Portrét boxera Jakea LaMottu, šampióna v strednej váhe, ktorý bol povestný svojou výdržou a odolnosťou v ringu. Film sleduje LaMottove osudy počas dvoch dekád od začiatkov jeho boxerskej kariéry v štyridsiatych rokoch. LaMotta sa preslávil agresívnym štýlom boja a nezlomnou zaťatosťou, vďaka ktorej neraz z posledných síl odolával ranám svojich súperov. Jeho prchký a výbušný temperament mu vyslúžil prezývku Zúriaci býk a doviedol ho nielen k boxerskym výhrám, ale aj k životným prehrám. LaMottu spaľovala žiarlivosť, kvôli ktorej stratil milovanú ženu Vickie i jediného priateľa a spojenca, svojho brata Joeyho. Po ukončení kariéry viedol bar, ale kvôli známosti s neplnoletou dievčinou sa dostal do väzenia a po prepustení skončil ako bavič v nočnom podniku. Režisér Martin Scorsese nakrútil film podľa LaMottovej vlastnej autobiografie. Z príbehu o vzostupe a páde boxera vyťažil materiál pre ilustráciu svojich obsedantných tém komplexu viny, sebadeštrukcie a problematického vzťahu muža k žen e. Zúriaceho býka LaMottu zobrazil ako muža neovládateľných vášní, ktorý si zúrivosť vybíja násilím na tých, ktorých najviac miluje, a vykúpenie za svoje viny následne hľadá v ranách utŕžených v ringu. Robert De Niro kvôli úlohe LaMottu podstúpil intenzívny tréning a neskôr pribral 20 kg. Svoju postavu obdaril nielen animálnou zúrivosťou, ale podarilo sa mu stvárniť aj beznádejnosť boja zúriaceho býka, ktorý musí ísť vždy hlavou proti múru. Za svoj herecký výkon De Niro získal Oscara. Film je povestný bravúrne stvárnenými scénami v ringu, zobrazujúcimi násilnú stránku tvrdého športu. Oscarom bola ocenená aj Scorseseho stála spolupracovníčka, strihačka Thelma Schoonmakerová. Film bol nominovaný na Ceny americkej filmovej akadémie vo viacerých kategóriách a hoci Scorsese cenu za réžiu nezískal, jeho Zúriaci býk je považovaný za najlepší film osemdesiatych rokov a roku 1990 bol zaradený do Národného filmového registra. (oficiálny text distribútora)

Ruby_87

Proč je Robert De Niro můj oblíbený herec? Tak kromě toho, že je to můj jmenovec:-), je to také kvůli filmu Zuřící býk, ve kterém jsem viděl jednu z nejlépe zahraných rolí v životě. To jak De Niro ztvární boxera Jakea LaMottu je opravdu zážitek, kvůli kterému stojí za to film vidět (i když třeba nemáte moc rádi box). ()

PavHer

Výborný snímek z boxerského prostředí se skvělým De Nirem v hlavní roli. Výborná práce kamery přímo v ringu nám servíruje lepší záběry, než v případě Rockyho. 80% ()

montel

Jake La Motta (Robert De Niro) je profesionální boxer střední váhy, který netouží po ničem jiném, než po titulu. Manažera mu dělá je mladší bratr Joey (Joe Pesci), který se o Jakea stará. Jake je ale velmi tvrdohlavý a i v soukromém životě velký hrubián a násilník. Jeho chování pocítí i jeho krásná manželka Vickie (Cathy Moriarty), ktereu Jake mlátí a neustále podezřívá z nevěry. Jeho chování má na něj dopad nejen v ringu, ale i v soukromí...Skvěle natočené drama o boxerovi, kterého skvěle ztvárnil Robert De Niro. Vyníkající Joe Pesci jej skvěle doplňuje, škoda jen toho trošičku divného střihu. Zuřící býk je ale jinak perfektní. 75% ()

pavont

Nudny a nezaujimavy film kde prechod na ciernobiely filter sa u mna minul ucinku. Efektne vykreslenie zapasov - ani nahodou moji drahi. A nebyt hereckej dvojice De Niro, Pesci. Hodnotil by som este horsie. 2 hodiny nudy, otravy a ano - hudba usla. ()

Spike86

Neberu tomuto filmu to, že je dobře vyprofilovaná hlavní postava a poměrně zajímavé záběry z ringu, ale to co bylo kolem, když se neboxovalo, a že to byla většina stopáže filmu, bylo prostě slabé a nezáživné. Já jsem se tedy příliš nebavil a tento film mě moc nezaujal. 69% ()

xion

Fenomenální výkon fenomenálního herce (Robert De Niro), špičkový výkon špičkového herce (Joe Pesci), dokonalá režie dokonalého režiséra (Martin Scorsese) a neuvěřitelný příběh od neuvěřitelného scénáristy (život). Tak bych ve stručnosti popsal tento film. Snad jediné nad čím si stýskám, je absence barvy. Je tolik filmů, kterým sluší pouze černá a bíla, ale bohužel pro tento případ to neplatí. I přes tuto drobnou vadu na kráse, dávám filmu plný počet hvězd. ()

