Nočná mora v Elm Street 2: Freddyho pomsta

• Česko Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (viac)

Kdyby rodiče Jamese Walshe věděli, co se stane, když se nastěhují do domu na Elm Street…! Pět let čekal Freddy Krueger, aby se znovu objevil ve snech nového chlapce ve městě a otevřel svoji ruku z nožů. Démonický zabiják si pro svoji pomstu nemohl vybrat lepší příležitost. Noční můra se opět promění ve strašlivou skutečnost. (oficiálny text distribútora)

elanista1

Ked som Cravena kritizoval, ze je malo vecny a privelmi kladie doraz na psychologiu sna, tak Sholder tieto nedostatky odstranil.Z Freddyho sa stava coraz realnejsia osoba, viac ovplyvnuje zivot svojej obete, dokonca nad nim uplne ziska moc. Uvodna autobusova scena je mozno atmosfericky vrchol filmu, ale aj dalsie sceny s Kruegerom /a to ich nie je malo/ maju svoj sarm a dokazu divaka priputat na stolicku, aspon ja som to tak prezival. Velmi nerozumiem tunajsiemu hodnoteniu, pre mna minimalne rovnako kvalitne ako jednotka. ()

HellFireFery

Aj, aj, aj. Skoro jsem se neudržel a vlepil druhéhu dílu jen jednu hvězdu, protože tohle byla jen čirá nuda a zoufalství. Freddy v tomto dílu sice vypadal stejně děsivě jako ve slavném debutu, ale co mu to bylo platné, když jeho přítomnost v divákovi nevyvolala žádný pocit strachu a napětí. Škoda, že tento film začíná (tak skvělou autobusovou scénou, protože vás to akorát dostane do křesla a čekáte od filmu víc a víc a bohužel dostáváte méně a méně. Škoda! ()

Dr.Loomis

Mě se tohle pokračování líbio,na jedničku to nemá,ale má to svojí originalitu,nejlepší scéna je hromadná killerparty u bazénu,tu jsem si dlouho užíval.A Fredy taky..:-)) nejsem velký fanda FK,ale upřít body v hororovém žebříčku mu nemůžu..Za mě 85%. ()

Lukinek.cz

Bohužel tento film se nedá s ostatními díly série srovnávat. Bída ,děs a zase bída. Uplně nejslabší díl všech dílů. Ted ale uvedu proč : Atmosféra nulová , herci nesympatičtí,děj žádný. Jediný co film drži nad vodou je Freddy. Taky se mi líbíl začátek v autobuse. Jen díky Freddymu a začátku dávám 43% ()

moviefan4

Tak toto malo byť pokračovanie slavneho hororu? Asi to nevyšlo podľa predstáv. Skoro žiadna atmosféra,nulový dej a nezáživne vraždy. Po tomto dieli sa čudujem že chcel niekto v tejto sérii pokračovať. ()

maverick080

Po úspešnej prvej Nočnej more po len jednom roku tvorcovia natočili hneď druhý diel, ktorý síce je o niečo slabší, no atmosféra prvého dielu tam ostala. Napríklad na takého Freddyho Kruegera sa pozerá super, je o čosi zábavnejší ako v prvej časti a má aj svoje úchylky. Nočná mora v Elm street 2 je jednoducho super, a keď jej mám niečo vytknúť, tak možno len nesympatické herecké obsadenie, ktoré ma nijak nepresvedčilo. ()

Nikolas__

Ačkoliv se pořád jedná o jeden ze slabších dílů, a kvalita pořádně klesla, stále si myslím že kritizování filmu: Freddyho pomsta, je nějak přepálené. Je to pořád skvělá podívaná, masky, efekty, super. Ačkoliv atmosféra slušná je, postavy až tak moc ne. Nejhorší je, že se vytratila nápaditost smrtí, první dvě smrti - Freddy někoho probodne, v realitě, rukavicí. Další smrti jsou jen masové sekání Freddyho do všech lidí na párty, a pak ještě někoho hodí na grill, prostě neoriginální. Ale pořád je to solidní film. Opravdu velmi slabé čtyři hvězdy. Freddyho pomsta funguje jako v pohodě horror, jako dobrý film, ale nefunguje jak noční můra. EDIT: Snižuji na silnější tři, jako horor to celkem funguje, ale nelíbily se mi postavy, herci nehrály příliš dobře, scénář taky moc nefunguje, spousta scén je k smíchu, sny téměř nejsou, málo temné atd... ()

Madax

Jako samostatný film to možná není nejlepší, ale pokud bych měl "Freddyho pomstu" hodnotit jako část výtečné série, pak nemůžu dát méně než tři hvězdičky. ()

