Vesmírný reportér překračuje v simulátoru univerza hranice ulítlých světů a řeší existenční otázky týkající se života, smrti a všeho mezi tím. (Netflix)

toi-toi

Animovaný podcast. Možno to bol dobrý nápad, no v psychotropnom prevedení. Obsah sa však vo forme stráca. A platí to aj naopak. ()

NorseSword24

úplne rozumiem všetkým tým slabým hodnoteniam a nemám nič proti. Toto bola veľmi zaujímavá vec. Dostal som odporučenie od môjho kamoša ktorý je nonstop zhulený takže som bol zvedavý čo to bude :D. A môžem povedať že som nič také predtým nevidel. Úžasný svet/svety ktoré vyzerajú ako keby ich vytvoril totálne zhulený človek ale vďaka tomu majú čaro ktoré ako keby vypadlo zo sna malého chlapca kde veci fungujú aj keď nedávajú zmysel. A to som si neskutočne užíval. Kam sa nato hrabe Rick a Morty. A potom sú tu tie dialógy. Tie skrývajú neuveriteľnú hĺbku o témach ktoré sú pre človeka zložité. A nič také úprimne už podľa mňa nenájdem. Ale musím uznať že po 15minútach dialógu o zmysle života smrti a ďalších podobných veciach to už začalo byť nudné. Ale ako hovorím. Už nič s takouto kreativitou v animácií a úprimnosťou v zložitých dialógov o živote už nenájdem. Len škoda že som nemal žiadnu zelenú, verím že by som si to užil mnohonásobne viac :D ()

Vanchovi

Napriek tomu, že mám rád takéto filozofovanie, vydržal som len 2 časti. Nájdu sa tam aj zaujímavé pasáže, ale len audio, keďže vizuál je jeden veľký grc, aj keď mi je jasné, že to bol asi zámer tvorcov. Nie som síce grafický guru, ale tak to nejak si predstavujem, že by vyzeral prvý pokus animácia laika, ktorý si stiahol nejaký program na vytváranie animácie. Obsah prevyšuje formu. Chápem, čo sa na tom ľuďom môže páčiť, ale toto ja nedávam. ()

simi78

krásně naanimovaná, dojemná komedie, která se ale odehrává ve zkutečnosti. emocionální cesta, když se dozvíte že všechny tyto rozhovory se staly, a někdo na to hodil animaci a uplně změnil žánr. ()

Don82

Hodně zajímavý existenciální trip plný nejen brutálních WTF momentů, ale i doslova vodopádu hlubokých myšlenek které donutí se zastavit a zamyslet. Vizuální euforie za hranici reálna. Pro plné pochopení je dle mého nejvhodnější dosáhnout jisté (i kdyby jen dočasné) změny vědomí a chápání. ()

sysyphus

Je to vcelku jedlé. Počúvať rozhovory s ľuďmi, ktorí toho majú veľa zažitého a napremýšľaného je takmer vždy niečim prínosné. Nápad sprevádzať tieto rozhovory s vizuálne pútavou, dynamickou animáciou vo mne však zanechal rozporuplné dojmy - na jednej strane to môže efektívne pripútať k obsahu oči mladších generácii, ktoré v dnešnom vizuálne presýtenom svete častokrát ľahko strácajú pozornosť - na strane druhej táto trblietkavá psychoaktívna animácia tiež svojim spôsobom odpútava pozornosť od prezentovaného posolstva. Koncept je to však určite zaujímavý. ()

ricmont

Asi někteří od tohoto čekali něco jiného. Ovšem pro mě je seriál jako takový příjemné překvapení. Pokud se člověk nezajímá o takovéto témata tak se mu může zdát být seriál nudný. Ovšem pokud se snažíte dívat na Svět trochu jinak. Je to seriál pro vás ()

spawnxp

Občas k zamyšlení hodný (ale spíš v těch citacích)... nicméně forma odpovídá obsahu. Úděsný žvásty, úděsnej "vizuál". Tak tak. ()

JackStrange

Osobně mě to nějak extra nevzalo, ale jednotlivé rozhovory jsou i samy o sobě zajímavé a animátoři ze sebe určitě vydali duši. Když to vemu kolem a kolem, byl to příjemně strávený čas. 75% ()

Eric.Kosar

Animovaný podcast, v němž se debatuje o všech možných i nemožných tématech (drogy, sex, pomíjivost života, nihilismus,...) je chuťovkou pro filozofy, nebo lidi, kteří ujíždí na travce. Nemá to děj, dokonce ani nemusíte nic sledovat, jen zavřete oči a poslouchejte, přemýšlejte si o tom, a buďte v úžasu. Nemusíte souhlasit se vším, co se tady zmíní, ale přece jen vám to dojde, a přece jen vám 100% něco unikne, proto je lepší to zhlédnout víckrát, abyste pochopili úplně všechno. Prvních 7 dílů bylo spíše humorně založené, smáli se problémům života, ale 8. epizoda je emocionálně založená, sejme vás to. Vesmírný reportér Clancy ale dostal pěkné finále. Nepočítejte s pokračováním. Tohle stačí. ()

alicap

Divák dnešného sveta potrebuje rýchle strihy, dynamickú animáciu plnú farieb a absurdných vyobrazení. Naše vnímanie to zo zvyku vyžaduje. Bez toho, aby vizuálna stránka tohoto seriálu zaujala našu pozornosť by nebolo možné predkladať rozhovory o vážnych témach a prúdy hlbokých myšlienok. Ak by sme len počúvali zvukovú stopu, veľmi rýchlo by sme sa stratili v prúde vlastného vedomia, neudržali by sme pozornosť. Preto oceňujem nápadité spojenie myšlienok, ktoré chce autor vyjadriť, s vpodstate naprosto nesúvisiacim obrazom, ktorý nás ale udržuje vnímajúcich. To má ale za následok aj istú náročnosť sledovania. Občas som sa pristihla, že len čítam titulky, počúvam text a obraz naprosto vytesňujem... ()

