Sára, Eliška, Hedvika a Zuzana sú štyri kamarátky, tridsiatničky, ktoré momentálne spája najmä jedno slovo – materstvo. Sára (Hana Vagnerová) je úspešná influencerka, ktorá plánuje svoj blog o partnerských vzťahoch plynule previesť na blog o tom, ako byť najlepšou mamou. Život berie so zdravým nadhľadom a iróniou. Keď ju však manžel Jirko (Jakub Prachař) privedie z pôrodnice rovno do rozostavaného domu, jej život nadobudne až príliš dobrodružné rozmery. Ďalej sa snaží plniť Instagram cool fotkami perfektnej matky, ale všadeprítomný prach a nevyspatie jej dávajú poriadne zabrať. Hedvika (Petra Hřebíčková) žije ako v zlatej klietke, jej manžel vorkoholik (Jiří Langmajer) doma veľa času netrávi, a tak niet divu, že ju očarí mladý pouličný spevák David (Vladimír Polívka). Zuzana (Sandra Nováková) je po rozchode s Kamilom (Václav Neužil) bez peňazí – prepracovaná a uštvaná matka dvoch malých čertov. Zato Eliška (Gabriela Marcinková) má skvelého chlapa (Štěpán Benoni), úplne neznesiteľných rodičov, je tehotná a stále vracia. Ale hlavne majú jedna druhú… (Bontonfilm SK)

Cermicek

Slabší troječka. Ale jak tady pár lidí píše - příjemně potěšilo. Netlačí na pilu a nesnaží se být za každou cenu mega-ultra-vtipné, na holky se dobře kouká a tu poslední hvězdu dávám za naťuknutí tématu "influencingu" (stli se teda vůbec dá tento "obor" kvalifikovat..), ikdyž je mi jasný, že cílovka si z toho žádný ponaučení nevezme a naopak si to přebere jako takový pěkný promo..🤷‍♂️🤷‍♂️ ()

Heyyy

Tohle nějak nefunguje, podivný slepenec málo uvěřitelných situací/vztahů/osudů, kor v jedné partě kamarádek... všechny maj vlastně docela život na nic, dlouho se nic nelepší, ale v posledních 5 minutách jsou jako zázrakem všechny happy. Nicméně příjemné herecké obsazení. ()

marek29

Klasika českých kin. Jemně uráží a spíš nenadchne. Nedoporučení a jdu si pustit asi zas něco normálního na Netflix, adios ()

ostravak30

Umím si živě představit, že kupříkladu má matka musela celý film krotit hlavou. Patří totiž do té generace, která jednak nechápe, proč si každý točí o svém životě pořád nějaká videa. A navíc si nemyslí, že mateřství je tak náročné, jak to dnešní mladé matky popisují, navíc dnes mají k dispozici technické vynálezy, o kterých si mohli tehdejší rodičové nechat jen zdát. A právě o tom jsou Matky. Jednotlivé hrdinky mají nebo nemají partnery, na které se (ne)mohou spolehnout. Některé až moc, jiné podstatně méně. A mateřství je podle nich doslova horor, který nelze přežít se zdravou kůží. Buď utrpí vztah nebo žena po psychické stránce. Ano, přesně tak to na mě působí. Mladé maminy vytvářejí problémy tam, kde nejsou a i z banální věci v péči o dítě udělají záležitost, která je tak náročná na fyzičku či psychiku, že se jim zákonitě hroutí vztahy i vlastní pocit jistoty. Pravda, většina problémů je zveličených do té míry, že skutečné matky, a hlavně spíše ty ze starší generace, budou kroutit očima a nevím, nevím, zda se budou smát. Mladší ročníky budou svým "kolegyním" rozumět. Jediní mužové tak dostanou svou porci krásy a zábavy v jednom, navíc pro mužské hrdiny budou nejspíš snadno nacházet pochopení. Takže je otázkou, co divák od Matek očekává. Jestliže komedii u které ale není radno moc přemýšlet, pak se zasmějete různým druhům trapasů a humorných situací, komediální zázrak se však čekat nedá. Ovšem film je dobře obsazen, takže ačkoli se na filmu podílela trojice pro něž je tenhle celovečerák úplně první prací (jak obě scénáristky, tak rejža), tak je dobře zahrán a scénář není úplný pr.ser. Na druhé straně se o mateřství dozvíte asi toliko, jako kdybyste sledovali National Geographic, který by sice vysílal epizodu o gepardech, ale popisoval by životní podmínky a způsob lovu u těch v Zoo. ()

