Príbeh rímskeho generála Maximusa (Russel Crowe) začína v zime v roku 180, keď sa na čele rímskych légií postará o konečné víťazstvo nad germánskymi kmeňmi. Po bitke sa objaví starý a chorý cisár Marcus Aurelius (Richard Harris) so svojimi deťmi, slabošským synom Commodusom (Joaquin Phoenix) a dcérou Lucillou (Connie Nielsenová), ktorá bola kedysi Maximusovou milenkou. Večnými bojmi unavený cisár požiada Maximusa, aby sa po jeho smrti stal protektorom Ríma. Generál to však odmietne. Jediné, po čom túži, je pokojný život na vidieku po boku manželky a syna. Keď sa Commodus dozvie, že ho otec nehodlá menovať svojim nástupcom, zákerne ho zabije a zmocní sa vlády. Maximus sa novému vladárovi odmietne podrobiť a je zatknutý. Zo zajatia sa mu síce podarí uniknúť, ale svoj dom nájde vypálený a oboch ľudí, ktorých tak miloval, zavraždených. Vyčerpaný žiaľom a zranením omdlie a preberie sa v zajatí otrokárskej karavany. Ako otrok je predaný kočovnej gladiátorskej skupine patriacej bývalému gladiátorovi Proximovi (Oliver Reed). (TV Markíza)

KleaCarter

Od začátku tohoto neuvěřitelného filmového díla...ano opravdu film musím takto označit...jsem byla uchvácena...jak hereckými výkony Russella Crowea a Joaquina Phoenixe tak dokonalým soundtrackem pana skladatele Zimmera. Bez jeho hudby bych si historické hollywoodské "trháky" nedokázala představit. A konec filmu... zkrátka opět bez provařeného happyendu... ááách:) ()

mimuzik

Tady není co řešit, dokonalá podívaná ! Kdo neviděl, jako by nežil. Velkolepé bojové scény, výborný příběh, skvělé kostýmy a výprava, dohromady to dává úchvatný velkofilm, který můžu vidět pořád a pořád. ()

Warmsor

Dobrí historiký film, plný lásky, utrpenia, odhodlania ale ja plný chýb pri nakrúcaní. Scenár je dobre spracovaný a Russell Crowe zahral svoju úlohu vo filme veľmi presvedčivo. ()

traktorzetor

Historický námět jako hrom mnohdy svede k tomu, že výsledný film je slabota. Ne však v podání Gladiátora a skvělého výkonu snad všech zainteresovaných. Výborný Crowe, perfektní hudba, náboj nechybí ani trochu a dá se na to koukat znovu a znovu...Krásné zpracování krásného tématu, 90%. ()

montel

Maximus (russell Crowe) je velitel legií, který se má stát vládcem celého Říma po smrti velkého Marca Aurelia (Richard Harris). To ovšem nezkousne jeho syn Commodus (Joaquin Phoenix) a svého otce zavraždí, aby se vládcem stal on. Poté nechá Maxima popravit i s celou jeho rodinou. Maximus ovšem přežije a po těžkém zranění se dostává do otroctví, z něhož jej vykoupí Proximo (Oliver Reed), který své otroky cvičí v gladiátory. Maximus vstupuje do velkého kolosea, kde se před zraky diváků stává hrdinou...Tomu říkám velký hollywoodský trhák. Znám spoustu lidí, kteří Gladiátora považují za svůj nejoblíbenější film. U mě zůstal těsně pod vrcholem, stejně je to ale nezapomenutelný zážitek. 95% ()

monalka

Možná bych se i měla stydět za to, kolikrát jsem tento film viděla a možná bych se měla stydět i za to, kolik scén už umím odříkat i zpaměti. Úžasný hlavní hrdina, nádherné songy, skvělé ztvárnění tehdejšího Říma a zajímavý, poutavý a napínavý děj...A nejlepší scéna?: ,,Jsem Maximus Decimus Meridius, velitel severní armády, generál legie Felix, věrný služebník pravého císaře Marca Aurelia. Zabili jste mi syna a zabili moji ženu, ale já se pomstím teď nebo v příštím životě." ()

Luciaaas2

Maximus, Maximus, když volá dav, tak člověku přeběhne mráz po zádech a má krásný pocit, jako by byl sám tím hrdinou, kterého dav zvolává. Tyhle pocity ve mě vyvolává Gladiátor, Russell Crowe v nejlepší formě, kterému zdatně sekunduje Commodus Phoenix. Film, který snad každého dostane. Musím se přiznat, že jsem u filmu uronil nejednu slzu. Škoda, že takových filmů je pramálo. Ridley Scott odvedl skvělou práci, za kterou byl po právu odměněn oscary.... ()

Ma_tes1

Russell Crowe se do téhle role gladiátora hodí báječně a díky němu musím dát tak vysoké hodnocení. Ale taky nesmím zapomenout na ty perfektně natočené souboje v aréně a v neposlední řadě taky musím vyzdvihnout soundtrack, který se opravdu povedl. ()

Petro

Seděl jsem v kině a hleděl. Dobrých pár minut mi trvalo, než jsem pochopil, že ti, kdo válčí, jsou římané. Strhující začátek. A potom hrdinně a efektně vypovězený příběh. U něčeho takového musí tu a tam přeběhnout mráz po zádech. Z mých nejoblíbenějších. ()