RadaRAW

Hlavní obsah jsou podcasty na kterých je celá série založená. Však vizuální stránka většinou nemá vůbec co dělat s tím o čem se charaktery baví a někdy dokonce ruší. To mi přijde jako poměrně promrhaná příležitost to celé upevnit. Myslím si že se stačí podívat na epizody 2, 3, 5, 7, 8 Osmí díl to poměrně dost zachraňuje jak s vizuálním ztvárněním který je pevně provázaný s podcastem, tak i tím že my víme to že jeho matka opravdu na rakovinu zemřela. ()

PISTA226

9/10 Jedná se o druh seriálu, který jsem tu v podobné podobě ještě nikdy neviděl a ani nic tomu podobného. První bych chtěl zmínit animaci, která je sama o sobě opravdu zajímavá a svým způsobem hrozně originální. Je tu opravdu celá paleta výrazných barev, které ani nemusí často odpovídat skutečným barvám objektů, ale to krásně ladí s náhodností okostí, které se tu během povídání dějí. Je opravdu vidět, že tahle animace je od tvůrců Adventure time, který má jednu z nejlepších a nejpříjemnějších animací vůbec. Stejně tak právě ten svět kolem který je, troufám si říct, možná i šílenější než v už zmíněném Adventure time. Ale i přes tu náhodnost a dokonalý bláznivý chaos, který z toho divák cítí je všechno nějaký odkaz, či metafora, která přesně zapadá do povídání, které v tu dobu probíhá, a to když si divák uvědomí tak získá úplně nový pohled na celý děj. Podle jména Půlnoční Evangelium se dá odvodit, že tohle není záležitost pro děti. A to ani v animaci světa, ve které se velmi často vyskytují odvážné věci, ani v právě psychologickém povídání, které tu popisuje i smrt. Pokud tedy nejste děti tak právě tyhle vlastnosti vám udělají neskuteční zážitek. Kdy jste naposledy viděli myš pomáhat mouše vyndavat anální kolík ze zadku a u toho vést opravdu smysluplný a příjemný rozhovor? Za druhé je určitě na řadě právě hlavní část a to podcasty. Není na tom vlastně vůbec nic složitého. Je tu prostý kluk, co dělá rozhovory s různými osobami a vlastně si celý díl povídají. Každičká postava je ale něčím hrozně zajímavá a neskutečně vyjímečná a má nějakou vlastnost, zážitek či problém, o kterém se tu pravě baví. Setkáte se tu nejčastěji s psychologickým povídáním, který budete muset pozorně poslouchat, abyste to pochopili, ale pak je tu i povídání ze života každého člověka, se kterým se divák hned stotožní a začne si z toho brát příklad. Je tu pohled hned několika náboženstí a každé má nějakou radu do života a je jen na divákovi, zda ji přijme. Postavy při tomto podcastu mají nějaký cíl kam třeba dojít nebo co získat v tom zajímavé světě ve kterém jsou, ale cestu a nic kolem téměř nikdy nevnímají a prochází s povídáním jako by je vedla sama síla. A tady má člověk na výběr, buď bude pozorně poslouchat skvělé relaxační, ale i velmi poučné povídání nebo se začne soustředit na příběh, který se odehrává kolem nich a bude sledovat detaily téhle úžasné šílené animace. Bohužel je celkem těžké dělat obojí najednou. ()

meduzak

Neco co jsem chtel vydicky videt.. jako kombinace Superjail! a Animals :D total psycho a pritom tak uklidnujici.dobre pointy a pravdy.co vice si prat..tedka akorat dobre lsd :D ()

NagatoPein

Musíte byť pozorný a dokázať rýchlo vnímať, v akom stave pritom ste, to už nechám na Vás. Je to tak rýchle obsažné a zaujímavé, že niekomu, kto to nezachytí to môže pripadať ako úplné WTF?. Ja som chytil vlnu pri neskorších častiach a musím povedať, že je to parádne a originálne. Dá sa to pozerať dookola a skrýva to veľa myšlienok. Nemusíte so všetkým úplne súhlasiť, ale popremýšľať nad tým je zaujímavé. Nosnou témou je existencia a smrť, a tak najmä v druhej polovici je treba obrniť sa nadhľadom, lebo smrť je doslova všadeprítomná a môže to pôsobiť mierne depresívne. ()

supEnoc

Doporučeno sledovat pod vlivem psilocybinu, jedině tak může divák stíhat dialog a zároveň všechno, co se děje na obrazovce. ()