Jednotky vesmírného nasazení

• USA Space Force
USA, (2020–2022), 8 h 44 min (Minutáž: 25–37 min)

Kamera:

Simon Chapman

Steve Carell, John Malkovich, Ben Schwartz, Diana Silvers, Tawny Newsome, Jimmy O. Yang, Don Lake, Lisa Kudrow, Owen Daniels, Hector Duran, Dan Bakkedahl (viac)

Armádní generál se neochotně spojí s výstředním vědcem, aby společně připravili ke startu nový útvar americké armády: Vesmírné síly. (Netflix)

Soweek

Duo Carell / Daniels ve mně trochu nahlodalo myšlenku, že když jejich spolupráce fungovala jednou, tak bude fungovat znovu. A trochu jsem pravdu měl, humor z legendární The Office tady zůstal a občas je hodně povedený, jenže je ho tragicky málo. Seriál nesmyslně skáče od komediálních dílů k dětinským rádobydramatům, které bych se nebál odvysílat na ČT Déčku. Po shlédnutí se neubráním kritice, že celá show vznikla pouze a jedině za účelem kritiky prezidentství Donalda Trumpa, na jehož účet je asi tak každý druhý vtip nebo komická situace. Je to určitě vznešená myšlenka a nebylo by to poprvé, kdy by zábavní průmysl sloužil k politické kritice a satiře, ale zastávám názor, že by zároveň měly být dodrženy kvality kinematografické. ()

misstake

Dá se zkazit komediální seriál o vesmírných silách, kde se objeví Steve Carell a dokonce John Malkovich? Ano. Dá. Zoufale nevtipné nepovedené něco, kde žádný pokus o vtip nevychází. Navíc je to málo ujeté, málo přitažené za vlasy a prostě to nefunguje, takže u některých třicetiminutových epizod máte pocit, že mají 2 hodiny a 15 minut. Místo toho si dám radši české Kosmo. ()

iXtr3m3

Slušná komédia, ktoré ale stráca na veľa nie dobre mierených vtipoch. Niektoré vyjdú fantasticky a niektoré sú trápne, alebo ich ani nepostrehnete. Škoda, ale druhej sérii šancu dávam, pretože casting je výborný. UPDATE PO DRUHEJ A ZÁVEREČNEJ SÉRII: Nečudujem sa, že ten seriál ukončili. Malo to fajn momenty, malo to fajn kasting, ale nejako si to nevedelo vybrať, čo to bude, pretože vtipné momenty striedali aj sem tam vážnejšie a moc to tam nesedelo. Chceli z toho mať paródiu na súčasnú NASA alebo iné vesmírne zložky, ale skončilo to na polceste. Oproti tomuto je Avenue 5 ďaleko lepšie. ()

Ledkodlaq

Začínám si myslet, že Netflix má problémy s chápáním smyslu výrazu "sitcom". Zvládl jsem dva díly, na třetí už nemám ani chuť, ani sílu. ()

Nethar

Vydržel jsem asi půlku dílu s tím, že na začátku si snad dali záležet a uvidíme, ale humor spíš trapný, nebudu pokračovat. ()

Ondrus

Geniální komediální scény, při kterých jsem dostával záchvat smíchu, střídají nudné a trapné skeče. Strašně nevyrovnaný seriál. ()

Schnaubik

Nebudu lhát, koukal jsem na to vlastně jen proto, že v tom hrál Carell a já teprve nedávno dokoukal Office, do kterýho jsem se totálně zamiloval. Tady teda ten obraznej komickej řetěz občas padá, ale pořád to má svoje momenty a kvůli nim jsem se u toho udržel. Nim a Johnu Malkovichovi, kterej tu všechny strká do kapsy. Hodně cením snahu scénaristů působit co nejaktuálněji v rámci vydání toho seriálu - zapojení TikToku a memes, střet světa Twitteru s generálem ze staré školy, nebo debaty o K-Popu pro mě byly skvělý osvěžení starých kolejí. Zajímalo by mě, jak poplatné době to bude za 10 let. Solidních 6/10! ()

Illy

A já musím říct že se mi to hodně líbilo. Není to žádná velká řachanda, ale úsměvná a odlehčená americká verze našeho Kosma. Po náročném dni velmi příjemné koukání. ()

Košoun

Pár dobrý vtipů a opět vynikající Malkovich. To je ale celé. Carell zase hraje Michaela Scotta z Kanclu, a to už je to trochu okoukané. Na nenáročné odpočinutí u televize asi ok, ale na Netflixu najdete určitě i lepší komedie. ()

montongery

I když námět se mi zdál velmi slibný, kdy by se na toto téma a skrze něj dala udělat skvělá satira na Trumpovu administrativu, tak se to těžce nepovedlo. Scénáristicky děravé, některé dějové zvraty nejsou radši vůbec vysvětlené, ale hlavně tomu nejvíce chybí samotný humor. Za celou dobu se objeví jen občas nějaké pouze lehce vtipné narážky nebo vtipy, ale z větší části se jedná pouze o trapné a donekonečna opakované anekdoty (např. 100x opakovaný vtip se vstupem do kanceláře aj.). Ani charaktery postav a herecké výkony bohužel po celou dobu nedávají naději, že by se něco mělo zlepšit. A to je co říct, když to nedokáže utáhnout ani takováhle kombinace hereckých kapacit. Steve Carrel po place lítá a tváří se jak ten šimpanz v druhém díle a role nešikovného generála v jeho podání spíše vyznívá trapně, Jimmy O. Yang jako by se nemohl s rolí sžít a zde nejlepší John Malkovich vyznívá celou dobu herecky rezignovaně (asi jako jeho postava frustrovaného hlavního vědce). ()

Rockerman

Příjemné překvapení. Steve Carell není zrovna můj "kůň", ale tady mi nejen že nevadil, ale docela dobře pobavil. Trapných vtípků pomálu, těch dobrých o něco více. Pro mě je to takové "béčko" The Brink z roku a opět lituji, že nelze dát půl hvězdy, protože tady by 3 a půl * bylo na místě. Desátý díl mi přišel trochu nedokončený. Bude pokračování? ()

inutihar

Bavil jsem se. Ale jak tu ostatní zmiňují to nekonzistenci, tak to bych podepsal. Na konci jsem měl pocit, jako by v sérii chyběl jeden či dva díly, protože některé dějové skoky nedávaly smysl. ()

Hapretor

za příjemné obsazení a sympatické postavy s tím spojené hvězda navíc ... jinak celkem nuda a vtipné jen tak na pousmání ... čekal sem více ... ()

Olík

Popkulturní kosmická satyra trumpovské politiky.  Asi přesně to, co by jste čekali od seriálu se Stevem Carellem. On a John Malkovich to celé táhnou….na ostatních postavách se mělo ještě zapracovat, nebo je jinak obsadit. Zasazení do prostředí nové vesmírné složky americké armády mne baví. Co však hapruje, je vyváženost jednotlivých epizod. Humor taky občas vyznívá do ztracena a tak napadá vás, to co mne? Carell – Kancl – Gervais? Pořád nic? Jen si tak říkám, jak by to celé dopadlo, kdyby vedení Netflixu vytočilo na telefonu číslo právě Ricky Gervaise. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard

16.05.2020

Ve věku 86 let zemřel legendární herec a komik Fred Willard, hvězda filmů režiséra Christophera Guesta Vichřice nebo Nejlepší show. Smrt oznámila manželka Guesta Jamie Lee Curtis. Willarda diváci… (viac)