsme sami. Mimozemšťani chystají útok...Vyníkající, dechberoucí sci-fi thriller. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Atmosféra krásně hustá. Lepší film Shyamalan nenatočil. 90% ()

Khanemis

Podivný film. Shyamalanovy filmy mám rád, Šestý smysl i Vyvolený jsou velmi dobrými dílky, ale toto se podle mě příliš nepovedlo. Po většinu času je z tohoto snímku cítit jakási nevyslovená křeč, nepřirozenost svého podání. Postavy nereagují příliš přirozeně: nápad ozbrojit se před nezvanými návštěvníky dostávají až na samotném konci a to ještě na popud jakési vágní duchovní symboliky; kluk (který je mimochodem dost nesympatický) polovinu filmu vede rádobychytré řeči, se kterými by udělal kariéru v libovolné sektě; otec v podání Mela Gibsona vypadá většinu času jako by měl pláč na krajíčku a jeho syn je mnohem autoritativnější než on; většina postav se celou dobu hýbe jako po ranní kocovině atd. Navíc mi zůstává rozum stát, proč by měli mimozemšťani se slabostí na jeden určitý prvek útočit na planetu, která je ho naprosto plná všude možně...tak blbá rasa by se nikdy do vesmíru nedostala. To, že útočí bez jakéhokoliv vybavení ani zbraní je mimochodem divné taky. Konečnou pozvánku do kostela ještě skousnu, přeci jen je režisér dost známý svou silnou vírou, i když samotný závěr filmu působí spíše směšně. Abych jen nehaněl, v některých momentech mají Signs celkem slušnou atmosféru a práce režiséra i kameramana s umně naroubovanými záběry, které svým minimalistickým podáním staví náladu na schopnosti ukázat co nejméně a přesto zaujmout, je opravdu dobrá. Nakonec dávám hodnocení ***, tento snímek mě sice opravdu dost zklamal, a je v některých ohledech tupý až hanba, nicméně stále jde o relativně solidní práci s některými světlými momenty a režisér si zaslouží trochu shovívavosti. Ale ať se to už neopakuje, Shyamalane! ()

holyvac

Kéž by se skvělý Shy probral ze sna a předhodil lvům podobný klenot jako je tento...PS: Děkuji JNH za dokonalou hudbu... ve světě duchů, zlých mimozemšťanů, poloryb a ostatních bubáků nemá konkurenci. ()

babuška

Tak konečně, už jsem myslel že je rejža mimo ale přece jen špetka naděje. Výborný herecký výkony. Až na ten konec je to od rejži opravdu zatím to nej. ()

cocaine

První půlka mi přijde trochu jako pomalejší rozjezd...naštěstí graduje všechno v druhý půlce. Akorát mi vadí asi hlavní myšlenka filmu-ta otázka jestli věřit nebo ne no...Jinak samozřejmě kvalitní drámo.:-) ()

blackmag

Mel Gibson je prostě úžasný herec. V tomto snímku to jasně dokazuje. S divákem to lomcuje, i když se scény zdají být neprofesionální, co se týče mimozemských bytostí. Nezáleží na tom, že je člověk nevidí "pořádně", ale věci jako odrazy siluet úplně stačí a dodají filmu "duchovno". Pomyslnou hvězdičku film u mě ztrácí za konec.. Posledních deset minut filmu už se mi zdálo být zbytečných. ()

Mrtvobog

Vynikajúca práca so strachom, s psychológiou a neznámom. Všetko dokonale podávané po malých sústach. Náznaky hrôzy a desu sa postupne zväčšujú (noha v kukuričnom poli, čosi na streche, čosi v komore, útok alienov na dom, útek do pivnice), až to všetko vyústi do ...do... do ničoho. A práve koniec je najhorší z celého filmu, podaný v klasickom stereotypnom boji s alienom. Atmosféra psycha a neznáma budovaná počas celého filmu sa stratila práve vtedy, keď na scénu nabehol mimozemšťan bez prstov a J. Phoenix s baseballkou (inak, oproti Commodovi z Gladiátora celkom sympatická postava). ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)