The Toll

Spencer (Max Topplin) si privyrába ako taxikár a nie je tomu ináč ani dnes v noci. Dnes mu do auta sadla Cami (Jordan Hayes), ktorá práve priletela, aby navštívila svojho otca, žijúceho kdesi za mestom. Cami je od prírody nedôverčivá a Spencer sa jej so svojimi blbými rečami zdá nanajvýš podozrivý. Najradšej by už bola, keby boli na mieste. Lenže osud rozhodol ináč. Na tmavej lesnej ceste vrazia do akejsi postavy, keď však zastavia, zistia, že po obeti nehody niet ani stopy a navyše, že ich auto vypovedalo poslušnosť. Kolotoč podivných udalostí sa však ešte len rozbieha... (beso74)

EvilPhoEniX

Na Toll jsem se těšil celkem dost a ve výsledku je to relativně OK, byť těch hororových prvků je zde daleko méně než bych před zhlédnutím očekával. Film je podán komorním stylem víceméně o 2 postavách, kde podivný řidič uberu nabere mladou dívku, která mi přišla místy až neskutečně paranoidní ( chlap ji pochváli fotku a ona už vytahuje pepřák), každopádně cestou hlubokým lesem se jim porouchá auto, ztratí signál a ocitnou se v tzv začarovaném kruhu, kterému vládne nadpřirozená entita Toll Man, který chce zaplatit své mýtné a jediným možným platidlem je krev. Nenudil jsem se, je to místy hezky napínavé ( finální 15 minutovka kouzlí i slušnou atmosféru) a došlo i na pár lekaček, kde alespoň jedna funguje. Co však zamrzí, že samotný Toll man na scéně moc není a když jo tak na pár sekund, dále bych určitě uvítal více postav, kdyby v autě bylo 5 lidí a postupně by tam zajímavým způsobem umírali, tak by i ten závěrečný zvrat měl větší dopad a taky fakt, že je film víc Thriller než Horor. Rozhodně je to však koukatelné a ztracený čas to vyloženě není, ale na 4 hvězdičky by se tvůrci museli snažit ještě víc. 6/10. ()

*CARNIFEX*

Zápletka vyústi až takmer v záverečnej tretine, no je úplne odseknutá. Celkový priebeh deja sa snaží byť atmosférickým, no na druhú stranu vzhľadom na zápletku ponúka minimum z duchárskeho umenia. Škoda, toto mohlo a malo dopadnút ďaleko lepšie, ale tu tretiu nakoniec dám, lebo je doma Covidová, pričom človek musí čumieť aj na takéto zúfalé pokusy .. ()

Skeksis

Už som si stokrát povedala, že pičoviny pozerať nebudem, ale aj tak vždy pri nejakej skončím. Tollosálna blbosť! Zopár strašiakov do maku, jedna vychrtlá čúza s ksichtom ako rašpľa, taxikár s kušou v kufri, a babka na traktore. Inak v podstate nič nové. Mimochodom, neznášam, keď ľudia zbytočne a neustále vyplazujú jazyk. Herečka to urobila asi tisíckrát, čo ma nesmierne iritovalo a mala som jej chuť takú fľasnúť, že by vyletela z toho auta. Ak to považuje za formu herectva, tak nech sa radšej vráti naspäť do školy, či odkiaľ prišla. Radšej sa budem pozerať na zalizujúcu sa kravu. ()

dubinak

Jako vypadalo to zajímavě. Hodně mi to připomnělo Dead End, ale dokonce i dlouho zapadlý Plague Town. Atmosféra mohla být klidně hutnější. Nepříjemné to až tak nebylo, a ještě k tomu mám poslední dobou velký problém uchovat tyhle béčkové nesnaživé záležitosti déle v paměti. Člověk, co toho už viděl v hororové sféře kvanta nemůže být překvapen. Je tu snaha o pointu, o kterou jsem asi ani nestála, protože mi zkazila dojem. Ty hororové sekvence byly dobré asi dvě, a nezaujatě dávám průměr, byť spíš z respektu. Už by to chtělo z té Kanady nějaký lepší zářez. ()

J*A*S*M

Víc než na průměr to bohužel nevytáhnu. Prostředí zapadlé silničky uprostřed lesa ve tři hodiny ráno je fajn, podezřívavost mezi dvěma hlavními postavami vytáří potřebné napětí a postava tajuplné nadpřirozené figury, která chce krev, má taky něco do sebe. S postupem stopáže to ale zevšední a scénář si najednou neví rady, co s těmi postavami dělat, aby jejich chování a interakce působily přesvědčivě / přirozeně. Finální zvrat je tam pak asi hlavně proto, aby tam byl, ale co se holt dá dneska dělat ... Navíc tomu chybí řemeslná preciznost, natočené je to spíš jak levné video béčko než film, který by si skutečně zasloužil pozornost. Žánroví fanoušci chybu neudělají, když tomu těch střídmých 80 minut věnují, ostatní by spíš měli šáhnout po starším a tematicky podobném Dead Endu. ()