Nočná mora v Elm Street 2: Freddyho pomsta

• Česko Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (viac)

Kdyby rodiče Jamese Walshe věděli, co se stane, když se nastěhují do domu na Elm Street…! Pět let čekal Freddy Krueger, aby se znovu objevil ve snech nového chlapce ve městě a otevřel svoji ruku z nožů. Démonický zabiják si pro svoji pomstu nemohl vybrat lepší příležitost. Noční můra se opět promění ve strašlivou skutečnost. (oficiálny text distribútora)

Duke90

Velice povedené masky zabíjí totální nesoudržnost jednotlivých scén, které se často zvrhávají v nechtěně komické nebo přímo trapné pokusy jak navodit strašidelnou atmosféru. Chyběl mi ten Freddy z opravdových snů a vzhledem k tomu, že zdejší herecké obsazení je mnohem žalostnější než v Cravenově originálu, nepovažuji za vhodný nápad nechat Freddyho "promlouvat" skrz ústřední postavu. Není důvod se při sledování znepokojovat ve smyslu - co se stane v dalším snu - protože kvůli "zajímavému" nápadu tvůrců, jsou všichni v tzv. permanentním ohrožení a to odvádí pozornost k úplně jiným myšlenkám (třeba že se nudím). A ano, také jsem se nechal navnadit úvodní autobusovou scénou... ()

Ewík

"...and Grady - don't fall asleep." Hororová klasika, kterou si postupně projíždím. B-) Mimochodem, v současnosti Robert Englund vypadá stokrát líp než ostatní herci. Jak to dělá? :-D ()

Tales

Jeden z těch slabších dílů, i když zase tak špatný to neni a docela mě to bavilo. Akorat teda ten českej dabing je tragédie. ()

henrycruel

Film s poněkud bezzubým a nudným dějem. Ze začátku se skoro nic neděje, a když už konečně přijde nějaká ta akce, tak to celé stojí za pendrek. Postavy, kromě starého dobrého Freddyho, také žádný zázrak. Dvojka mi oproti dalším Nočním můrám (snad jen kromě Freddyho smrti) přijde trochu pozadu. ()

vitac.

Věru nevím, co filmu vytknouti dříve. Zda chatrný děj, mátožnost postav... či trestuhodnou abscenci napětí a strachu. Už ani ty lekačky tvůrcům nestály za námahu (podařila se jedna). Tento "horor", ve fázi kdy měl gradovat, sklouzl až někam k divadelně přehrávané komedii. Např. Freddy skládající prchající děvče ze zadu skokem mířeným na její nohy, jako ne zrovna šikovný obránce amerického fotbalu a posléze ostentativně ničící porcelán... uf, ne, to opravdu ne! Žádná Freddyho pomsta, tohle byla prostě jen pomsta. Jen netuším, na koho mířená a za co:) Lepší jedna hvězdička za tělocvikáře z Blue Oyster baru a svérázný hlavní pár, u kterého ještě teď nemám jasno, zda mi byli sympatičtí, nebo jestli jsem je nenáviděl:) P.S. Jo, natočit takhle moje noční můry - jak Harry Potter a já přepadáváme společně čerpací stanice po republice, on s hůlkou, já s kvérem - to by bylo jistojistě inekafe!:) ()

mark9th

Oproti jednotke jednoznačný krok vedľa. Zle podané prestrihy medzi snením a realitou, divák sa v tom stráca. Fredyho vidíme poskromne a vôbec nie je taký ''evil'' ako v jednotke. No a hlavný protagonisti sú miestami na smiech. Stále to má, ale šmrnc 80-tých rokov. ()

horor2

Pro některé zklamání, pro mě nedoceněné dílo. Druhý díl nám opět přináší kvalitní podívanou a samozřejmě další pěkné mordy. Scéna vyklubání skrz tělíčko, tak na tu nikdy nezapomenu stejně tak jako na tu ve sprše :-) ()

Blazkowicz

Kdyby tam nebyl Freddy, tak bych si myslel, že to s touhle sérií vůbec nesouvisí. Děsně nezáživné a nudné. Netuším o čem to bylo a navíc ještě spolu s českým dabingem jde v pozadí slyšet původní anglický. Hrůza. 1* ()

adamix

Na pokračovanie výbornej jednotky je Freddyho pomsta o čosi slabšia. Sympatickú a rozumnú hlavnú hrdinku sme zamenili za ufňukaného a hlúpeho zbabelca, ktorý ako postava nestojí za nič a Freddyho je tu žalostne málo, ale keď príde na scénu, stojí to za to a nešetrí sa krvavosťou ani celkovým gore. Príbehovo je to ale strašná slabota a zaslúžene je to jeden z najzabudnutejších dielov celej série. Nie zas tak nedôstojné, aby to išlo pod 3*. ()

Aywes

Hurá Freddy Krueger je podruhé tu! Škoda jen nepodařené režie. Zde prostě chybí nějaký kulervoucí děj, který je ve většině ostatních dílů. 1* za Freddyho ()

Cechyno4 odpad!

Tak to nám kvalita rychle od jedničky upadá. Oproti jedničce opravdu bída. Některé scény byly úplně zbytečné a neměli tu co dělat. Proč tam byla vůbec scéna ala vetřelec ? Myslím tu scénu jak Freddy leze z těla hlavního hrdiny a další takové podobné. Oproti jedničce je to navíc úplně nestrašidelné a více nechutné. Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdičku, ale po té romantice na konci filmu, kdy holka líbá Freddyho jsem si řekl NE ! To už bylo moc. Takže odpad ! ()

(=LIFTY=)

Strašný zmatek. Děti na prvním stupni dostaly slohovou práci na téma "Pokračování Noční Můry v Elm Street" a pak ze všech prací dohromady vznikl scénář. Casting probíhal na střední škole, kde byly jediné podmínky pro přijetí zkušenosti ze školních besídek. Dvě věci dělají tuto sérii nezapomenutelnou a to Freddy a sny. Obojího je v tomto díle nedostatek. ()

djbarrel

Tahle Noční můra jako nic moc. Freddy se tam moc neprojevil, respektive se projevoval, ale nebyl to on. Snad jen v tom úvodu to tak vypadalo. Ta holka byla na ránu, její hlášky a chování bylo neskutečný. Ona snová atmosféra byla ta tam a film celkově je dost hloupý. Po výborné jedničce je tohle jako studená sprcha. 35 % ()

maldoror16

Totálně zpackané pokračování poměrně našlápnuté jedničky. Hrozní herci v ještě horších rolích, špatný příběh a nuda na n-tou. Jediné, co stojí za to, je svělá image Freddyho, tady zůstalo naštěstí vše při starém. Ale to vtělení a převtělování a nakonec láska, která přemůže i démona z pekel (což by nevadilo, ale v úplně jiném žánru...tohle nejsou S čerty nejsou žerty...), no tfuj, z toho mi bylo filmově a "hororově" zle. Rozhodně to nejhorší z celé série. 20% ()