Vämpiriüs

Omáčka do kin pro dámské publikum, asi tak bych shrnul popis tohoto filmu. Herecké obsazení sedlo dobře, děj se až tak úplně hledat nedá a částečná nadsázka nesmí chybět i když je na pováženou kolik jí tam reálně bylo s ohledem na dnešní dobu. Každopádně ve filmu najdete mnoho oblíbených tváří, žel jejich roli nejsou vlastně prakticky ničím zajímavé. Děj je velmi plytký a předvídatelný, žádný zvrat se bohužel nekoná a jediná zajímavější scéna přichází v pohodě hádky v podání Langmajer a Hřebíčková. Film není vyloženě odpad a znova ho vidět rozhodně nechci. Hodnocení 1/5. ()

mirkath1

Samozřejmě o komedii nemůže být moc řeči, jenže úsměvných okamžiků bylo dost na sondu do života dnešních 30ti letých matek a o tom jak si přestavují život ony a jak muži. Sára mě dost srala se sledujícíma, kterým dávala přednost. před vším ostatním a mile překvapila Hedvika svojí pomocí méně šťastné kamarádce. Sandra dostala, co si zasloužila. Prevít jednou, tak vždycky. ()

Lucik80

Na holky se koukalo hezky, kluci tolik prostoru nedostali, což je i škoda. Film splnil moje očekávání, klidně mohl být i delší. Prostě to bylo fajn, tak příjemně to plynulo, děj v pohodě, občas jsme se pěkně zasmáli. Díky za to, po tak dlouhé době, hurá v kině. ()

koza3

Dali jsme si to hezky v kině, když bylo dítě na táboře. Podle osazenstva a vlastně i názvu filmu je jasné co se bude odehrávat. My jsme tak nějak věděli co čekat a že jdeme na klasickou průměrnou komedii, ale i tak jsme si to užili a našel si tam každý to svoje. Mohlo to být trošku ostřejší a škoda, že tam nedostali více prostoru pro chlapy, ale tak nebyli jsme cílovka, že jo. ()

aluska1991 odpad!

Dehonestující výsměch všem matkám. Ubohé pipiny a ubohými životními příběhy a děti jako doplněk, aby se neřeklo. Matka samoživitelka, která nemá peníze na žrádlo dětem kupuje k svačině přesnídávky HiPP, které stojí 50Kc kus? To je hodně uvěřitelný. A ten zvuk byl naprosto šílený. Díky ne. ()

ShotgunED

Solidní herci a technická stránka to drží pohromadě. Zbytek už je takovým kočkopsem, který chce upozornit, kritizovat, a aby se neřeklo tak i pobavit. Celek působí dosti depresivním dojmem. Nabízí jen ty těžké chvíle matek, ale žádné pozitivní díky čemuž je dost jednostranný a jako pěst na oko se nakonec vše vyřeší mávnutím proutku. ()

blondboss

Podobnému typu filmov väčšinou nedávam veľmi kladné hodnotenia, ale tu musím spraviť výnimku. Svieža letná vzťahová komédia, ktorá ničím neurazí, nenásilným spôsobom pomenuje súčasné "trendy" v materstve a občas sa človek aj slušne zasmeje. Navyše keď k tomu prirátame sympatické herecké obsadenie, tak celkový feeling z filmu je viac než dobrý. Plus ja som fanúšikom Gabiky Marcinkovej a Petry Hřebíčkovej, takže za mňa nie je o čom. Nič nové divák síce nedostane, ale na druhej strane ako oddychovka (aj keď hlavne pre ženy) je to super. 70 % ()

Blazis34

Docela povedená česká komedie ze života matek. Některé "americké vtipy" byly průměrné, za to jsem se smál českému humoru a trapným scénám. Herecké obsazení je velmi dobré, nemůže chybět nejvíce obsazovaný herec za poslední dobu - Jiří Langmajer, ani klasiky dnešní doby - Vagnerová, Hřebíčková, Prachař a Neužil ml. Jedno podívání asi stačí, podruhé si to už nepostím, ale i tak příjemná oddychovka. Dávám 60%, tři hvězdy. ()

pafka

No, je to takova novacka zabava, kde sem tam je neco vtipnyho, ale dohromady nic moc. Nakonec vse je zase v úporadku a dobre, aby nahodou nejaky divak z toho nemel tezkou hlavu. Je to takovy pribeh jak vlozeny do zvykacky a hodny proto, aby jste si ji priste koupili zase. Nejak se u toho zabavite, ale jednou a dost. ()

dsaiko odpad!

Co to bylo? Proč to bylo? Pro koho to bylo? Film určený pro silikonové blondýny s IQ 50? Opravdu by mě zajímal cílový typ publika. Recyklovaní herci, recyklované postavy, plytké zápletky ... Dlouho už jsem při žádném filmu tak netrpěl. ()

Prubner

Vtip a tempo filmu vydrží asi půl hodiny (a ten humor navíc většinou sestává z otřepaných fórů na téma mateřství, partnerství, sex aj.), načež se film zvrhne do tradiční únavné přehlídky vztahových problémů a konfliktů, nakoupených ve scenáristickém vetešnictví a viděných v tisíci jiných filmů. Najdou se tu i podivné wtf scény (cvičení v bazénu, revizor). O tom, že některé hrdinky jsou občas na pěst, se rozepisovat ani nebudu. Pobavily mě snad jen některé scény se Sárou - influencerkou nebo scény s Eliščinými rodiči. Prostě: další sériový výrobek z dílny na výrobu českých vztahových komedií, poskládaný z klišé a starých vtipů. ()