Jevablo

Vždycky mě mrzí, když se tenhle snímek blíží k závěru. Cokoli válečného bere dech a zbytek vůbec není k zahození. Nejlepší scény: boj s Germánama, první střetnutí v Africe, souboj v Koloseu. Hrozně se mi líbily geniálně zpracované vzpomínky a sny. ()

excelent

Nejlepší historický film jaký jsem doposud viděl. Krásná hudba, příroda, efekty a především brilantí herecké vystoupení Russell Crowa a Joaquin Phoenixe. Skvělé bitky odehrávající se v římském koloseu. Dobře znázorněná moc senátu a císaře vs moc lidu. Jednoznačných 5 hvězdiček a ještě dalších 5 bych k tomu přidal kdyby to bylo možné. Všem vřele doporučuji. ()

MistrTom

Místy kýčovitý děj a rádoby vznešené fráze překonává skvělý audivizuální zážitek. Nádherné scenérie, krásná hudba. Výborný Phoenix, kterému je ta role šitá na míru. Crowe mu zdatně sekunduje. ()

hyde1987

Historická přesnost je nulová...až na to, že Commodus opravdu blbnul v aréně. Jinak fakt pěkný velkofilm, který ovšem vždycky těsně před koncem utnu z důvodu nesnesitelné patetičnosti... ()

Sumpator

Tak Gladiátor je pro mě Holywoodský velkofilm s velkým "V". Charismatický a čestný Russell Crow mě vtáhl do Říma tak, jak se to ještě nikomnu nepovedlo. A I když je pravda, že po naprosto brilantně zpracované první polovině začíná film pomalinku ztrácet, pořád má hodně co nabídnout. K Zimmrově hudbě se nemá cenu moc vyjadřovat, protože je jednoduše geniální. Ale pokud přečkáte nepříliš záživnou prostřední část filmu a dokoukáte ho až k návratu generála do Říma, nebude litovat. Scéna, kde padne: "My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next." mě pohltila natolik, že jsem na film začal pohlížet jako velice zaujatý divák :) Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. 90%. ()

sysoj psojic

Skvělé scény, bezvadná výprava, vynikající hudba a skvělý Russell Crowe. Je to skvěle natočené, bezvadně zahrané a nesmírně zábavné. Na druhou stranu dosti ploché, bez myšlenky, příběh jako ze škatulky předvídatelný a na závěr i docela kýčovité. Postavy jsou černé a bílé. Nic mezi. Taková kobliha bez marmelády. Ale jinak ho mám rád:) (83%) ()

Motherlovebone

Další film, který je lepší vidět v původním znění. Russel ještě ranař, šermovačky, štramanda v bílejch šatech. Supr pankáč v aréně, kterej to koupí palicí do číra ještě dřív, než se stihne rozehrát. Má to koule, má to atmosféru, soundtrack poslouchám ještě dneska ()

Papitek

Tento film má naprosto úžasnou atmosféru. Vím že to tady píšou všichni, ale mě ten film unesl do strověkého Říma. Herecký výkon Russela Crowa byl úchvatný a hudby Hanse Zimmera??........tu snad ani nemusím vyzdvihovat. Ke konci tohoto filmu jsem sedl něak špatně, a strašně mě z toho bolel zadek jenže já jsem se nemohl zvednou, protože jsem prostě nemohl a byl jsem spoután s tím filmem. Teneto film na mě udělal obrovský dojem a nebál bych se ho zařadit mezi nejlepší filmy vůbec!!! ()

Arassuil

Abych citoval golfistu - "Klasický Hollywoodský velkofilm se vším, co k němu patří." - sám bych to lépe neřekl. První polovina filmu byla velice dobrá, bitevní scény vynikající, ale našlo by se i pár chybiček z historického hlediska. Druhá polovina filmu je naprostá blbost, bezduché vraždění, prázdné fráze o rodině a svobodě... historických nepřesností a odlišností přibývá geometrickou řadou a skoro to vypadá, že Ridley Scott je ochoten přepsat kroniky, jen aby dokončil své dílo. Prostě průměr Hollywoodské tvorby. ()

Mrtvobog

Svojho času dosť dobrý film, ktorý som videl viac ako raz. O tom, že je to pseudohistorický film sa mi nechce hovoriť. Film je umenie a čistá veda by z neho spravila skôr dokument a o tom tento film nie je. Je o citoch, láske, zrade, túžbe po moci a o odvahe. A v tomto je ten film ozaj výnimočný. R. Crowe vs. J. Phoenix, vojak vs. cisár, dobro vs. zlo, atď., atď. K tomu slušné bojové a vojenské scény doplnené uchu lahodiacim soundtrackom H. Zimmera a L. Gerrard. Koniec bol predvídateľný už na začiatku, napriek tomu si tvorcovia dali záležať na patetickosti (až príliš veľká na môj vkus). Napriek tomu u mňa klasika, ktorú si rád pozriem. A neskrátená verzia je samozrejme omnoho lepšia ako verzia na originálnej VHS. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

Do Karlových Varů dorazí herec Russell Crowe

05.05.2023

Na nadcházející 57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech dorazí jedna z nejvýraznějších tváří současného světového filmu, novozélandský herec Russell Crowe. Sám tuto informaci… (viac)

Další posily pro druhého Gladiátora

Další posily pro druhého Gladiátora

03.05.2023

Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner) letos na podzim divákům naservíruje velkolepý historický pohled na legendárního francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparteho, to pravé ořechové ale zřejmě… (viac)