Hellbilly

Príbeh muža, ktorý v ringu dokázal odolať každej rane, no v súkromi ho rany od okolia aj od seba samého nakoniec položili. Božský De Niro. Jeden z najlepších filmov o boxe a jeden z najlepších filmov o športe vôbec. ()

Tomulka

Robert DeNiro zahrál opravdu famozně jeho pojetí je naprosto dokonalé. Joe Pesci se také předvedl hlavně ve scéně s žárlivostí u televize to byla naprostá bomba a poté po letech u auta tak to se Pescimu také moc povedlo. Ale musím říci, že tento film nebyl nijak záživný a chvilkama už mi to přišlo moc dlouhé. Každopádně hlavně díky herectví hlavních postav mezi které počítám také Cathy Moriarty, která není jenom hrozně nádherná, ale také se do své role vložila s verbou. Také je třeba brát v potaz, že je to film let osmdesátých. Nic méně za ty famozní herecké výkony dávám čtyři hvězdy. ()

ragtime

Rozpozeral som to už pred pár rokmi, ale nedopozeral. Tak som si povedal, že tomu dám šancu. A aj keď mám veľmi rád Martina Scorseseho a Roberta de Nira, tak tentokrát ma tá nuda totálne ubila a tie 3 hviezdy dávam len kvôli výbornému de Nirovi. ()

mentos.

Postupně se prokousávám těmi nejlepšími snímky Martyho Scorsese. Jako jeho první jsem viděl perfektní Prokletý ostrov a Skrytou identitu. Pak pár dalších lehce slabších snímků. Teď se vracím do minulého tisíciletí a sleduji, že Robert De Niro je Scorseseho "múza", protože hraje ve spoustě jeho starších filmů. Vlastně podobně jako nyní Leonardo diCaprio (Letec, Gangy New Yorku, Skrytá identita, Prokletý ostrov). Takže nyní jsem se pustil do filmů dvojky De Niro- Scorsese. Casino příliš nezaujalo, ale Zuřící býk se mi líbil. Zpracováním, nápady, příběhem. Na sportovní filmy moc nejsem, ale pár se mi jich líbilo hodně, tenhle řadím k těm lepším. 5 hvězd dát nemůžu, ale tento snímek doporučuji! Teď mě ještě čeká Taxikář a Mafiáni, uvidíme zda tahle dvojka ještě více překvapí. ()

lajkus

2 bratři se celej film jen posílaj do prdele, hlavní hrdina touží po změně, ale jelikož je to pitomej Talián, tak všecko jen víc kurví a co jsem si z filmu odnesl, pěkný hovno.... ale jinak to bylo fajn... ()

otecBobby

"Jsem šéf, jsem šéf, jsem šéf." Jsou dny, kdy si to musím říct několikrát denně. Zuřícího býka si pouštím jednou za rok. Neberu drogy, víru uchovávám v nádobě hliněné, moje filmová láska patří Bobbymu a Martymu a naději upínám k tomu, že spolu třeba ještě natočí jeden film. ()

gatuso

Spolu s Heat, nejlepsi herecky vykon pro De Nira. Macho jak prase, by mely videt dnesni mamky co si stezuji jak je ten jejich manza pasivni co se tyce rodicovske role otce...:-] ()

BesnaSrnka

Žiaden Scorseseho film si odo mňa po prvej projekcii neodniesol viac, než tri hviedy a bohužiaľ, Raging Bull nie je výnimkou. Celý čas čakám, kedy sa niečo poriadne začne diať a ono nič. Okrem scény, kedy Jakea dovedú do basy som tento film nijak intenzívne neprežíval a to je u životopisnej drámy veľký problém. Slabučký scenár nezachránil ani DeNiro s Pescim. Sklamanie. ()

gizi

Příběh jednoho magora s jemným mafiánským pozadím. De Niro bez diskuse výborný, ale nemohu zde hodnotit čistě jen film po filmové stránce, musím přihlédnout i k obsahu, který je mi nepříjemný, proto prostě víc než 3* (při 70%) nedám. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)

Joker dostane vlastní film

Joker dostane vlastní film

23.08.2017

Studio Warner Bros. na Comic-Conu oznámilo 8 nových přírůstků do svého filmového vesmíru. Teď se ale objevily zprávy, že nepůjde o jediné adaptace comicsů od DC, které nás čekají. Warneři totiž… (viac)

Drak přichází... opět

Drak přichází... opět

16.08.2007

Neděste se, tahle novinka není o pokračování Eragona (studio 20th Century Fox o dvojce fantasy zmetku naštěstí mlčí). Je o novodobé verzi klasiky, která udělala z Bruce Leeho mezinárodní hvězdu a… (viac)