EnneX

Oproti prvnímu snímku nebo třetímu je to výrazně slabší. Má ale velmi povedený momenty. Mé hodnocení celé série - od nejlepší po nejhorší díl - 1, 3, 7, 2, 4, 5, 6 . Jsem i docela zvědavý jak dopadne nový film letos v létě, který má obnovit celé šílenství okolo Freddyho. ()

kishi_SO

verim, ze z tohto mali ludia v tej dobe riadne nahnano! Po velmi pomalom rozbehu na zaciatku prisiel mrazivy stred a pred-koniec. Urcite tento film patri k tomu lepsiemu co horror 80. rokov priniesol. No musim uznat, ze si vedeli ako nechat otvorene vrata pre dalsie diely :-D ()

Jason13

Druhá noční můra je ve všech ohledech výrazně horší než skvělá jednička. Napětí se vytratilo, snů je málo a celý to je strašně utahaný.. Mezi dvěma vraždami v první hodině je hrozně moc nezáživný omáčky ze školy. V posledních 15 minutách Freddy sice trochu začně řádit, ale jsou to jenom takový zbytečný vraždy na párty. Úplně mimo jeho styl.. BODYCOUNT: 6 (s tou party je trochu složitější, já napočítal tři mrtvý) ()

moriero

Sympaťák Freddy je ikona mého dětství (v první polovině devadesátek). Ze všech tehdejších vraždících monster jako jeden z mála mluví, směje se a má krutopřísný černý humor. Toho prostě nejde nemít rád. Zkuste si před smrtí takhle pokecat třeba s Vetřelcem. Všechny díly jsou legendární. Krom tohoto impotentního blábolu popírajícího jakoukoliv mytologii. Kde je smrt ve spánku? Co ten explodující papoušek? Mám takového neblahého tucha, že chtěli tvůrci Freddieho degradovat na obyčejného poltergeista. A hlavně co to jalové jelito v hlavní roli? Už krásná Heather Langenkamp (Nancy) s pohledem lapené laně měla teda daleko větší koule. Jdu si spravit chuť trojkou. A vlastně všemi dalšími díly. Naštěstí vím, že příště nezklameš, Freddy. (P.S: Sorry chlape, vím, že za tohle jsi nemohl). ()

karnifex

Rozhodně ne zklamání - na to, jaké hrůzy představuje většina pokračování, je toto velmi dobré. Příběh sice není nejsilnější, ale postavy i atmosféra fungují. ()

Sinner.

"Jdeš zítra na ten večírek?" - "Ne. Mám vězení. Shodil jsem babičku ze schodů." Myslím, že tenhle film má mnohem větší problém než tolik zmiňovaný homoerotický podtext. ()

JesterKruger

Myslím si, že kdyby do prvního dílu použili jeden z alternativních konců, pokračování nemuselo vůbec vznikat, a bylo by to tak i dobré. Bohužel tvůrci nehorázně chtějí dělat více a více pokračování, a tak se stvořila tato dvojka. Tenhle díl, i když jsem ho viděl teprve v 11 let, tak na mě nezapůsobil jako jednička. Sice už ten film si zaslouží hvězdičku za masku Freddyho Kruegera, jelikož ta působila děsivěji než v jedničce, a vlastně je v tomto díle i nejlepší, za což velký palec nahoru :-). Bohužel to není nějak extra napínavé, a až na ty zajímavé scény polovina toho filmu moc nefungovala, ale pak se to rozjelo, ale ani to tempo na konci to nemohlo udržet na plné pecky. Škoda, mohlo to být dokonalé, ale bylo by lepší, kdyby to ani nevzniklo, jelikož by podle mě měla zůstat jen jednička. Herci v poho, a triky taky. Dávám plné 4*, ale do toho hodnocení počítám i efekty i podoba Freddyho Kruegera, jinak by film byl asi na extrémně slabé 4*. ()

david141474

Co to sakra bylo? Tohle byla hrůza neskutečná! Tohle byla příšernost! Opravdu mě zajímají další díly, protože už tohle bylo moc. Velice nesympatický postavy. Příšernej soundtrack. Hlavní postava je velice, velice, velice, ale velice nesympatická a to je fakt blbý, když tu postavu máte sledovat celý film. Finále filmu je neskutečně ujetý a příšerný. Alespoň úplně první a úplně poslední scéna s autobusem za něco stála. A Freddy tady taky moc nezazářil. O zápletce vůbec nemluvím, ta byla taky příšerná. 4,5/10 Hrůza to byla! ()